Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Melyik mai magyar politikai...

Melyik mai magyar politikai párt képviseli azt az álláspontot, hogy minél kisebb állami beavatkozás az ideális?

Figyelt kérdés
2012. dec. 16. 20:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
70%
Bajnai és holdudvara ...
2012. dec. 16. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
20%
Helyesbítek xy holdudvara, amit jelenleg Bajnai képvisel ...
2012. dec. 16. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
20%
Gyurcsány,Bajnai,Kuncze,Jávor
2012. dec. 16. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Minden liberális (szabadelvű) felfogású párt. (Bár pontosabban a vezetője, vezetőségének szemlélete a döntő, ők határozzák meg az álláspontokat.)
2012. dec. 16. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez alighanem az LMP lesz most.
2012. dec. 16. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
67%

Hát az LMP az nem túl kapitalista, szóval ők nem. Ha valami olyasmi kéne neked itthonra, mint az amerikai Republikánus Párt, nos olyan nincs.


Legközelebb az SZDSZ és Bajnai áll közel hozzá.

Figyelem, kizárólag gazdasági vonatkozásban! Társadalompolitikailag már más a helyzet.

2012. dec. 16. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
27%
Most sokan meg fognak lepődni, de a Fidesz is ezt az álláspontot képviseli - még ha nem is mondja ki nyíltan. Erről tanúskodik a tandíj - amit egyébként Nyugat-Európában is sok helyütt fizetnek - az egykulcsos SZJA és lehetővé tette a magántőke megjelenését és magánbiztosítókat az egészségügyben. Igaz, a kemény államosítások már rontják az összképet és a sok ágazati adó. Bár a szlovákoknál is a jobboldali kormány államosította a gázszektort. Szerintem Orbán, sok évtizednyi maszatolás után, igazi konzervatív jobboldali pártnak pozicionálja a Fideszt. Bár elég ökör módon. Egy kis amerikai keresztény-fundamentalizmussal megspékelve...
2012. dec. 16. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Szerintem a Gyurcsány-féle MSZP és az Orbán-féle FIDESZ iskolapéldái az erőszakos állami beavatkozásnak a magánnyugdíj-rendszer feltúrásával, a visszamenőleges törvénykezéssel, a gazdaságban való nagyon erős informális jelenléttel (Közgép), az ombudsman/AB függetlenségének csorbításával, a közel egy évtizedre kinevezett pozíciókkal (Médiahatóság), úgyhogy ezzel nem tudok egyetérteni.
2012. dec. 16. 21:50
 9/11 A kérdező kommentje:
Inkább olyasmi kéne nekem itthon, mint a libertariánusok (Chomsky). Mindegy, hogy mekkora a párt itthon. Csak azért kérdezem, mert nem ismerek ilyet.
2012. dec. 16. 21:52
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Én is legszívesebben ilyenre szavaznék. Egy középpárti vagy jobboldali-liberális pártra, aminek ugyanúgy fontos a nemzet és a szabadságjogok, és hisz a szabad vállalkozásban.


Nem próbál mindenbe beleturkálni, a gazdaságot megengedő, adminisztrációt és adóterheket könnyítő törvényekkel lazán irányítja. A közvetlen beavatkozás szerintem csak kivételes esetekben használandó, nem úgy, ahogy mostanában errefelé szokás.


Ugyanakkor fel kéne ismerni hogy befektetések kellenek. Mert az ma nincsen, ezért döglődünk. Az oktatás a legfontosabb befektetés. A külföldi vállalatok is jöhetnek nyugodtan, rájuk is ugyanaz vonatkozik, mint a magyarokra: ne legyenek szemetek.

2012. dec. 16. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!