Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Vallhatom magam német nemzetis...

Vallhatom magam német nemzetiségűnek, ha nem tudok németül?

Figyelt kérdés

Németnek érzem magam, ráadásul olyan külsőségeket is örököltem, mint egy nemet.

A származásom biztos h nem magyar mivel a nevem is bizonytja. Plussz ugye a külsőségek.

Egyszer jól megtanulok németül és szeretnek ott élni. De amíg itt elek, addig vallhatom magam németnek?



2012. dec. 14. 10:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
34%
Most ezzel mennyivel lesz neked jobb?
2012. dec. 14. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
20%
Vallhatod, sőt de jó lenne ha elmennél innen, mert egy identitásszegénnyel kevesebb lenne!
2012. dec. 14. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
75%

Mivel német nemzetiségű vagy, persze, hogy vallhatod magad annak.

A nemzetiség a származástól függ.

2012. dec. 14. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
65%

Egyébként a vezetéknév semmit nem számít. Csak hogy néhány a te logikád alapján német vezetéknevű embert említsek: Aulich, Láhner, Leiningen-Westerburg.

Viszont magyar vezetéknévvel sem feltétlenül lesz valaki lélekben is magyar.

2012. dec. 14. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
96%
akár hottentottának is vallhatod magad
2012. dec. 14. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
97%

„Vallhatom magam német nemzetiségűnek, ha nem tudok németül?”

Igen. (A magyarországi cigány kisebbség kb 40%-a sem tud egyáltalán cigányul. De ez a több kisebbségről is elmondható.)


„A származásom biztos h nem magyar mivel a nevem is bizonytja.”

A név semmit sem bizonyít. (Pl Sok németes hangzású név egykori zsidó családnév. Ellen példaként pedig, sok egykori német család magyarosította a nevét.)


„Plussz ugye a külsőségek.”

Ezt nem értem. Attól mert szőke vagy, még nem vagy német. Egy évet tanultam Rostockban. Hát ott az egyetemen volt mindenféle német. Nekem semmiféle „rassz-béli” egyezőség nem tűnt fel rajtuk.

Vagy bőrgatyában jársz, az számít nálad külsőségnek? Hát attól még nem leszel német, mert német cuccokat hordasz, bmwben ülsz és német sört iszol.


„Egyszer jól megtanulok németül és szeretnek ott élni.”

A német nyelv ismerete még nem tesz németté. Milliós török kisebbség él Németországban, jobban beszélnek németül mint te valaha is fogsz, egy részüknek még állampolgársága van, mégse németek.


„De amíg itt elek, addig vallhatom magam németnek?”

Annak vallód magadat aminek akarod. A törvény lehetőséget ad rá. Lehetsz akár sumér, örmény vagy akkád is.


Végezetül. Az, hogy te minek vallod magad, hogy nézel ki, milyen nyelvet beszélsz, és az hogy valójában milyen származású is vagy az két különböző dolog. Amíg nem tudod bizonyítani, hogy német származású vagy az egész csak divat (hóbort, mánia – nevezd aminek akarod). Még ha teljesen jogszerű is.

2012. dec. 14. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
20%
a kis árja hogy lepontoz mindenkit !!!!!
2012. dec. 14. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Senkit nem pontoztam le már elnézést...

Árja meg nem vagyok attól h németnek érzem magam. Én sosem tartottam magam felsőbbrendűnek, csak szeretnék beolvadni a többi német közé. A külsőség az megvan, tehát van esélyem beolvadni közéjük.

Szerintem azzal meg senkinek nem ártok, ha németnek vallanám magam.

2012. dec. 14. 13:09
 9/11 Pro Patria ***** válasza:
6%
Törvény szerint olyan nemzetiségű vagy, amilyennek vallod magadat. De ennek csak népszámláláskor van jelentősége, semmikor máskor. És emiatt nem kapsz könnyebben német állampolgárságot.
2012. dec. 14. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Andizsuzsi ***** válasza:
Hasonlítasz Horst Tappertra?
2012. dec. 14. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!