Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem tesz valamit a...

Miért nem tesz valamit a kormány a bankok ellen?

Figyelt kérdés

Mindig csak rendkívüli üléseznek, semmi látszata. A svájci frank már 30 ft-tal lement. Amióta válság van 42 ezerről 69 ezerre nőtt a hitelem. Kb. 150 ezer ft-ból élünk hárman(Régebben több volt a fizetésünk, de csökkent a "válságra hivatkozva". Bementünk a bankba, hogy megkérdezzük mit kezdjünk a hitellel, ott a nő lenézően közölte, hogy van megoldás fél évig, de utána még több lesz a hitel. Még ebből is hasznot húznak a bankok) A fele a lakáshitel és még a rezsi benne sincs, a gyereknek azt sem tudom, hogy fogom megvenni a könyveket. Felháborító ami itt folyik. Meg mi az, hogy a tücskök és a nem fizetők, nem fizetik a hitelüket és a tisztességesekkel fizettetik meg a bankok a hiányt. Na meg a magyar csoda: a bankok válságban is nyereségesek. Azt a k*rva eget :O.

A másik: az avasi lakótelepen a nem fizető cigányok hátralékaikat kifizeti az önkormányzat. Hát milyen dolog ez?! Ha én nem fizetnék semmit rég az utcán lennék, nekik meg kifizetik.

Csak normális válaszokat írjatok.


2009. aug. 23. 15:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Azért nem tesz semmit, mert nem ez az érdekük. Ők nem azt tűzték ki célul, hogy kirángassanak minket a válságból és helyre rántsák az országot, hanem pont az ellenkezőjét.


Minden fejlődő, feltörekvő ország megtalálta a megoldást és próbál segíteni a nemzetének, csak nálunk nem megy ez. Szerinted véletlen? Nem, az sem véletlen, hogy a világon a gazdasági válság ellenére nálunk a legnyereségesebbek a bankok, több hasznot hoznak mint eddig, pedig más országokban veszteségesek.


El tudom képzelni a helyzeteteket, mi egy egy fizetésből élünk 3-an (bruttó90 ezer), apám nem fizet gyerektartást, ráadásul albérletben lakunk. Volt 2 millió forintunk a bankban, amit betettünk tavaly, nem jött semmilyen értesítés, hogy baj lenne vele, de beküldtem anyát a biztonság kedvéért. Ekkor derül ki, hogy 400 ezernek búcsút inthetünk, magyarul már a törzstőkénk sincs meg, ráadásul nem is vehetünk ki egy fillért sem decemberig, pedig már olyan szar helyzetben vagyunk, hogy azt kellene felélnünk. (Egy saját kis lakásra gyűjtöttünk volna eredetileg...)

2009. aug. 23. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
63%
Azért mert a kormány zsidóbérenc. A bankok meg zsidó kézben vannak.
2009. aug. 23. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, aki ott csücsül jelenleg a parlamentben, nekik nem érdekük ezen változtatni, hiszen így tudják magukat a legjobban megszedni.


Figyelj, valamelyik nap anyuval bent jártunk az OTP-ben, és 100ezer Ft-ot fizettünk be anyu számlájára (azért nem az automatánál, mert a hosszú hétvége előtt volt, és zárolták az automaták befizetési lehetőségét... szép), és az ügyintéző csak 20ezret írt jóvá, elmentünk WC-re, anyu utána vette elő a papírt, valami rossz sejtése volt, nem szokta azonnal megnézni, most megnézte, akkor derült ki, azonnal vissza is mentünk, és ahogy a főnökei viselkedtek az illetőnek, úgy tűnt, nem ez az első ilyen turpissága.

2009. aug. 23. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
57%

több kérdést tettél fel.


ami a svájci frank alapú hiteleket illeti. tisztában kellett volna lenni akkor amikor felvetted, hogy miből profitálsz és ennek milyen kockázatai vannak. sajnos a pénzügyi kultúra MO-n nagyon alacsony szinten van, a banki alkalmazottak pedig nem világosítják fel megfelelő képen az ügyfeleket.


ugyanakkor a felügyeletnek (PSZÁF) kellene kötelezni a bankokat, hogy jobban felvilágosítsák az ügyfeleket a kockázatokról. most talán elindult pozitív irányba egy folyamat, ami véleményem szerint jó irány, de még kevés.

2009. aug. 23. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
82%

Ne legyünk naivak !

Nem a cipész szakszervezet finanszírozza a két nagy pártunkat, ezt higgyétek el. Egyszerűen elvannak kötelezve azok az emberek akik akik változtathatnának az egészen. Ha a bankok és a multik elzárnák a csapot a pártoknak legfeljebb csak öngyújtó reklámra tellene, és akik ott ülnek a tűzkörül azok hoppon maradnának.

Annyira egyszerű lenne a megoldás hogy az már fáj és amit szinte minden nemzet megtett valaha amikor a nagytőke bankárjai a kapzsiság bűne felé kacsintgattak.

