Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek nem jelent nemzetb...

Szerintetek nem jelent nemzetbiztonsági kockázatot a külföldi hadianyagok vagy épp harci repülőgépek vásárlása?

Figyelt kérdés

2012. dec. 24. 12:20
 1/9 anonim ***** válasza:
82%
De. Csak elég nehéz lenne magyar vadászrepülőt venni. Sőt, magyar puskát se nagyon lehet kapni...
2012. dec. 24. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Értem én, hogy NATO tagok vagyunk és ezeket szövetségesektől vásároljuk akik nem akarnak minket megtámadni, de biztos, hogy ez így is fog maradni?


Egy esetleges külföldi támadás esetén biztos hogy jó dolog az, ha hadianyagaink működését a támadó még nálunk is jobban ismeri, hiszen ő maga fejlesztette ki? Ugyanakkor elgondolkodom azon, hogy én laikusként biztos lehetek -e abban, hogy magyar szakembereink valóban annyira a helyzet magaslatán állnak -e, hogy ha például egy vadászgépben lenne egy rejtett áramkör mely be tud avatkozni a gép működésébe azt észrevennék -e?


Gondolok itt például a gyártó által történő távvezérlésre, vagy egyszerűen csak a fegyverzet távblokkolására, netán a fedélzeti radar megzavarására.

2012. dec. 24. 12:31
 3/9 A kérdező kommentje:

"De. Csak elég nehéz lenne magyar vadászrepülőt venni. Sőt, magyar puskát se nagyon lehet kapni..."


Ez eddig tiszta. Viszont ezekkel a cuccokkal szerintem pont ugyanott vagyunk mintha semmink sem lenne.

2012. dec. 24. 12:32
 4/9 anonim ***** válasza:
Ezen már én is elgondolkodtam. Még ha jelentős létszámú haderővel rendelkeznénk a technika használhatatlansága miatt akkor is teljesen kiszolgáltatott helyzetben lennénk.
2012. dec. 24. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Na és mit akartok? Egy tízmilliós miniország vagyunk, szövetségesek között, háborúra való kilátás nélkül. Az egész hadsereg létezése csak szimbolikus, nemzeti ünnepeken parádézásra és esetleges természeti katasztrófák idején mentőosztagnak tartjuk fent. Amúgy konkrétan semmi szükség rá, és valószínűleg az elkövetkező évtizedekben nem is lesz. Ekkora országok soha többet nem fognak jelentős szerepet játszani egy háborúban.
2012. dec. 24. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

"Amúgy konkrétan semmi szükség rá, és valószínűleg az elkövetkező évtizedekben nem is lesz."


Ezt azért szerintem egyikünk sem tudhatja. Nem állítom ennek ellenkezőjét, viszont ezt sem merném kijelenteni.

2012. dec. 24. 14:51
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha máshol nem, a nemzetközi szerződésekben van jelentősége.

Felét se éri a pénzünk, ha nincs legalább egy mini hadsereg. Azt nyomnak le a torkunkon, amit csak akarnak.

Így is, csak így nem olyan könnyen.

2012. dec. 24. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Már más nemzetek puszta létezése is nemzetbiztonsági kockázat a magadfajta paranoid szemében, ha nem lenne más nemzet, akkor viszont nem lenne seregre sem szükség nem igaz ?


A szövetségeseinktől vásárolunk, annak az esélye, hogy az Egyesült Államok, vagy Svédország ellen háborúzunk, nulla. Ezért egyáltalán nem jelent kockázatot, többet érünk nekik szövetségesként, ha megvesszük az általuk kifejlesztett fegyvereket, és az ő seregeikkel közösen hullatjuk a mi embereinket, egyazon oldalon. Távvezérlés, távblokk ? Mi szükségük lenne erre ? A mi hadmérnökeink SEM idióták, egy ilyet észre lehet venni egy gépezetben, és akkor 1. oda a jó kapcsolat, 2. nem fogunk többet tőlük vásárolni, 3. nemzetközileg is rossz hírnevet adna nekik, ha kiderül, hogy a szövetségeseik ellen ténykednek, 4. a stabilitás ellen állnak ki, ha ilyet tesznek, értéktelenedik a pénzük, (tőzsde: Ki fektet egy olyan országba, ami háborúra készül a saját szövetségesei ellen ? Lebombázhatják, szabotálhatják a gyárakat, kár keletkezik az épületekben, a termőföldeken áthaladó csapatszállítók, tankok pedig már a világháborúban is letaposták az értékeket. Nem éri meg olyan országban befektetni, amiben hamarosan háború dúlhat) munkahelyek szűnnek meg, ahogy a külföldi vállalatok kivonják a pénzüket.

Röviden összefoglalva: Nem, egyáltalán nem jelent kockázatot, saját jól felfogott érdekük, hogy az általuk kínált portéka jó minőségű legyen ( Hatalmas pénz van az ilyen üzletekben, az AK gépkarabély licenszét például milliárdokért vették meg országok, és még mindig jobban megérte nekik, mintha ők álltak volna neki saját pénzen fejleszteni) ráadásul, ha ez az áru olyan ország tulajdonába kerül, ami velük közös hajóban evez, duplán érdekük, hogy az árujuk megbízható legyen.

2012. dec. 24. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
71%
Figyelj már, ha az USA vagy Németország megtámad minket, akkor nekünk úgyis annyi - akár magyar vadászgépekkel harcolunk ellenük, akár amerikaival, svéddel vagy ukránnal. Ezek után marha mindegy, kitöl vásárolunk fegyvert. Most, hogy van fegyverünk, legalább elméleti lehetőségünk van arra, hogy a burkina fasói vagy az örmény hadserget legalább néhány óráig távol tudjuk tartani.
2012. dec. 25. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!