Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi értelme a millió plakátnak,...

Mi értelme a millió plakátnak, miszerint a kormány növelné a minimálbért, ha a műszakpótlékot meg elvette?

Figyelt kérdés

Felháborítónak tartom, hogy kevesebb lesz a fizetésem emiatt, holott a munkám ugyanannyi mint eddig és csakis a műszakpótlék miatt jártam délutánra (nem azért, mert nekem az kényelmesebb)

Ezzel a húzással megint csak a kis embereket szorongatják, nem a vezérigazgatókat, akik 8-16 műszakban dolgoznak.


2012. jún. 29. 14:40
 1/4 anonim ***** válasza:
A plakát csak arra szólít, hogy vegyél részt a konzultációban.
2012. jún. 29. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hát a konzultációban feltették ezt a kérdést és utána a plakátokon beléd sulykolják, hogy mit kell válaszolni rá. Már aki van olyan hülye, hogy kitölti azt a demagóg kérdőívet.


A kérdésnek így önmagában nincs is értelme. Ha csak annyit nézünk, hogy a cégek nagy része a jelenlegi minimálbér+járulékokat is alig tudja kifizetni, az emeléssel csak azt fogják elérni, hogy megint elveszti egy csomó ember a munkáját. Értelme akkor lenne, ha az emelés valamilyen járulék/adó csökkentéssel járna együtt. Végül is az egész dolog hatása elég összetett, szóval értelmetlen ilyen egybites kérdéseket feltenni olyan embereknek (magamat is belesorolva), aki nem értik/látják át a bonyolult gazdasági problémákat.

2012. jún. 29. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Emelje is, mert azt legalább nem birják benyelni a vállalkozók mint a pótlékokat amit már csomó helyen évek óta nem fizetnek, meg félfeketén megy a foglalkoztatás továbbra is...


Szrnak a törvényekre, ugyanannyiért dolgozol éjjel nappal, ünnepnap, aztán még el van várva, hogy készenlétben állj ha be kell ugorni, vagy túlórázni..


És nincs választás, mindenhol ezt csinálják!

Sőt, olyanokat megcsinálnak ma már, hogy azt veszik fel aki után több adókedvezmény járna a könyvelő szerint...

2012. jún. 29. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Hát én eddig pótlékkal dolgoztam, mindig megkaptam rendesen. Ünnepnap is dupla pénzért dolgozok.

Most pótlékom már nem lesz, csökken a fizetésem. Ez most akkor mire is volt megoldás? Ha van olyan munkáltató, aki nem fizet pótlékot, akkor ne kapjon senki? Az se, akinek a főnöke tisztességes? Mert akkor köszönöm szépen.

2012. jún. 30. 16:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!