Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Létezhetett-e olyan civilizáci...

Gtgunár kérdése:

Létezhetett-e olyan civilizáció amely elérte legalább a mostani civilizáció szintjét?

Figyelt kérdés

És ha igen milyen lehetett?

Azokra az elfeledett civilizációkra gondoltam melyekről alig vagy egyáltalán nem tudunk. Milyenek lehettek? Hogy lehetne rájuk bukkanni? Tudtok-e erről a témakörről valami jó könyvet, filmet? Nem a jövő emlékei és hasonló badarságok, hanem reális művekre gondoltam. Kössz előre is.


2011. nov. 10. 21:13
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Elméleti szinten igen, gyakorlatilag azonban nem.


Számtalan szemetet hagyunk magunk után, ez, szinte bizonyosan, a civilizáció velejárója (szemét alatt nem a valódi szemetet kell érteni, hanem épületeket, energia termelésből visszamaradó salakot, sugárzó anyagot, stb.)


Illetve, a kövületeket is ismerjük, és egyik faj sem állt azon a szinten, hogy emberi szintű civilizációt hozzanak létre. Talán a dínók, de nekik a testfelépítésük erősen kizárja ennek a tényét.


Ezenkívül valóban igen fejlett lények nem éltek a földön rajtunk kívül.

2011. nov. 10. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
76%

Milyen tekintetben?

Bizonyos elméleti tudományok terén az ókor nagy civilizációinak képviselői olyan dolgokat tudtak, amiket mi csak az újkorban fedeztünk fel újra.

A mindennapi életben viszont nem volt a mainál fejlettebb civilizáció, vagy legalábbis nem tudunk róla.


"Azokra az elfeledett civilizációkra gondoltam melyekről alig vagy egyáltalán nem tudunk."


Ha nem tudunk róla, akkor mi értelme a kérdésnek?

Arról hogy tudnánk bármit is mondani, aminek a létezéséről sem tudunk?


"Milyenek lehettek? Hogy lehetne rájuk bukkanni?"


Ha arról sem tudunk, hogy léteztek, akkor logikusan nem is keressük őket. Akkor meg sehogy nem bukkanhatunk rájuk. Max. a véletlennek köszönhetően.


"Tudtok-e erről a témakörről valami jó könyvet, filmet? Nem a jövő emlékei és hasonló badarságok, hanem reális művekre gondoltam."


Nem értem mit akarsz.

Ha valamiről nem tudunk, arról hogy lehet könyvet írni, vagy filmet forgatni?

2011. nov. 10. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Igen, a reptoidok.
2011. nov. 10. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 dellfil ***** válasza:
100%

Itt - a Földön - nincs nyoma.

Ha lett volna olyan civilizáció - a szavaiddal élve - amely elérte volna "legalább a mostani civilizáció szintjét", annak FELTÉTLENÜL nyoma kellett volna, hogy maradjon. De nincs ilyen nyom. :)

Mit gondolsz, ha százmillió éves távlatban megmaradtak bizonyos élőlények megkövesedett maradványai, akkor meddig maradhatnak meg (az emberiség kipusztulása után) az építményeinek, gépeinek, útjainak, járműveinek és a többi cuccnak a maradványai?

Sajna nem. Nem létezhetett. Még akkor sem, ha valamilyen ravasz kifogással "technika mentesnek" kiáltjuk ki azt a szerencsétlen velünk szintű civilizációt. (Már persze erősen kétséges, hogy létezhet-e "technika mentesen" civilizáció olyan típusú lényekkel mint amelyek a Földet népesítik be.)

Atlantisz, Mu és a többi, csak szép izgalmas mesék. :)


dellfil

2011. nov. 11. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Atlantisz valószínűleg létezett - de az akkori (ókori görög) szinthez képest volt valamivel fejlettebb.


Messze-messze fejletlenebb nálunk.

