Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi lépjek, ha megfenyegetett...

Mi lépjek, ha megfenyegetett a helyi polgármester a jogtalan önkormányzati eljárások szóvá tétele miatt?

Figyelt kérdés

Tavaly ősszel kiköltöztünk a nagyvárosból egy közeli, eléggé puritán, sok begyepesedett és/vagy naiv emberrel teli faluba. A párom már majdnem 8 éve külföldön robotol, az összegyűjtött pénzünket egy kisebb ház kipofozására költöttük. Három gyermekünk van, a legkisebbik még óvodáskorú és sajnos nagyon beteg (én fejlesztő-pedagógus vagyok, tudok vele foglalkozni, egyelőre). Munkát főleg miatta nem tudok vállalni, a legközelebbi speckó óvoda nagyon messze működik innen. Külföldre miatta, meg az édesanyám miatt nem tudtunk költözni.


A java még csak most jön, csak leírtam a hátterünket. A városban rendszeresen kaptam a lakásfenntartási támogatást, sőt egyéb segélyszerű juttatásokat is. A falu önkormányzatánál viszont azt mondták, hogy nem jár, mert nincs a falunak pénze (a törvény értelmében a mostani körülményeink miatt is jogosult vagyok rá). Nagyon keveseknek fizetik ki, itt több jogosult nem kapja. Ezt a békát még lenyeltem.


Azt viszont már nem, amikor tegnap közölték velem a polgármesteri hivatalban, hogy a segélyemből levonták a kommunális adó féléves összegét, majdnem 9 ezer Ft-ot.

I. Nincs pénzünk kb. 15-éig, mert a férjemnek akkor utalják bérének egy részét. Kikaptam 13 ezer Ft-ot. Éljünk meg belőle még 10 napig a gyerekeimmel.

II. A törvény szerint segélyből nem vonhatnak le semmi ilyesmit. (Gyerektartást például igen.)

III. Mit képzelnek rólam, hogy március 15-ig ne tudtam volna befizetni a kommunális adót? Addig kell letudni a törvény szerint az első etapot. A pénztáros szerint ez a faluban bevett szokás, hiszen januárban nem tudnak miből gazdálkodni az önkormányzatnál, s ezért mindenkitől így szedik be. Törvénytelenül.

IV. Visszaéltek az aláírásommal is: befizették helyettem fehér csekken a komm.adó. összegét, rajta az én szignómmal (nem én írtam alá, valaki ráhamisította). Én már csak az egész csekk egyharmadát kaptam kézhez a pénzem mellé.

V. Mi van azokkal a falusiakkal, akik tényleg csak segélyből élnek? Húzzon ki egy hónapot 13 ezer forintból?


Felgyülemlett bennem az ideg, ezért bementem a polgármesterhez. A polgármester egy többdiplomás, de annál szűkebb látókörű fazon, nagyon tekintélyelvűnek tűnik. Felvázoltam neki a problémáimat (lakásfenntartási, segélyből levonás). Mondtam, hogy feljelentem az egész hivatalt. A reakciója az volt, hogy "ha szeretnénk még a faluban maradni, akkor maradjak csendben", illetve "az itt lakók teljesen meg vannak ezzel elégedve, még nem tette szóvá ezt senki", aztán kizavart az irodájából.


A falu végére - ahol lakunk - már nem is jött a gyerekeimért az iskolásbusz ma reggel. (500 méter plusz a buszsofőrnek, aki mindig eljött). Ezért kellett bevinnem őket a suliba rohamtempóban, kölcsön kért kocsival.


1. Hogyan tűrhet ilyet egy jegyző, aki az önkormányzatok törvényes működéséről gondoskodik?

2. Hogyan lehet egy ilyen polgármester 10. v. 11. éve a hivatalában?

2. Szerintetek kihívjam a Fókuszt vagy a Naplót?


2013. jan. 4. 20:02
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Jelentsd fel, sokat ne szarozz vele.
2013. jan. 4. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

"2. Szerintetek kihívjam a Fókuszt vagy a Naplót?"


Ki hát! Amelyiket érdekli a sztori azonnal nyomjad le nekik jópénzért.

2013. jan. 4. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
97%
A nyilvánosság segíthet, de sokáig nem lesz maradásod szerintem a faluban. Az ilyen kiskirályoknak mindenki a zsebében van, ezért nem lehet tőlük megszabadulni. A busz jó példa, hogy milyen sokféle képpen nehezíthetik meg az életedet. Én pont ezért nem költöznék soha vidékre, és ilyenek miatt jöttek vissza ismerőseim akik pár évet lehúztak ott.
2013. jan. 4. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

a megyei kormányhivatalnál lehet jelezni

ha törvényellenes egy önkormányzat


levelet másolatban kapja: belügyminiszter, közigazgatási és igazságügyi miniszter, magyar televízió, atv, rtl klub, barikad.hu, kuruc.info stb.

2013. jan. 4. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
88%
20:22 nálunk is volt ilyen polgármester, ez egyik kollégám úgy elverte mint a lovat. Azóta ha meglátja valahol már fejvesztve menekül. Szóval nagyon is lehet mit kezdeni a kiskirályokkal, csak tudni kell a nyelvükön. És ma már nem polgármester.
2013. jan. 4. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
94%

És ilyen még előfordul a 21-dik században??

Én elhiszem amit írtál csak teljesen ledöbbentett hogy egyes vidékeken aki ki meri nyitnia száját azt eltapossák.

Egyáltalán lenne valaki a faluban aki szintén ott lakik és melletted állna?? Mert ha nincs akkor teljesen egyedül maradsz, ki fognak készíteni. Remélem van valami megoldás erre, mert ez nagyon durva

2013. jan. 4. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

"És ilyen még előfordul a 21-dik században?? "


Mért te azt hiszed, hogy a világ afelé tendálódik az idő előrehaladtával, hogy az emberek egyre megértőbbek, segítőkészebbek és toleránsabbak egymással? Hát nem, egyre pénzéhesebbek és gátlástalanabbak. A 22. században ilyesmin már nem fogsz csodálkozni. :)

2013. jan. 4. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
93%
Én megírnák egy levelet az összes hatóságnak aki érintett lehet, plusz OMBUDSMAN!!! Ő tud a leggyorsabban cselekedni az ilyen ügyekben. Ezen kívül ha zavar a nyilvánosság, akkor én írnék egy levelet a Házon kívülnek, mert ők foglalkoznak hasonló kérdésekkel az RTL-en. Ha nem reagálnak, akkor a többi tévének is.
2013. jan. 4. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
20%
* ha nem zavar
2013. jan. 4. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
82%
Ja és én a helyedben bemennék újból a hivatalba és elmondanám újra az egészet és felvenném a telómmal.
2013. jan. 4. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!