Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Érdemes hazaköltözni?

Érdemes hazaköltözni?

Figyelt kérdés

2éve jöttem el otthonról,de baromi honvágyam van.

egyszerűen nem tudom megszokni az ittlétet,sóvárgok Mo után,pedig ha otthon vagyok mindig menekülök a sok jajveszékelő szomszédtól,rokontól.


érdemes lenne mindent elölről elkezdeni otthon? (akkor inkább Bp környékére költöznék)

mondjuk van elég spórolt pénzem,ha esetleg nem akadna munka egy darabig.


attól félek,hogy bár a honvágyam elmúlna,azok a negatív dolgok érnének,amik miatt eljöttem.


2012. dec. 20. 09:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
4%
Nem tudom milyen negatív dolgok értek, én itt élek negyven éve, de ennél jobb helyet még sosem láttam.
2012. dec. 20. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Komplikato ***** válasza:
45%

"van elég spórolt pénzem,ha esetleg nem akadna munka egy darabig."


Alsó hangon 18 hónap, szóval remélem sok a tartalékod. És reménykedj, hogy sikerül valami 400 forintos órabér feletti állást lelni, tök mindegy mi a végzettséged ... kivétel ha nagyon keresett szakmád van.

2012. dec. 20. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
45%
Nem, ugyanaz a szar helyzet van mint 2 éve. Én átköltöztem a határ mellé 70 km-re, ha honvágyam van csak felülök a vonatra és 1,5 óra alatt Magyarországon vagyok, amúgy már egyre ritkábban.
2012. dec. 20. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
54%

Én nem tudnék idegen országban élni,nekem ez a hazám itt vannak a barátaim,ezt a kultúrát ismerem.

Itt mindig is nehéz volt az élet,de ezt te is tudod.

Nem minden a pénz,ha itthon dolgozol akkor is viheted valamire.Vannak térségek ahol könnyebb munkát találni,oda érdemes költözni,a legjobb a főváros és környéke.

2012. dec. 20. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Komplikato ***** válasza:
45%

"Nem minden a pénz,ha itthon dolgozol akkor is viheted valamire."


Ez annak fényében fura, hogy a külföldre menekülök jelentős része itthon is jól keresett és pont azért mennek ki, mert itthon nem érhet el semmit ha meggebed is, a munkát meg nálunk elismertetni nem is lehet ...

2012. dec. 20. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
40%
Kérdés, hogy ki mit ért a "vinni valamire" alatt. Külföldre szakadt ismerőseim mind ugyanazt emelik ki: az egy dolog, hogy többet keresnek, azért mentek ki. De ha jól csinálják a munkájukat, akkor azt megbecsülik és értékelik. Ugyanezt hallottam már szobaasszonytól, varrónőtől és szoftverfejlesztő mérnöktől is. Itthon azért ez, lássuk be, nem annyira nagy divat :(
2012. dec. 20. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
59%

Haza ne költözz!!!

Véleményem szerint, jobb úgy neked, inkább látogass csak gyakrabban haza. Spórolj, és majd a nyugdíjas évek itt...

Én most készülök kiköltözni Kanadába, árulom a házat, kocsit... (féláron, ha kell

2012. dec. 20. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól élsz és jól érzed magad, akkor szerintem mindegy milyen országban vagy, ha meg kényelmetlenül érzed magad, nincs pénzed, akkor a világ legjobb helyein is rossz lesz neked. Nem biztos, hogy az országgal van a gond. Próbáld a hangsúlyt arra fektetni, hogy kényelmes életed legyen és legyél ott, ahol ez könnyebben megy.
2012. dec. 20. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

hát..azért 18 hónapnyi megélhetést nem tudnék kifizetni:DD max fél évet.


otthon gyári melós voltam,amíg le nem építettek.pályakezdőként viszont nem sikerült a szakmámban(műszaki,és nem diploma)elhelyezkedni-máshol se.....de már nem is érdekel.


negatív dolgokon azt értettem,hogy ha van is munka,az bizonytalan,200%ot várnak el,túlhajtanak,a buszmegállóban fellöknek,a pénztáros húzza a száját,postán/orvosi rendelőben állandóan tömegnyomor van,mindegy mikor mész nem szabadulsz egyhamar.a közbiztonságot ne is említsem. bár ezek borsodi tapasztalatok.máshol talán nem így van?és ha nem,akkor hol?

2012. dec. 20. 12:11
 10/11 anonim ***** válasza:
11%
Nyugi itthon jobban fogsz élni. Már meg van a kellő tapasztalatod ahhoz, hogy boldogulj és itthon mindig is könnyebb volt az élet mint máshol.
2012. dec. 20. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!