2011. nov. 11. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Kedves első: Én mindenfajta civilizációra gondoltam nem csak a modern típusú civilizáció egy-egy korábbi képviselőjére.

Kedves második: Filozófiai könyvre gondoltam.

Kedves harmadik: Létező civilizációra gondoltam.

Kedves negyedik: Nem csak emberi civilizációkra, bár igaz, hogy az emberen kívül nem nagyon tudunk civilizált életre alkalmas élőlényt de a hely sem kötött sem az idő, akár most is létezhetnek, a mai napig pl:a föld alatt pl: Gears of war, és lehet hogy ez egy ottani kényszermunkatábor hangfelvétele: [link]

Kedves ötödik:Hasonlóra gondoltam én is csak fejlettebbre.

Kössz minden válaszolónak

2011. nov. 11. 17:38
 7/10 anonim válasza:
48%

Reptiliánusok.

Nibiru (X.) bolygó.

Nephilim.


Ezekről elég érdekes infokat lehet fellelni neten. Érdekes olvasmányok.


A mostani emberi civilizáció esetleg technológiailag van magas szinten az előző civilizációkhoz képest.

Az a vicc az egészben, hogy nem jelenthetjük ki általánosságban a Földgolyóra véve, hogy mindenütt, minden embercsoport egyszerre fejlődik, civilizálódik. Van "pár" afrikai törzs, vagy valami mikronéziai, egyenlőre még felfedezetlen bennszülött törzsek is. Ők Európai szemmel még mindíg csak az őskorban élnek. Nem használják a mai modern technológiát és mégis élnek. Nincs közigazgatásuk, nincs pénznemük. Saját maguknak termelik ki a betevőt. Szerintem ezen törszek embereinek sokkal jobban ki kell használniuk testi és szellemi adottságukat, mint a MOSTANI civilizált embereknek (nekünk). Végülis akkor kik a fejlettebbek?!

2011. nov. 13. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Ezekről a mondákról inkább ne beszéljünk a tudomány rovatban, maradjon az ezotériára :D


A törzsek fejlettségére: senkisem mondta, hogy az őskorban nem tudtak olyanokat az emberek, amik mai átlagembert lenyűgözne (najó, volt aki mondta, de azok idióták).


De ettől függetlenül mégis mi tudunk sokkal többet a világról. A kaját magunk termeljük, csak emberek sokkal jobban kihasználták szellemi kapacitásukat (megtervezték a gépeket) és emberek sokkal jobban kihasználták fizikai képességeiket (megépítették a gépeket) mint egy afrikai törzs képes volna rá. Nem azért, mert észbéli képességgel le van maradva - ha egy törzsi gyerek iskolába jár, és tanul, ugyanerre volna képes - csak pont a fejletlenségük, törzsi szerveződésük megakadályozza az információ áramlást, ami viszont a fejlődés legfontosabb alapköve.

2011. nov. 13. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
kössz, de én Konkrét civilizációs elméletekre hipotézisekre lettem volna kíváncsi. Elvégre annyi idő eltelt már és én nem tudom elhinni hogy ennyi idő alatt ez lenne az első civilizáció. Lehet egy civilizáció bárhol a bolygón belül. A légkörben lebegve a lávamezőkben úszva. Nem reális ekkora térnél és időnél, hogy ez az egy volt, van, lesz.
2011. nov. 13. 20:54
 10/10 anonim ***** válasza:
76%

Nem egy volt.

Volt már elég sok civilizáció - meg is maradtak a nyomai. Írásban (kőbe vésve) és szóban (pl. az özönvíz legendája nem 2 és nem is 4000 éves).


Az egyes civilizációkat sokszor a pusztítás (és a felejtés) választja el egymástól.


Még Atlantiszról is maradt nyom, pedig az egyben felrobbant, ahogy volt.


Viszont van olyan civilizáció is, amelyet most fedeztünk fel. Az igaz, hogy kis, pár 100-as törzs valahol az Amazonas környékén.

2011. nov. 13. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!