Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Fidesz megnyerheti még a...

A Fidesz megnyerheti még a választást?

Figyelt kérdés

2013. jan. 15. 00:23
 1/9 anonim ***** válasza:
61%
Megnyerheti. Nem szorítok nekik, de a liberálisoknál minden jobb.
2013. jan. 15. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
62%
Elvileg igen, hiszen indulnak majd a választáson, lehet rájuk szavazni. Hogy gyakorlatban megnyeri-e, az majd elválik. Mindenesetre én nem kérek belőlük többet.
2013. jan. 15. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
93%
Nincs esélyes ellenfelük.
2013. jan. 15. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
42%

A Fidesznek van egy biztos szavazóbázisa, kik biztos szavazók. Az ellenzék nem egységes, és a választási törvényeket úgy szabta át a Fidesz, hogy ne legyen sok esélyük indulni sem.

De másfél év alatt még változhatnak az erőviszonyok.

2013. jan. 15. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
36%
Még mindig a fidesz a legkisebb rossz országunknak.
2013. jan. 15. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
51%

Hát, amikor volt a választás utáni 1. év még én is fidesz ellenes voltam.


Most meg úgy gondolom, azért jobb a helyzetünk mint 2002-2010 között, így valószínűleg én is fideszre szavazok végzősként.

2013. jan. 15. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
45%

Legjobban egy kb. ilyen elosztásnak örülnék: Fidesz-KDNP: 40%, Jobbik 30%, baloldal zusammen 30%. Szerintem valami ilyesmi is fog történni.


Ekkor bármelyik két oldal együttes erővel sakkban tarthatja a harmadikat. A Fidesznek pedig valamelyik ellenzéket is maga mellé kell állítania a kétharmados törvényekhez.


Az is szerencsés, hogy eme három oldal között szerintem túl mélyek az ellentétek ahhoz, hogy koalícióra lépjenek, hiszen az egymás elleni fellépéssel tartják fenn a népszerűségeiket.


Tehát elég bíztató elosztás lenne. (Persze anno a kétharmadról is azt hittem, hogy az micsoda egy sikeres formáció lesz, hát ki tudja.)

2013. jan. 15. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"Az ellenzék nem egységes"

Ha arra gondolsz, hogy van a Jobbik és vannak a (nagyon is egységes) balliberálisok, akkor igazad van.

2013. jan. 15. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mivel most ész nélkül szórja a mannát a nép közé (akárcsak 12 évvel ezelőtt) ezért elég ember tud maga mellé állítani a győzelemhez. Az átlagpolgár nem fog sőt nem is tud visszaemlékezni az osztogatás előtti időkre.
2013. jan. 15. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!