Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a véleményetek Békési...

Mi a véleményetek Békési 2012-es gazdasági elemzéséről?

Figyelt kérdés

Itt az elemzés:

http://www.youtube.com/watch?v=F0vA0aSCne8


Érdekes, hogy 10. percnél a magyar pénzrendszer nyilvános lerablásáról beszél, aminek következménye, hogy a bankrendszer csak a működképességét őrzi meg, nincsenek befektetések, fejlesztések. Egyet értettek ezzel?



#2012 #elemzés #bankrendszer #békési lászló
2012. dec. 28. 19:49
 1/10 A kérdező kommentje:
5:50-nél is érdekes, ugyanazokat mondja mint sok nem kormánypárti közgazdász az IMF hitel fel nem vételéről.
2012. dec. 28. 19:52
 2/10 anonim ***** válasza:
15%

sajnos békesi lászló sem túl hiteles

ő is tehet elég sok negatív fejleményről...

annak idején ő is csak a nemzetközi pénzügyi körök érdekeit nézte...

de ettől még érdemes meghallgatni mit mond a tanár úr

2012. dec. 28. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Neki már volt lehetősége bizonyítani. Az a baj, hogy mindenki akkor okos, amikor épp nincs pozícióban. De amint odakerül, rögtön kiderül, hogy mégse akkora lángész.
2012. dec. 28. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Igen nekem is a hitelességével mindig is gondom volt. Egy Rónánál ilyen eszembe sem jutna, de Békésinél azért elgondolkozok én is néha. Egyébként szerintem is érdemes meghallgatni.


Mindig is volt egy olyan érzetem vele kapcsolatban, hogy próbálja a rendszert eladni, ugye tőle ered a mondás is, hogy "a pénz rendszer mint egy alma megromlott, ami teljesen természetes dolog". Sokat kell érte fizetni, hogy újra egészséges legyen, de ez így teljesen "normális". Ezen mindig felháborodok, hogy ez volt akinek normális volt, tehát volt akinek előre látható is volt, és volt biztos akinek ez hasznot is hozott és folytathatnám így tovább....

2012. dec. 28. 19:59
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Róna Péternek kéne miniszterelnökjelöltnek lennie, nem a bajnainak....
2012. dec. 28. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Komplikato ***** válasza:
100%

"Róna Péternek kéne miniszterelnökjelöltnek lennie, nem a bajnainak...."

Konkrétan egyik se az.

A bankok tőkekivonása meg érdekes lesz, mert már most is elég sok cél dől be mert nincs árhidaló vagy működtetésű hitelük ...

2012. dec. 28. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
66%

bajnai azért az lesz, nem?


remélem nem

de úgyis az lesz

2012. dec. 28. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
25%

xxm6 válasza:

A baloldal persze, hogy kitalál mindenféle nonszensz állításokat annak érdekében, hogy a unortodox gazdaságpolitikát lejárassák. Az MSZP és más Bajnaihoz közelálló társaságok részvényesei azoknak a multi-cégeknek, és azoknak a bankoknak, amelyeket Orbán megadóztat, innen már értheted, hogy mire gondolok...

2012. dec. 28. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Rónának annak kellene lennie, de azt hiszem bele is rokkanna.


Van abban a hsz-ben is valami, hogy lejáratják a jobboldalt, de mondjuk az ellenzéknek az a dolga, hogy ellenkezzen. Ugye amikor a Fidesz ellenzékben volt akkor ők tették ezt, akkor is furcsa kellett hogy legyen ez, nem csak most.


Mondjuk az unortodox politika egy nagyon furcsa dolog (és szépen fejeztem ki magamat), érthetetlen, kiszámíthatatlan. Gondolkozom sokat, hogy Matolcsy zseni lenne-e, vagy egy rögeszmés, de nem tudom, nekem rögeszmésnek tűnik.... persze ez csak 10-15 év múlva fog kiderülni, hogy milyen is volt ez a politika.

2012. dec. 28. 21:08
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Békesi a politikai kötődéseivel a háttérben beszél, így kell kezelni, amit mond.

Másrészt ő maga vallotta be egy korábbi beszélgetésben, hogy a Medgyessy és a Gyurcsány kormányok osztogatását annak ellenére támogatta ő és a hozzá hasonló baloldali közgazdászok, hogy tudták, hogy annak rossz vége lesz. Emiatt is abszolút hiteltelen személy.

2012. dec. 28. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!