Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Elvesztettem a hitem Magyarors...

Elvesztettem a hitem Magyarországgal kapcsolatosan. Mit tudtok erre mondani? Valami bíztatót.

Figyelt kérdés
Persze a szívem még megdobban hazámra, és magyarul gondolkodom és élek, de azt látom az ország csúszik le a Balkán szintjére mint jövedelemben-gazdaságban mint kulturális színvonalban. És nem Csehország vagy Lengyelország a vetélytárs hanem Ukrajna Fehér-Oroszország. Ha Uniós pénzek nem lennének nem lenne egyáltalán állami beruházás. Egy szűk kormányközeli klikk eszement vagyonokat halmoz fel, az átlag meg mélyen szegényedik. Demokrácia csak szavakban létezik mindenhova Fideszes elvtársak ülnek. A fiataloknak nincs jövőjük esélyük se tanulni se családot alapítani, se majd tisztes öregkorukra nyugdíjra. Szóval valaki mondjon valami bíztatót ami miatt érdemes magyarnak lenni és itt maradni!?

2012. dec. 19. 22:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
97%

Valami bíztató:

Kitartás, Lengyelország, Csehország, Szlovákia fejlődik, előbb-utóbb majdcsak átterjed Magyarországra is.


Nyugat-Európa (Portugália, Spanyolország, Franciaország) pedig hanyatlik, lehet, hogy egyszer kiegyenlítődnek a különbségek, bár jobban örülnék neki, ha mi zárkóznánk fel hozzájuk és nem ők csúsznának le hozzánk.

2012. dec. 19. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
76%

Hát magyarnak lenni maximum úgy érdemes ha elmondod azt hogy milyen volt a néped történelme, persze a jóra kell gondolni, milyen szép tájaink vannak, milyen jó helyen vagyunk. A politikánk úgy fos ahogy van. Rendszerváltás óta rossz itt a helyzet a mezőgazdaság lenyomásával kezdődött minden probléma és most van az amikor már komolyan érezzük a hatását. Én fiatal vagyok, szakmát tanultam mert a fősulival egyetemmel csak az időmet pocsékoltam volna el. Jelenleg dolgozok egy műszaki áruházban vagyok raktáros meg időnként a furgonnal engem küldenek el egy vásárló házához ha ki kell szállítani valamit, oda 2 en szoktunk menni egy eladóval akinek nincs jogsija.

Hát nézd itt nincs túl sok jövőképem, egyedül a barátnőm van az akiért hajlandó vagyok itt maradni mert ő még tanul egy nappali tagozatos OKJ tanfolyamot csinál, ahol azért elvan. De én sem tudom már miben bízzam nem bízok meg a rendszerben, bármi ami még úgy ahogy jó azt is elfogja rontani a kormány, vagy már el is rontotta. Én szeretek itt élni ebben az országban de nagyon úgy vagyok vele hogy rászánom az időmet megtanulom normálisan az angolt vagy a németet összecuccolok aztán irány valami külföldi országba egy normális élet után. Sajnos én is így vagyok vele :(

2012. dec. 19. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
18%

hála az égnek a jobbik egyre jobban jön fel, mert sokan úgy látják mint te. én is így látom. nagyon remélem hogy 2014-ben még többen lesznek a parlamentben, de még jobb lenne ha nyernének, bár erre nem tudom fel vannak-e már készülve, de ha megint a fidesz vagy mszp nyer, mint ahogy megy 22 éve ez a csúszda egyre egyre mélyebbre, mint te is írtad, akkor nincs valóban esély vagy maximum 2018-ra? ekkor fogok sajnos én is gondolni arra amire te is, hogy ki kell menni ahol nemhogy élni hagynak de emberhez méltón, de én hiszek még az országban és abban is hogy okkal születtünk ide itt kell élnünk ez az otthonunk :)


ha a falnak vezetek egy autót nem az autó a hibás:) hanem aki "kórmányolt":D:D

2012. dec. 19. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

1# valóban amúgy szerintem a sok bevándorlás miatt hanyatlanak a nyugati országok


2# az első kommentáló is rávilágított lassan értelme nem lesz kimenni:S amerikába még esetleg, azt az országot amúgy is bevándorlók alapították:P ugye nem nagyon maradtak ottaniak, valószínűleg ezért bírja jól mai napig

2012. dec. 19. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
93%

Én a gazdasági körhintába már belenyugodtam. A politikai forradalmakba szintén, a tehetetlenség sem hat már meg.


Ami aggaszt az hogy a gyerek nem olvasnak, nem ismerik a nyelvünket,az eredetünket, a történelmünket, az irodalmat, nincs identitásuk, hazugságokat tanulnak, és "elnyugatiasodtak".


Gyakorlatilag elbutultak, mert elbutították őket.

Nincs kilátás!

2012. dec. 19. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Komplikato ***** válasza:
44%

"Kitartás, Lengyelország, Csehország, Szlovákia fejlődik, előbb-utóbb majdcsak átterjed Magyarországra is."


Hát tudod egyesek büszkén, teljes mellszélességgel "ellenállnak" ennek a "fertőzésnek". :D

2012. dec. 19. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Komplikato ***** válasza:
28%

"mezőgazdaság lenyomásával kezdődött minden probléma"


Ez egy népszerű téveszme, a mezőgazdaság a gazdaság egy borzasztóan súlytalan szereplője, mind a megtermelt érték, mint munkaerőpiac felől. Sajnos. De akkoriban vágták haza az ipart is mellé.

2012. dec. 19. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Komplikato ***** válasza:
100%

"1# valóban amúgy szerintem a sok bevándorlás miatt hanyatlanak a nyugati országok"

Már amelyiket, Angliában lassan már csak ők dolgoznak ... elég ciki a helyzet arra.

2012. dec. 19. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
97%

ma 23:16

Milyen igazad van. Én is a szándékos emberi butítástól tartok.. Attól félek, hogy egyszer amikor betöltöm a 80-dik éltemet senki nem fog magyarul beszélni, mert bizonyos embereknek a célja az hogy teljes mértékben eltüntessék Magyarország létét. Még a történelmére se emlékezzen senki...Elég szomorú belegondolni hogy 1000 év alatt sokan akarták eltüntetni a magyarságot, de a magyarok, a fiatalság nem engedte. Túl erős volt a haza iránt érzett szeretet. Ma meg???? Szinte elég volt pár év butítás,agymosás,és a mai fiatalok többsége még a magyar nyelvet is elfelejteni.. Remélem nem élem meg a teljes bukást..

2012. dec. 19. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

"a mezőgazdaság a gazdaság egy borzasztóan súlytalan szereplője, mind a megtermelt érték, mint munkaerőpiac felől."


Szerintem ez hülyeség! A "súlytalan" mezőgazdaságra is lehet ipart alapozni. Gépipar, vegyipar, feldolgozóipar pl.

2012. dec. 19. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!