Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Rosszabbul élünk, mint 25 éve?

Rosszabbul élünk, mint 25 éve?

Figyelt kérdés

Idén ismét 3,5%-kal zuhantak a reálbérek.


[link]


Az itt látható táblázat szerint tehát 2012-ben 243 pontos az egy főre jutó reáljövedelem indexe, ami rosszabb, mint 1987-ben.


Hogy süllyedhettünk idáig? Lesz ez még rosszabb is?


2012. dec. 20. 04:29
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sokkal rosszabbul. Akkor volt még egy erős középréteg ami mára nagyon lecsúszott.
2012. dec. 20. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
lesz még rosszabb is. Nézz széjjel, mindenhol gazdasági válság van. Tavaszra jön a árrobbanás, amit előre jeleztek. A kormány rossz gazdasági politikát folytat. Arra tette a hangsúlyt, hogy a gazdagok még gazdagabbak legyenek, /egykulcsos adó/ a szegények meg még szegényebbek. Hazai ipart szétverték, ebből következett, hogy sok lett a munkanélküli, de helyette nem teremtettek új munkahelyeket. Mezőgazdaság, ahol sok alul képzett munkaerőt foglalkoztattak, nagy birtokokat hoznak létre. Az egész gazdaság foglalkoztatás, a külföldi cégeknek kedvez
2012. dec. 20. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:

Összességében nem,de vannak akik rosszabbul.Én akkor kezdtem el dolgozni,bizony már akkor is csődközelben volt az ország,állandóak voltak az áremelések,nyugati hitelek tartották életben az országot,de 1987 telén még nem lehetett tudni,hogy rendszerváltás lesz,a változás éve 1989 volt,87 telén az mszmp keményen tartotta magát.

Én kezdő fizetésem 4500 forint volt,bizony az akkori árak mellett se maradt semmi a hónap végére.

Akkor még nem volt annyi rezsi ,mint most mert nem volt gáz,telefon,internet,kábel tv. stb.Sokkal elmaradottabb világ volt mint most.

Az viszont igaz,hogy nem volt ennyi reménytelenül szegény ember,és dúsgazdag se.Mindenki egyforma szegény volt.

2012. dec. 20. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom,de nálunk már volt gáz(pontosabban távhö) meg telefon,söt szines Tv is...Nem voltunk gazdagok,de nem kellett rettegni a csekkektöl es,nem 20-a körül fogyott el a pénz,csak hó végére...
2012. dec. 20. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
Én vidéki faluban éltem akkor,a gáz a telefon a kábel tv,csak a rendszerváltás után a 90 es évek végén volt elérhető.A faluban egy telefon volt,magánházaknál egyáltalán nem volt.Ott úgy lehetett telefonálni,hogy egy másik települést kapcsoltak és onnan lehetett szerencsés esetben tovább lépni
2012. dec. 20. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:

3/3. Nem tudom, te mit dolgoztál akkor? Sokkal jobban éltünk, mint most. Igaz, hogy nem volt telefon,számítógép, de volt mindenkinek munkahelye. Aki dolgozott, az tisztességesen meg tudott élni. Tudta taníttatni a gyerekeit, tudott lakást venni, házat építeni. Tudott évente üdülni, külföldre menni, két évente nyugatra is. Sőt, sokan félre is tudtak tenni. A férjemmel kettőnknek volt 10.000.- Ft keresetünk. Tisztességesen, a pénzünket beosztva éltünk, és havi 4-5.000.- Ft-ot félre tudtunk tenni. Ehhez NEM kellett párttagnak lenni!

Volt akkor is egy gazdagabb réteg. De nem volt akkora különbség a gazdagok és az átlag ember között, mint most.

2012. dec. 20. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
Rosszabul ugyanabban a panelben lakunk,akkor nem volt gond a rezsi fizetése ma igen,akkor nem kellet meggondolnom vegyek-e húst ma igen...És sorolhatnám...
2012. dec. 20. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
Én 89-ben 18 évesen kezdtem önálló életet és nagyon sok lehetőségem volt elhelyezkedni sima érettségivel is. A gimi alatt elvégeztem egy tanfolyamot, amivel szerződésem volt, hogy az EVIG utána alkalmaz. De olyan keveset akartak fizetni (4000 Ft-ot), hogy inkább a tanfolyam díját fizettem vissza (7000Ft) és elmentem egy textilgyárba 7200 Ft fizetéssel rajzolónak. Akkoriban rengeteg gyár volt, ahova jelentkezni lehetett és ott betanítottak, lett volna lehetőség üveg lombikok készítésére, meg rakás más kreativ munkára is, nekem a textilrajzolás tetszett. (egyébként ez a gyár, ahol dolgoztam, a Fidesz előző kormányzása alatt ment csődbe). Akkoriban szépen kaptunk prémiumokat is a fizu mellé, és tudtunk venni egy házat nagyon kedvező 3% kamatozású hitelre. Igaz, a TV és videomagnó nagyon drága volt, azt is csak részletre tudtuk megvenni, de 0% kamattal. De valahogy akkor nem is a pénzről szóltak ennyire a dolgok, amire telt, telt, amire nem, nem és nem is foglalkoztunk vele.
2012. dec. 20. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
A telefon hozzánk is a 90es években ért el aminek akkor még örültem ma már inkább átoknak tartom. Hogy mért nem dobom ki akkor? Mert ma már szinte elvárás. Egy munkáltató sem áll szóba veled ha nincs telefonod.
2012. dec. 20. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

Most vannak technikai kütyük, nem csak pult alól kapható banán, könnyen lehet utazni külföldre, nincs akkora technikai elmaradottság mint 89 előtt általános volt, mégis rosszabul élünk.Akkoriban kissé elmaradottabban ugyan, de nagyobb létbiztonságban és közbiztonságban éltünk.De tömören fogalmazva:Magyarországon sosem volt igazán jó, úgy látszik a magyar vezetői mentalitás, meg úgy összességében a mentalitás javíthatatlan.A vezetők önzők és harácsolók, az átlagember meg birka, így aztán még évezredekig tocsoghatunk a langyos kakiban.

Akkoriban hasonlóan szegény volt nép, aztán a"nép" el lett törölve, a nép (a csóró, a melós) nem számít, az már nem ember, csak fejős tehén és van egy rajtuk hízó, élősködő gazdag réteg,akik mára már olyan szépen lerágtak mindent, hogy gyakorlatilag az egész gazdaságot felélték.Ez még rosszabb és igazságtalanabb, minta régi rendszer volt.

2012. dec. 20. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!