Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha a baloldal kerül hatalomra...

Ha a baloldal kerül hatalomra 2014-ben, akkor ismét eladósítanák az országot vagy a világgazdasági változások miatt ez nem valószínű?

Figyelt kérdés
Az EU lehet, hogy továbbra is elvárná a költségvetési hiány 3% alatt tartását.
2012. dec. 15. 14:50
1 2
 11/14 Komplikato ***** válasza:

"ismét eladósítanák az országot"

Ha jól látom a csúnya diagramokkon 90-től 2012-ig átlagosan 1000 milliárdal nőt ÉVENTE az államadósság, bizony 1998-2002 között is. Meg most is.*


*A 2010-2011-es pár száz milliárdos csökkenés meg azért vicces, mert közben beletoltak 5000 milliárdot (köztük Manyup nagyobbik felét is, meg egy kis maradék IMF hitelt és egyebeket is), tehát nagyon megvakarjuk valaki csinált egy év alatt 4700 milliárd adósságot a szokásos 1000 milliárd helyett. Érdekes, nem?

2012. dec. 15. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Remélem nem! Aminek nagy az esélye az az, hogy a fidex ha így folytatja le lesznek váltva.
2012. dec. 15. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

A szociknak nem érdeke az államadósság csökkentése.

Engem inkább az zavar, hogy milyen plusz terheket fognak a lakosság vállára rakni ?

A kiéheztetett multik akik elbukták az extra profitot a szolgáltató szektorban, lihegve várják hogy ismét eljöjjön a kánaán és annyit kérjenek a szolgáltatásért ( víz, villany, gáz, banki kamat ) amennyit nem szégyellnek. És nem szégyellősek.

2012. dec. 15. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Szerintem az új fejlemények tükrében már nem lesz módja az esetleg kormányra kerülő "nem Fidesz" kormánynak eladósítani az országot. Orbán Viktor miniszterelnök megállapodása a paksi fejlesztésre olyan komoly összegű hiteleket vár Oroszországtól, hogy nem lesz mód tovább adósítani az országot.

De szintem a Fidesznek kellene kormányon maradni, hogy meglássuk, hogyan tudja rendbetenni az államháztartást. Nem lenne szabad másnak vállalni a kormányzást, mert olyan nehéz helyzetbe hozta az államot intézkedéseivel.

Kíváncsi vagyok, megkapják-e a nyugdíjukat, akik korábban magánnyugdíjpénztári tagok voltak, de már nem azok. Kíváncsi vagyok, hogy a közmunkások megtartják-e állásukat, mekkora nyugdíjat fognak kapni, mikor nyugdíjba vonulnak. Kíváncsi vagyok, hogyan fognak működni a stadionok, lesz-e pénz a fenntartásukra, lesz-e Felcsúton UEFA kupa döntő.

2014. jan. 22. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!