Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit jelent a keretszámok...

Mit jelent a keretszámok eltörlése? Nem értem.

Figyelt kérdés
A keretszám azt jelenti, hogy csak egy bizonyos számú tanuló tanulhat az adott intézményben. Ha ezt eltörlik, az azt jelenti, hogy mostmár akármennyi tanulhat?
2012. dec. 16. 14:49
 1/4 rémuralom ***** válasza:
100%
Nem. Vagyis elméletileg igen. Meghúznak egy ponthatárt, és aki azt megugorja, annak finanszírozza az állam a tanulását. Hogy ez egy adott szakon két diákot jelent, vagy huszonnyolcezret, az mindegy, nincs keretszám, ami korlátozná. Eddig a ponthatárok állandóan változtak, mert nem a ponthatár volt rögzítve, hanem a felvehető diákok száma.
2012. dec. 16. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

De akkor mi a garancia rá, hogy nem terhelődnek túl az egyetemek? Mi van, ha többen teljesítik az adott pontszámot, mint azt az egyetem elbírná?



Egyébként még valami: én tavaly érettségiztem, de nem kezdtem egyetemet. Az én tavalyi érettségi eredményeim ettől még ugyanúgy érvényesek, ha mondjuk jövőre akarnék felvételizni? Változtat valamit ez a sok variálás a pontjaimon?

2012. dec. 16. 15:07
 3/4 Panda Péter ***** válasza:

nyilván csak annyi embert lehet felvenni, ahányat az adott szak maximálisan elbír. ilyen esetben valószínűleg azért pontszám alapján esne ki az alja, ahogy eddig.

de szerintem egy ilyen rendszer még rosszabb és kaotikusabb lenne mint a mostani...

2012. dec. 16. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Olyan ponthatárokat fognak hozni, hogy sokkal kevesebben fognak bejutni államilag finanszírozott helyre :-) jól kitalálták! Szélesebb sávba fogják meghúzni azokat a ponthatárokat ami fizetéses
2012. dec. 16. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!