Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A kormány komolyan tönkre...

A kormány komolyan tönkre akarja tenni az egyetemeket? Jelen esetben az SZTE ezt miként fogja kigazdálkodni? Már a 800 millió is gondot okozott.

Figyelt kérdés

A költségvetésük 25-30%-val kevesebbet kap idén:


[link]



2010-óta 7 milliárdot vettek el:

Ez azt jelenti, hogy a 2010-es, akkor még 20 milliárdos támogatás 12,4 milliárdra soványodott - ez 30%-os csökkenés.


2013. jan. 15. 10:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
62%

Ha 7 milliárdos elvonás után még mindig működik az egyetem, akkor előtte pazarolták a pénzt?

Nem értem mi a gond az "alacsony" támogatással. GDP-arányosan ugyanannyit költünk, mint az álom Németország, és sokkal többet, mint az Egyesült Királyság. Ebben is egyszinten vagyunk a nagy nyugati országokkal.

2013. jan. 15. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

"Ha 7 milliárdos elvonás után még mindig működik az egyetem, akkor előtte pazarolták a pénzt? "


Abból a 7-ből 4,3 az idei. Még ki se találták a költségvetést idén. De már eddig is me gkellet szorítani.



[link]

2013. jan. 15. 11:37
 3/12 A kérdező kommentje:

Itt van a 2009-es gdp.

[link]


Azóta feleannyi a támogatás.

2013. jan. 15. 11:38
 4/12 anonim ***** válasza:
A szegedi HÖK pénzt kért a szavazataiért a kari tanácsban és egy méregdrága hotelt akartak megvenni a kolesznek. Szórják a pénzt két kézzel a haveroknak!
2013. jan. 15. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Szegeden egy csomó pénzt elsikkasztott az egyetem gazdasági vezetősége, persze az adófizetők pénzéből.
2013. jan. 15. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Azért nem milliárdokat. 1-2 millió max. De milliárdokkal megvágni azért már durva. Ja közben a miniszterelnökség 1 milliárddal többet kap. Pedig ők a legnagyobb sikkasztók.
2013. jan. 15. 12:17
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

A felsőoktatás és a hallgatók kevesebbet számítanak az Orbán-kormánynak, mint a legfőbb és legnépesebb szavazóbázist jelentő nyugdíjasok. Minden pénzt a nyugdíjakra csoportosítanak át, sőt, szeretnének a választások előtt 13. havi nyugdíjat is adni újra.


Más nem számít Orbánnak, fő a 2014-es választások megnyerése. Bármi áron.

2013. jan. 15. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Egyetemekre semmi szükség nincs.
2013. jan. 15. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

"De milliárdokkal megvágni azért már durva."


Egyáltalán nem durva. Tartsa fenn aki ott akar tanulni. Én egy fillért nem költenék ilyesmire.

2013. jan. 15. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

" Ha 7 milliárdos elvonás után még mindig működik az egyetem, akkor előtte pazarolták a pénzt? "


egyrészt még bőven nem tudni, hogyan fogják kigazdálkodni ezt az újabb elvonást, másrészt az, hogy ha ez még sikerül is - már pedig muszáj, hogy sikerüljön - még bőven nem azt jelenti, hogy előtte pazaroltak.

Hanem mondjuk olyasmit, hogy nem kellett a vizsgaidőszak közepén bezárni az épületeket "szénszünetre" (mert hogy nincs pénz fűteni), meg olyanokat, hogy az egyetemnek esetleg volt előtte pénze szakmai meg tudományos programokra, konferenciákra, workshopokra (szervezni is, meg a kutatóknak finanszírozni az ezeken való részvételt), eszközök vásárlására, kutatásokra, ehhez kutatói és posztdoktori állások fizetésére, meg úgy általában olyan dolgokra, ami egy TUDOMÁNYEGYETEM esetén alap lenne.


De végülis, mint tudjuk, 47.000ből is meg lehet élni, tehát aki előtte mondjuk minimálbérből élt, az biztos pazarolt...


"Nem értem mi a gond az "alacsony" támogatással. GDP-arányosan ugyanannyit költünk, mint az álom Németország, és sokkal többet, mint az Egyesült Királyság"


A kérdező által belinkelt cucc mutatja, hogy ez az állítás nagyjából igaz is volt 2009ben (bár azért a németek többet költöttek még GDP arányosan is), azóta viszont kőkemény kivonásokat művelt a mostani kormány, szóval ez megint nem jött be.

2013. jan. 15. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!