Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az miért van, hogy nekem...

Az miért van, hogy nekem nincs egy munkanélküli ismerősöm se?

Figyelt kérdés
Borsodban élek, nincsenek befolyásos ismerôseim de aki valóban akar dolgizni az dolgzik. Egy ismerôsöm éveken át sajnáltatta magát, hogy nincs munkája ám mikor a szülei megelégelték, hogy otthon ül két szakmával 38 évesen akkor egy héten belül talált munkát a szakmájában.

2012. dec. 19. 19:06
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Nézd meg a statisztikákat ne csak a te személyes tapasztalatod alapján ítélj. Nekem például van munkanélküli ismerősöm, aki aktívan állást is keres.
2012. dec. 19. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerencsés vagy.

Én 22 éves vagyok, az a tapasztalatom, hogy munka van bőven, csak fizetni ne kelljen érte.

Nyáron szakmai gyakorlatra könnyen találtam helyet, hogy ingyen dolgozzak, de amikor később munkát kerestem, azt nem találni, pedig a diákmunka a munkáltatónak is kedvező, mivel nem kell utána járulékokat fizetni.

2012. dec. 19. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
A statisztikák azt is beleszámítják, aki csak ugy teng leng munka nélkül. Ha nem talál munkát valószínû, hogy magasak az igényei pl nem akar sokat utazni vagy nem akar olyan helyen dolgozni ahol nem a szakmájában dolgozna.
2012. dec. 19. 19:16
 4/17 Dick Esmen ***** válasza:
Ezt mi honnan tudjuk?Nem ismerjük a z ismerőseidet.
2012. dec. 19. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
82%

Ok, kérező!


Akkor másold már be azt az 1 millió álláshírdetést amire a min. 1 millió munkanélkülit el lehetne helyezni!

2012. dec. 19. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem mondani, hogy ha nem hajlandó valaki a szakmájában dolgozni szerintem átmenetileg jobb a szakma nélküli munka mint a semmi. Ha nem fogadja azt el valaki akkor ne is panaszkodjon... (én így gondolom bár a többség biztos nem)
2012. dec. 19. 19:19
 7/17 A kérdező kommentje:
Nem tudna mindenki dolgozni de nem is akar. És furcsa hogy pint itt borsodban aki akar mégis el tud helyezkedni. Pesten testvérem 2 nap alatt talált munkát. Barátnöje pedig 1 hét alatt. Csak az én ismerettségi körömben vannak ilyen szerencsések?
2012. dec. 19. 19:24
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Azon is múlik, mennyire van valaki rászorulva a munkára. Ha nem lenne a mostani munkám, én sem dolgoznék akárhol, mert a fizetésem nélkül is simán megélnénk.
2012. dec. 19. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Csak a te ismerőseid körében vannak (ha vannak) ilyen könnyen munkát találók.

Felén egyszerűen semmilyen munkalehetőség sincs! Pedig az Alföldön lakom egy kisvárosban. Még a Munkaügyi Hivatal sem tud állást ajánlani. Sem a szakmával rendelkezőknek, sem a diplomásoknak.

2012. dec. 19. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Elnézést kérek attól aki valóban keres de nem talál semmijen munkát, csak a tapasztalatom írtam le és furcsa nekem, hogy elvileg a leg hátrányosabb helyzetû megyében lakom és mégis talál munkát aki akar.
2012. dec. 19. 19:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!