Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a véleményetek arról, hogy...

Mi a véleményetek arról, hogy a zsidó hitközség azt akarja, hogy történelmi atlaszaink a zsidó nép történetével meg holokauszttal legyen tele?

Figyelt kérdés

Meg még arról, hogy a zsidóknak meg a cigányoknak nagy vonalban mi köze van Magyarország történelméhez, mert valami ilyesmit mondott a rabbi?

Talán ők harcoltak a törökökkel vagy küzdöttek a tatárokkal??


2009. aug. 26. 21:25
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
78%

erről csak az a véleményem, hogy ez nem teljesen így hangzott el.

ebben 100%-ig biztos vagyok.

ez a dolog a kuruc.infon van fennt, ami köztudott, hogy nem szívleli a zsidókat. természetes, hogy kissé kiforgatva tálalja a történetet.

csak nem képzeled, hogy "telerakják" ezekkel az atlaszokat...

ne higgy már el mindent, amit mondanak.

2009. aug. 26. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
45%
idióták, ez a tipikus példája nanak, amikor egy kisebbségnek (?) adunk jogokat, elismerjük őket egyenértékűnek aztán átesnek a ló másik oldalára, és mi leszünk a kisebbség .... tiszta horror
2009. aug. 26. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:

Kedves első okostóni válaszoló:


Történetesen ezt a TV2-n hallottam és tuti, hogy valami ilyesmit mondott a rabbi, szóval csöndben maradhatsz!


Kurucinfót nem szoktam olvasni!

2009. aug. 26. 21:33
 4/30 anonim ***** válasza:
48%

Először is kedves kérdező igenis harcoltak a zsidók a törökökkel, szerinted mégis mi volt? a törökök udvariasan megkérdezték, h Csókolom, zsidó tetszik lenni, mert ha igen, akkor nem bántjuk, csak hát ez a dolgunk, tudja, hoyg van ez. Sőt, harcoltak a 48as magyar szabadságharcban is.

Másodszor a roma és a zsidó is egy népcsoport, és nem nagyon lehet őket kihagyni, ha történelemről van szó, ugyanúgy a részei, mint a görögök, perzsák, szerbek stb. És egy történelmi atlaszban, ugyanis erről van szó, nem árt történelemnek lennie.

2009. aug. 26. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
52%
A kiválasztott népnek mindent szabad. És ha valaki nem róluk emlékezik meg minden nap, és nem határolódik el minden nap a "náciktól", akkor az mindjárt kireksztő náci rásszístá gyilkos lesz.
2009. aug. 26. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:
Úristen 3. válaszoló.Mondd már meg legyél szíves, hogy ha ennyire okos vagy, hogy mennyi zsidó harcolt a törökkel kb meg mennyi magyar?Nem olyan sok zsidó arra mérget vehetsz.
2009. aug. 26. 21:58
 7/30 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy én vagyok a hülye, de valaki magyarázza már meg nekem, hogy a romák milyen pozitív kiemelkedő dolgot vittek véghez a történelemben?
2009. aug. 26. 21:59
 8/30 anonim ***** válasza:
31%

hehe a "hallottam a TV2-őn" valóban hiteles forrásnak számít.

konkrétan egy azaz 1db atlaszban történt, hogy egy szó sem volt benne a zsidókról, mintha sosem léteztek volna, és ezért volt a felháborodás.

a személyeskedést pedig mellőzd, csak magadat nevetteted ki vele. ;)

2009. aug. 26. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
63%
a történelem nem csak pozitív dolgokat tartalmaz
2009. aug. 26. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
100%

Ez tényleg nem csak kurucinfós hír, mindenütt hallani/olvasni lehet.


A zsidó hitközségnek az a problémája, hogy szerintük holokauszttagadó az atlasz. Én most abba nem akarok belemenni, hogy mennyire voltak hasznosak a zsidók (meg a cigányok) a magyar történelemben, hanem csak azt kérdezném, hogy egyáltalán hogy lehet egy atlasz holokauszttagadó. Ilyen alapon egy pohár sör is lehet az, vagy bármi. Nem is értem a felvetést. Tanulságos az is, amivel a Kartográfiai Vállalat "védekezik". 50 éve van forgalomban ez az atlasz (ezek szerint már én is ebből tanultam az ezek szerint torz történelmet), a jelenlegi kiadás 7 éve, és még senki nem tiltakozott. Akkor most mi is történt?

2009. aug. 26. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!