Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért ilyen buták a magyar...

Miért ilyen buták a magyar hadsereg vezetői?

Figyelt kérdés

Én nem tudom felfogni , hogy a magyar hadseregben miért nem tudnak gondolkozni .


Mivel magyarok kitalálták a hiúz mesterlövész puskát ( gepárd romboló puska családba tartozik ) .

Már az Amerika hadseregből is vettek belőle és ők meg vannak vele elégedve .


De a magyar katonáknak miért nem tudnak venni belőle ? Mivel így lenne pár darab normális fegyverünk és támogatnák a magyar fegyvergyárat . Így mindketten tudna fejlődni és az államnak is jobb lenne mert a fegyvereket amiket el tudnak adni a külföldieknek az a pénz egy része az államé lenne . Tegyük fel , hogy egy fegyver 1millió forintba kerülne ( bár nem tudom a pontos árát de szerintem nem kerül annyiiba ), vennének a hadseregnek 100db puskát akkor az százmillió forint lenne . Abból a pénzből tudna a cég fejleszteni és talán több rendelést tudnának teljesíteni . Így egyrészt visszatérülne a 100millió egy része amit a fegyvergyár adót fizet . Másrészt lenne a katonáinknak normális fegyvere is .


Ti hogy látjátok ezt a helyzetet és miért nem képes az állam a magyar kézben lévő fegyvergyárat támogatni , miközben fejlesztene is a hadseregen ?


2012. dec. 18. 20:58
 1/4 anonim ***** válasza:
Elvileg csak támogató feladatokat látnak el, ezért nincs szükségük páncéltörő, mesterlövészpuskára, de biztos nem ártana, ha lenne.
2012. dec. 18. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
74%
Hidd el nekem, egész biztosan sok eszük van azoknak. Valami úton-módon biztos megéri a zsebüknek vagy a pénztárcájuknak, hogy nem lépnek meg ilyesmit.
2012. dec. 18. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Talán Hende mesternek nem a világ legnagyobb 8 ágú gyertya tartóját kellene gyújtogatni,hanem a honvédelemmel foglalkozni.
2012. dec. 18. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Gugu Gabor ***** válasza:

Egyrészt mint fent írták sajnos a honvédségben is úgy mennek a beszerezések mint a többi állami cégnél..

A számokkal vitatkoznék de nem ez a lényeg.. legyen egy millió, ebből lejön a fegyver tényleges "vas" ára előállítás gépek fizetések stb stb és persze a fejlesztés költsége, a végén az annyi már nem is annyi ami a fejlesztésre marad.

Persze maga a megrendelés esetleg lökést adhatna a külföldi megrendeléseknek ez persze igaz de ettől még nem ilyen egyszerű a helyzet. Arról nem beszélve hogy a romboló puskák a CoD és Battlefield sorozatokat leszámítva a világon egyáltalán nem gyakoriak szóval mondjuk hogy szűk a piac és oda betörni nem egyszerű.

2012. dec. 18. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!