Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Aki büszke akar lenni valamire...

Aki büszke akar lenni valamire, mért nem arra büszke, hogy magyar?

Figyelt kérdés

Idézet egy másik kérdésből:

"Ha én német lennék, büszke lennék magamra. A világ legcsodálatosabb népe, sokkal előrébb lenne az emberiség, ha mindenki német lenne."



2012. dec. 26. 07:26
1 2 3 4 5 6
 1/56 anonim ***** válasza:
78%
Hat nem tudom mire legyek büszke magyarként. A munkanélküliségre, az irigységre, a kicsinyessegre, a csalasokra, a burokraciara vagy a politikára?
2012. dec. 26. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/56 anonim ***** válasza:
86%
Mindenki CSAK arra lehet büszke, amit elért az életben. A nemzetiségére nem.
2012. dec. 26. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/56 anonim ***** válasza:
77%

Arra, hogy magyar valaki, MIÉRT lenne büszke!?!?! MI az, ami indokolná?!?!?


Az utóbbi 100 évben a magyarok csak siránkoznak, lopnak, csalnak, lusták, nem dolgoznak - EBBEN mi az, ami okot adna a büszkeségre?!?!?

2012. dec. 26. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/56 anonim ***** válasza:
85%
Miért kéne rá büszkének lenni? Mertha mondjuk valaki időt és energiát feccol abba, hogy valami hagyományörző tevékenységet végezzen az oké, legyen büszke, de te konkrétan mit tettél, mint magyar, azon kívül, hogy megszülettél? Ami meg nem nagy kunszt, mindenki megteszi.
2012. dec. 26. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/56 anonim ***** válasza:
91%

Én büszke oltam a magyarságomra, a történelmünkre, hogy többször is megmentettük Európát, az olimpiai bajnokainkra (az ország létszámához képest a 2. vagyunk a világon!), a Nobel-díjasainkra, stb.


Aztán be kellett látnom, hogy ebben az országban van néhány zseni meg 9,9 millió birka!


Nézd meg, hogy Ausztriában hogy néz ki egy utcai WC, és Magyarországon hogy néz ki: melléhugyozva, a szart nem húzzák le, koszos, büdös húgyszag mindenhol: BALKÁNI állapotok!


Nézd meg, hogy közlekedünk: irigyek vagyunk, be nem engednénk senkit sem magunk elé, baleset esetén szinte senki nem áll meg, stopposokat szinte senki nem vesz fel pedig nagyon ritka a bűnöző stoppos, az indexet szinte senki nem használja, egy szóval a közlekedési kultúránk is egy nyugati szemével BALKÁNI!


Lenézzük a nyugatot, mert a lexikális tudásuk jóval kisebb a magyarokénál, de ott odafigyelnek az emberek a többi emberre, ez tapasztalat!

2012. dec. 26. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/56 A kérdező kommentje:

Lehúzatlan wc, közlekedési morál stb kapcsán csak annyit, hogy ti éltek úgy ahogyan éltek. Élhetnétek másképp is. Én lehúzom a wc-t, megállok a balesetnél, sőt a munkámból kifolyólag is gyakran nyújtok elsősegélyt. Ti miért nem teszitek? Mindez egyedül rajtatok múlik.


"te konkrétan mit tettél, mint magyar, azon kívül, hogy megszülettél?"


Ezt nem tudnám itt felsorolni. Ha te úgy érzed nem tettél semmit az a te problémád, te is élhetnél másképp.


"Lenézzük a nyugatot"


Ez viszont igaz rám is, de a nyugat is lenéz minket, én mért ne tegyem?

2012. dec. 26. 09:15
 7/56 anonim ***** válasza:
80%
Tudod ,kedves kérdező,nehéz azt lenézni aki feljebb van!
2012. dec. 26. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/56 anonim ***** válasza:
83%
De az, hogy magyar vagy, az nem teljesítmény, ugyanekkora az esélyed, hogy rommán,svéd vagy piréz leszel, ennek maximum örülni lehet, de nem te érted el.
2012. dec. 26. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/56 anonim ***** válasza:
85%

Igazad van kérdező! Végül is egy hajléktalan is lehet büszke!(valamire)

Nem büszkének kéne lennünk,hanem szerénynek ,és tanulni attól aki jobb! Nem szégyen az !

2012. dec. 26. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/56 anonim ***** válasza:
91%

Én a saját személyes teljesítményeimre szoktam büszke lenni, nem olyasmire, ami csak úgy adta magát.

Ez így van a nemzetiséggel is.

Nem vagyok rá büszke, nem az én érdemem. Ez így lenne akkor is, ha nem magyar lennék, hanem akármi más.

2012. dec. 26. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!