Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Tudni már mikorra lesz meg a...

Tudni már mikorra lesz meg a végleges koncepció a továbbtanulással, felsôoktatással kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Szeretném már eldönteni végre, hogy van e értelme egyáltalán jelentkezni valahova. (köszi orbánrózsi)

2012. dec. 16. 17:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szerdán valami kiderül, pontosan nem tudom mi.

Bár szerény véleményem az,hogy megpróbálni azért meg kellene.

2012. dec. 16. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ha mondjuk 400 lesz a minimum ponthatár akkor már nem tudok felvételizni se mert nem erre készültem. Ahova akartam menni a szak kér 2 tantargyat és eddig mindig 320 alatt volt a ponthatár és én direkt megcsináltam a két érettségit így lenne 340 pontom...
2012. dec. 16. 17:22
 3/11 anonim ***** válasza:
Szerdán kiderül.
2012. dec. 16. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 reptoid ***** válasza:

Hát akkor újraérettségizel. Megbocsáss, de eddig is minden évben december elején jelent meg a felsőoktatási tájékoztató az aktuális keretszámokkal. Kivéve persze tavaly, amikor kezdődött a szarrágás. Ez a keretszám már eleve alakította felerészt a ponthatárokat. Szóval részedről az ilyenfokú készülés meggondolatlanság volt, és ehhez nincs köze a mostani újabb ökörködésnek.

Másrészről most még semmit sem tudhatsz. Azért mert ez a keretszám-eltörlés egy hazugság. Az egyetemeknek van egy fizikai befogadóképességük, ami eleve megad egy keretszámot. Mert tegyük fel, legyen 240 vagy akármennyi a minimum, és ezt elérni 1000 ember egy adott szakon egy adott intézményben, akkor azt mégis hogy az istenbe oktatják egy 400 fős előadóban, 20 fős szemináriumi termekben?

Túljelentkezés leegyszerűsítve minden szakon volt, ahol nem 240 pont volt eddig a ponthatár. Ennek egy részét a jogszabályi keretszám adta, de ugyanígy a másik részét simán csak az egyetemek befogadóképessége adta. És ha van túljelentkezés, akkor sorrendet is kell rakni köztük. Ami biztosan ponthatárokkal történik majd.

Ezt a 240 pontos mondatát orbánnak a sok hülye újságíró szerintem nem tudta értelmezni, meg nagyon az emberek sem gondolták át. Szóval ponthatárrendszer ezután is tuti lesz, csak valszeg lentebb megy majd azokon a szakokon, ahol eddig erős jogszabályi korlátozás volt.

2012. dec. 16. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
igen érettségizzek újra és készüljek fel újra meg fizessem a sok pénzt érte... ha nem varjal vele a nagyúr akkor simán elég lenne a 240 pontom ki gondolta volna hogy ilyen ostobaságot fog csinálni...
2012. dec. 16. 19:01
 6/11 reptoid ***** válasza:
Te felfogtad, amit írtam?
2012. dec. 16. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
inkább ráfekszem a többi érettségi tantárgyra abból ha 80% felett teljesítek még van esélyem
2012. dec. 16. 19:03
 8/11 A kérdező kommentje:
felfogtam nem mondtál sok újdonságot...
2012. dec. 16. 19:05
 9/11 reptoid ***** válasza:
Ha felfogatad volna, akkor nem paráznál, mert tudnád, valszeg csökkenni fognak a ponthatárok.
2012. dec. 16. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
majd elválik... tényoeg nem erre következtettem belôle
2012. dec. 16. 19:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!