Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért ennyire alantasak úgy...

Miért ennyire alantasak úgy általában a magyar emberek?

Figyelt kérdés

Ez az, amit soha nem tudtam felfogni.

A férj csalja a feleségét, mert talált egy nagyobb mellű és fiatalabb nőt, a feleség csalja a férjét, mert talált egy nagyobb farkú férfit, aztán egyikük sem akarja felvállalni azt az áldozatot, hogy megteremtsék a gyermekeik számára a normális családi hátteret. Feltéve persze, ha vállalnak egyáltalán családot és gyereket, mert az sem biztos, ahogy a jelenlegi tendenciákat elnézem.


Aztán ott van, hogy a munkaadó zsebreteszi év végén a cégéből összejött 850-900 milliós profitot, az alkalmazottai meg éljenek meg 80 ezres havi bérből, ami évente kb. 1 millió forint a juttatásokkal együtt, már ha egyáltalán vannak. A munkavállaló meg nem végez becsületes munkát, mert hát minek is végezzen, ha lazsálhat is, bár 80 ezer forintos fizetésért talán igaza is van...


Ti nem érzitek, hogy Magyarországon a helyzet az emberi gyengeség és elvtelenség miatt nagyon ilyen? És nincs ezzel problémátok?



2012. dec. 26. 19:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
56%

Milyen jól látod, de tudsz változtatni? Nem, innentől, vagy beállsz a birkasorba, vagy kimész cselédnek nyugatra!

Akik tehetnének róla, kényelmes bársonyszékbe estek, nekik mit számit a nyafogó "Tiborc"?

2012. dec. 26. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Komplikato ***** válasza:
80%

Sok baj van mentálisan, de ettől nem hiszem alantasnak kéne tekinteni az itt élőket kedves kérdező.


"80 ezres havi bérből, ami évente kb. 1 millió forint a juttatásokkal együtt"


Szerintem nézz utána, mert vérlázítónak vérlázító (bár aki 60-at keres annak nem annyira), de bizony több mint duplájába kerül ez, mint amit írtál.

2012. dec. 26. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

"Szerintem nézz utána, mert vérlázítónak vérlázító (bár aki 60-at keres annak nem annyira), de bizony több mint duplájába kerül ez, mint amit írtál."


Na jó, ez meg a másik. Irgalmatlanul magasak az adók, mert mennek a hatalmas lenyúlások egész állami szinten, mellesleg a vállalkozók egész nagy része adócsaló, hogy több maradjon nekik.

2012. dec. 26. 19:51
 4/11 anonim ***** válasza:
88%

Sok mindenben egyet értek, de sajnos az emberek mentalitásával van a gond.

Sokan irdatlanul önzők és ha valakinek a környezetükben kicsit is jobb a dolga, akkor rögtön jön a mocskolódás és az irigykedés.


Sajnos ezzel viszont nem sok mindent lehet kezdeni, amíg az emberek gondolkodása nem változik meg.

2012. dec. 26. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
3%

"Ti nem érzitek, hogy Magyarországon a helyzet az emberi gyengeség és elvtelenség miatt nagyon ilyen? És nincs ezzel problémátok?"


De és én ezt hívom liberalizmusnak.

2012. dec. 26. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%

"Én már nem is tudom, talán fel kéne számolni az egész országot, mert tisztességesen gondolkodó ember számára - aki azt akarja, hogy normálisan menjenek a dolgok - annyira gyomorforgató és hányingerkeltő az egész, hogy ennél már az is jobb lenne, ha egyáltalán nem létezne Magyarország és magyarság."


Téged, és a hozzád hasonlókat kellene felszámolni! Önként szétosztanád a maradék országot?


Még ha van is valami abban, hogy milyenek az emberek általában itthon, milyen gyomorforgató dolgok mennek ebben az országban, de akkor is ez esetben tudom javasolni a bölcs vezető tanácsát "és el lehet menni"!

2012. dec. 27. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
57%
Az egész világ romlik lefelé erkölcsileg,ez ebben a rohatt qurva kibaßott közbiztonságban is észrevehető,hogy egye meg a rák az egészet a faßomba is.
2012. dec. 27. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Mihez képest alantas?

Más országok polgáraihoz képest? Nem. Egyesekéhez képest az, másokénál pedig jobb.

Egy adott erkölcsi normához képest? Ki határozta meg azt? És hányan "alantasak"? Hányan csalják a házastársukat? Hányan lopnak és mekkorát?


Nincs értelme ilyen típusú általánosításnak. És nem árt az okokat is nézni.

2012. dec. 27. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ne haragudjék .Miféle kérdés ez?

Igy még nem láttam általánosítani semmit.

Egyébként ez a 40+ 20 év hozadéka,ehhez jön egy olyan volt miniszterelnöki kijelentés:Az" öregecskedő feleségeket márpedig le kell cserélni"-idézet vége.

Min csodálkozik Uram? /Ert kellett nézni 4,5 évig /

2012. dec. 27. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

" Irgalmatlanul magasak az adók, mert mennek a hatalmas lenyúlások egész állami szinten, mellesleg a vállalkozók egész nagy része adócsaló, hogy több maradjon nekik."


Pont azért "adócsalók" a vállalkozások, mert magasak az adók és sok vállalkozást majdnem megfojtanak, ha ez idáig talán nem tűnt volna fel!


Na de a multi az már nem az! :O

2012. dec. 27. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!