Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A tüntetésekről, és a 6...

A tüntetésekről, és a 6 pontról szórólapozó diákok bűncselekményt követnek el?

Figyelt kérdés
Ha az Iskolavezetőség nem adott engedélyt semmiféle kinyilatkoztatásnak, nem adtak helyet információáramlásnak. Akkor a diákok az utcán terjeszthetik az információkat egymás közt??

2012. dec. 18. 19:43
 1/8 Dick Esmen ***** válasza:
100%
Nem,egyáltalán nem.
2012. dec. 18. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Miért ne?

Demokrácia van elvileg, megtehetik.

2012. dec. 18. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Persze hogy terjeszthetitek, alkotmányos alapjogotok. Az a bűncselekmény, ha valaki ezt akadályozza.
2012. dec. 18. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy, ne parázz!

Ha az Iskolavezetőség nem adott engedélyt semmiféle kinyilatkoztatásnak és nem adtak helyet információáramlásnak, attól még a te jogaid gyakorlásában semmi nem gátol.


De nem csak egymás között oszthattok meg infókat, hanem jogod van engem MEGKÉRDEZNI, (NEM MEGÁLLÍTANI) hogy átadhatsz e egy ilyen szórólapot vagy akármit.

2012. dec. 18. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Az iskolában esetleg megtilthatják. De az utcán nem!
2012. dec. 18. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Mint DÖK tagok próbálkoztunk mindennel, igazából semmi nem vált be. Vannak tanárok aki támogatnak, de túl sok segítséget eddig nem kaptunk, mert ők is félnek. Igazából mindenki fél.

Kevesen is vagyunk akiket úgy igazán érdekel a továbbtanulás, ezért nem terveztünk/szerveztünk semmilyen sztrájkot. Konkrétan 0 kommunikáció folyik az iskolában.

Körülbelül 10-en szervezzük ezt az egészet. Tulajdonképpen én vagyok a szócső. Én vagyok a legeslegelső akit, akármi történik elővesznek/vehetnek.

Olvasva a veszprémi esetet minimum 300 diáknak az első az én nevem lenne ami eszükbe jut.

Kettős érzelmekkel állok az egész történet előtt. 100%-ban felvállalok mindent amit eddig tettem és tenni fogok, de nem egyedül csinálom, szóval azt meg nem vállalom, hogyha bármi történik egyedül vigyem el a balhét.

Ha kirúgnak a suliból, halott vagyok. Szóval most mindentől félek. De nem adom fel!

2012. dec. 18. 20:19
 7/8 anonim ***** válasza:
Ezért nem fognak kirúgni nyugi.
2012. dec. 18. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Eltelt 3 év, minket ellehetetlenítettek. Folyamatosan elbeszélgetésekre kellett járnunk a viselkedésünk miatt. Most meg kockásinges képekkel pózolnak ugyanezek az emberek, az iskola facebook oldalán. És várják a támogatást. Sztrájkra buzdítják a diákokat.

Nem mondom, hogy nem kell hánynom tőlük.

2016. márc. 1. 15:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!