Egy vagy két magyar többségű bankot ( OTP MKHB )kellene olyan előnyökhöz juttatni, és olyan elvárásokkal élni velük szemben ami kikényszerítené az egészséges versenyt.

Pld A kártyák és automatákról levet pénz 0% kezelési költsége, radikális betéti és hitel finanszírozási % és feltétel minden szférában. (csak addig kellene támogatni hogy ne legyen veszteséges amíg a kedvező feltételek miatt a ptenciális ügyfél átszivárgás nem kényszerítene valós verseny magatartást a külföldi bankokra.

Persze ennek vannak más aspektusai jegybanki alap kamat csökkentés stabil infláció ( nem kicsi hanem stabil) stb

De megoldható lehetne ha nem ütközne hatalmas érdekekbe.

Persze a hazai vállalkozóknak hatalmas könnyebbség lenne és sok új kezdő vállalkozás alakulna akiknek így esélye sincs mert ezek a kamat feltételek teljesíthetetlenek.

Debreceni Jobbikos

2009. aug. 23. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
50%

Jahh !

Ma már a bankok is érzik hogy valamit kikényszerít a nép a srómann-jaiktól előbb utóbb mert ha megfigyelitek, egyre kevesebb időre ma már nem ritkán csak 1 hóra kötheted le a pénzed 12% kamatra. Ez azt jelenti hogy már ők sem biztosak abban hogy mi is lesz!

2009. aug. 23. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

A 16,06 osnak !

Miért hibáztatod azt aki mikor felvette a hitelét még nyugodtan tudta fizetni. Mikor a világ gazdaság és a kormányok közös de egymástól független koprodukciója miatt elszaladt kamatokat nem hajlandóak az árfolyamnak megfelelően csökkenteni a bankok?

És a PSZAF szerinted kinek a kezében van hogy semmit nem csinál ? Annyit beszélnek már lassan hogy kihűl a gyomruk és nem feltűnő hogy sehová nem jutnak.

Neked van ey főnököd és azt mondja hogy ez nem lesz így jó akkor te mit csinálsz? Persze ha tudod hogy Gizikével csalja a feleségét az máshogy színezi a dolgokat!!!!

2009. aug. 23. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Én is így jártam! Megnőtt a havi részletem jócskán és a bank mondva csinált ürügyekkel emel. UniCredit a drága!!! Ez a jótékony bank, csak ezeket "mi" fizetjük!

Én az a hét után kaptam levelet a banktól, hogy a Bajnai megállapodott a bankok vezetőivel. Megreklamáltam a banknál, egy korábbi szerződésmódosításra hivatkoztak. A Pszáf is egy mocsok csaló banda, a bankok csatlósai! Még nem reagáltak a panaszomra....

Amúgy azért emelt (most) a bank mert a lízingelt autóm értéke növekedik (!?), vicces mi? Mindenki tudja, hogy ahogy a szalonból kihozod, már buktál rajta, nekem egy 3 éves autóm van egyébként.

Sok ismerősömnek van hitele, én az autóhitelben vagyok érintett, és érdekes, hogy a körülöttem lévőknek alig 5000 Ft-tal növekedett meg a részlete, sőt már visszarendeződött. A többség Merkantilos, egy Erstés.

2009. aug. 23. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A lényeg már elhangzott, csak összefoglalnám:

1. A pártok és az állam a nagytőke és azon belül a banktőke kliensei (úgy mint ti a bankoké), csak az állami és pártvezetőket busásan megfizetik. Az állam nem értünk van, hanem mi vagyunk a nagytőkét kiszolgáló államért, végső soron a nagytőkéért. Ezért olyan a jogrendszer, hogy bármit megtehetnek velünk, amit akarnak. Most éppen azt, hogy a forinterősödés ellenére sem csökkentik, sőt növelik a törlesztőrészleteket.

2. Becsapták az embereket. Nem csak a bankok a reklámokkal, hanem Gyurcsány meg Kóka, amikor azt mondták, hogy nagyon nagy a jólét, meg dübörög a gazdaság, meg a FIDESZ is, mikor 14. havi nyugdíjat stb. ígért. Ebből mindenki minimum elhihette, hogy lesz munkája, nem csökken a fizetése, nem omlik össze a forint. Most, hogy mindez megtörtént, a felelősök meg legfeljebb röhögnek, vagy elmagyarázzák, hogy nem volt elég magas fokú a pénzügyi kultúránk. Hát most már elég magas!

2009. aug. 23. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Pontosan! Az előző előtti vagyok... Oké, hogy nő-csökken a havi törlesztő, mert deviza hitel. De ennyivel?! Kiszámoltam még februárban az akkori árfolyamot és az általam felvett hitelkori árfolyamot hasonlítottam össze 15 %-ra jött ki a növekedés valójában 48 %-al növekedett. Tehát a köztes % a banki költség, de mire?
2009. aug. 23. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!