Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Tényleg létezhetett a darálógép?

Tényleg létezhetett a darálógép?

Figyelt kérdés

Elég sok mindent olvastam erről a korszakról, de ez már nagyon durva.


[link]



2013. jan. 13. 02:06
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
82%
Már én is hallottam róla mikor különböző 56-os katonai bázisokat látogattunk meg párommal (ahova már beengedik az embereket).
2013. jan. 13. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
73%
A köztársaság téren voltak, a savazókáddal együtt!
2013. jan. 13. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
78%

Nem. Ez csak kitaláció! Ha gondolkodik valaki, akkor rájöhet, hogy ilyen nem létezett.

56-ban kiszabadultak a foglyok, sokat beszéltek az átéltekről, de ilyenekről egyikük sem számolt be. Még az az ismerősöm sem, aki a Kilián-laktanyában volt.

De más okból is képtelenség.

A holttesteket el kellett temetni. De a "megdarált" emberei maradványokkal ez elég nehéz lett volna, még akkor is az a bizonyos savazókád létezett volna. Az emberi csontokat, különösen a lábszárakat nem lehet megdarálni, és a sav sem marja szét.

Bármilyen szadisták voltak is az ÁVO-sok, ennyire nem voltak ostobák.

Ha igaz lett volna, a forradalmárok megtalálták volna a maradványokat, a daráló gépet stb. Ennek pedig nagy híre lett volna. Nem csak itthon, de külföldön is.

Ilyen hír NEM volt.

2013. jan. 13. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
78%

Még annyit. Most olvastam Wittner ostobaságát. Kecskemét mellett éltem akkor is, de soha senki nem hallott erről.

De pl. Göncz Árpád sem beszélt soha ilyesmiről, pedig sokat írt és mondott a börtönbeli éveiről.

Wittner egy tanulatlan, külvárosi 17 éves K volt, amikor "forradalmár " lett. Most az "emlékeiből" él meg, méghozzá munka nélkül nagyon jól.

2013. jan. 13. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
81%
Ez a Wittner nagyon jól megél ebből a balhéból. Biztos fogy a pénz ezért benyög még egy hős sztorit a hős forradalmár korszakából. Amúgy van már szakmája vagy éecségilye'?
2013. jan. 13. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
71%

Igen. Nemrégiben nyilatkozott is azt tervező mérnök.

http://www.youtube.com/watch?v=68YjtymGCqo

2013. jan. 13. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
71%

Itt látható maga a gép működés közben:

[link]


Egy lovat vagy tehenet simán bedarál ha egészben beledobod.

2013. jan. 13. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
85%

"Az emberi csontokat, különösen a lábszárakat nem lehet megdarálni"


Éveken át dolgoztam egy bizonyos fehérjefeldolgozó üzemben, ahol még az embernél nagyobb, erősebb állatok csontjait is be tudtuk darálni és csontliszt készült belőle.

2013. jan. 13. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
94%

"személyesen beszélt azzal a műegyetemistával, aki a darálógépet tervezte"


Nekem itt lett nagyon kamu szaga a dolognak. Kizártnak tartom, hogy egy diákkal terveztettek volna ilyen gépet.

2013. jan. 13. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
28%

"Kizártnak tartom, hogy egy diákkal terveztettek volna ilyen gépet."


Az hogy te mit tartasz kizártnak a tényeket még nem tudja cáfolni. Egyébként ennek egy roppant ésszerű magyarázata van. Nevezetesen az, hogy eredetileg nem szerették volna, ha a darálót tervező mérnök tudomást szeret arról, az általa tervezett gépet mire szándékoznak használni. A vezetőség azt feltételezte, hogy egy tapasztalatlan diákkal könnyebben el lehet hitetni, hogy állati tetemek darálására készít egy gépet. Valójában viszont még maga a mérnők is tudta min dolgozik.

2013. jan. 13. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!