Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért szavazhatnak a külföldi...

Miért szavazhatnak a külföldi állandó lakcímen élő magyarok?

Figyelt kérdés

Az még rendben, hogy nemzeti összetartozás meg minden, de a szavazatukkal ránk hatnak, magukra szinte semmit.

Ez is egy Fideszes bebetonozási kísérlet. De remélem leváltjuk a Viktátort!



2012. dec. 8. 22:11
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem kell emiatt aggódni, nekem sok romániai ismerősöm van, és eszük ágában nincs szavazni.
2012. dec. 8. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
35%

A fideszes jelző, tehát kisbetűs.

Sok országban van hasonló. Pl. itt élő olasz ismerősöm rendszeresen szavaz otthon is. Pedig már 30 éve legalább pesti polgár. Britek is szavazhatnak távoli országból. Nem csak azok, akik éppen akkor vannak kint.

Nekem a hivatkozási alappal van bajom. Mert összmagyarság, oké. Az elcsatolt területen ám nem csak magyar ajkú magyar polgárok éltek. Ha az anyaországot emlegetik, az a tót, akinek összes felmenője az éppen létező magyar ország (nem névként írom, azért így) területén élt, miért nem szavazhat? Vagy ő is, vagy senki. Szerintem.

2012. dec. 8. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Szia, en 18 eve külföldön elek (Nyugat-Europaban). Ez evben kervenyeztem es kaptam meg az itteni allampolgarsagot. 14 eve vagyok ferjnel egy ``bennszülött`` ferfival. A felelmed okat nem ertem. Mit jelent bövebben a következö kijelentesed? ``...de a szavazatukkal ránk hatnak.`` A politikai helyzetröl az interneten keresztül tajekozodom, plusz a Duna tv-t lehet fogni nalunk. Esetleg ugy gondolod, hogy ez nem elegendö a magyar (politikai) helyzet megitelesehez? Tavaly karacsonykor voltunk utoljara Magyarorszagon, tehat nem tul gyakran utazunk. De megis. Engem szemely szerint nagyon foglalkoztat a politika altalaban, föleg az itteni helyzet, a magyar helyzet, Magyarorszag helyzete az EU-ban, es az EU-s törtenesek. En ugy gondolom, szep gesztus, hogy szavazhatnek, HA AKARNEK. Amiert ezt megsem teszem, annak az az oka, hogy meggyözödesem, hogy Magyarorszagot az orszagban elö allampolgaroknak kell rendbe hozniuk. Ezzel minden egyes Magyarorszagon elö ember tartozik a gyermekenek, az unokajanak es az azutan JÖVÖknek. Meglatasom szerint ez eddig azert nem sikerült, mert az orszagban nincsen egyseg. Ha hinni lehet a Wikipedianak, 4.5 millio magyar anyanyelvü ember el a vilagban - Magyarorszagon kivül. Hogy ebböl hanyan rendelkeznek szavazati joggal, nem tudom. De miert tartasz töle, hogy a szavazati joggal rendelkezö, külföldön elö magyarok a Fidesz-politikat tamogatnak???
2012. dec. 8. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Európán belül ez a szavazati jog éppen átalakulás alatt van, és kissé zavaros a helyzet. Például, aki korábban elköltözött egy másik EU-tagállamba (kiköltözött a magyarországi lakásából), az az új lakhelyén az állampolgárság hiánya, míg állampolgársága szerinti országban a lakhely hiánya miatt az országos választáson nem szavazhatott. Mostantól meg úgy lesz, hogy bizonyos személyek két helyen is szavazhatnak, állampolgárság illetve lakóhely okán. A migráció tömegesedésével egyre jelentősebb lesz ez a probléma, ezért sejthetően előbb-utóbb egységesíteni fogják a szavazati jogokat is.


Sajnos egyes politikusok ezt az átmeneti, zavaros helyzetet arra használják ki, hogy a zavarosban halásszanak. A Fidesz azt gondolja, hogy határon túlról inkább őket támogató voksokra számíthat (nem véletlen, hogy évek óta gesztusokat is tesz a határon túli magyarok felé). Ezzel persze nem érvelhet, ezért érvel másként, eléggé hiteltelenül a választójog kiterjesztéséért.

2012. dec. 10. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!