Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Milyen jövő vár ránk, ha...

Milyen jövő vár ránk, ha pozitívan nézzük?

Figyelt kérdés

Olyan válaszokat várok, amelyek racionálisan alátámasztják a ránk váró esetleges jó dolgokat.Természetesen tudom hogy nem csak jó történik majd, de ha van kilátásotok az országunkat vagy a világot érintően, akkor írjátok le.

Más szóval, a magyar egy pesszimista nép, de kíváncsi vagyok hogy van-e olyan aki a jelenlegi helyzetben lát-e jó dolgokat kibontakozni.Ide most a jó dolgokat kell leírni, tényekkel alátámasztva.Köszönöm.



2013. jan. 18. 18:14
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Sajnálom, hogy nem felelek meg az elvárásodnak, de a lepontozás veszélyét is vállalva a figyelmedbe ajánlom ezt a tényekkel aztán igazán alátámasztott cikket. Ha elolvasod, utána már lehet, hogy visszavonod a kérdésedet, ha a realitás talaján próbálsz maradni.


[link]

2013. jan. 18. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Nos, nem pontozlak le, mert nem szokásom.Szomorú.Sajnos én is a külföldre menetel mellett állok, immár 99%-ban.Eddig hitegettem magam, mérlegeltem, érdemes-e elmenni más országokba.De a mostani helyzet kihozta belőlem, hogy idén megcélzom Hollandiát, talán vissza sem jövök csak látogatni.

Most már mondhatják hogy idegen vagyok ott, itthon is szerintem.Meg kell nézni azt hogy hogy bánnak itthon egy magyarral egy magyar kézben lévő munkahelyen.Mint egy utolsó bevándorló rabszolgával.Ez nekem azt jelenti, hogy mindegy hol vagyok, mert ha ennél jobb nem is lesz, de talán lesz munkám és kicsit emberibben bánnak velem, mint az állítólagos hazámban.Erről ennyit. :)

Köszönöm szépen.

2013. jan. 18. 18:51
 3/16 anonim ***** válasza:
Egyetértek, ez egy logikus következtetés. Aki tud és teheti, az menjen, meneküljön innen. Itt semmi jóra nem lehet számítani, fokozódni fog a leszakadásunk már a környező országokhoz képest is. És ezt a gazdasági mutatók (beruházási ráta, hitelezés stb.) is fehéren-feketén alátámasztják, nem beszélve a direktben kevésbé mérhető bizalomhiányról, csalódottságról.
2013. jan. 18. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Nagyon elkeserít ez a helyzet, 26 évesen nem így kellene gondolkodnom.Már 2 gyereket kellene nevelnem a saját házamban, nem azon elmélkedni hogyan juthatok ki ebből az országból.Sokan elítélik a mai fiatalságot azért mert ezt az utat választja.Le akarnak beszélni, lehúzni, hogy ne legyen kedvem elindulni.De azért kíváncsi lennék, ő hogyan döntene ha ilyen időszakban élne huszonéves fejjel.
2013. jan. 18. 20:27
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Én azoktól a kommentektől vagyok ki:


"Sebaj, legalább megtisztul az ország az áruló jellegtelen férgektől."

2013. jan. 18. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

# 5/5


Nos, akkor gondolom te is a "jobbik kokárdás náciaira" gondolsz.

Azokat én sem szívlelem, folyton ott trollkodnak, lesve mikor zúdíthatják ránk ömlengő, hazaszeretetnek álcázott dühüket.Mintha mi nem szeretnénk az országunkat.De ha egyszer semmi nem teszi lehetővé azt hogy normál kereteken belül élhessünk, mit tehetnénk?Persze hogy elmegyünk, mert szeretnénk élni.Ami jelenleg itthon van, azért nagyon messze van a jótól vagy a kisebbik rossztól.

Egyébként ha ezen múlik hogy valaki telivér magyar, akkor tessék, átadom az állampolgárságomat, már itt sem vagyok.

Nem fogok éhségsztrájkolni senki kedvéért, ezt előre leszögezem.

Egyébként ezek a "NAGYONNAGYMAGYAROK" mitől magyarok?

Mert oké hogy kultúra meg történelem, na de egy néger miért ne lehetne teljes értékű magyar?Az iskolában a Magyarok folyton csesztetik azokat, akik másképpen néznek ki, hiába a magyar értékek szerint él.Úgy látszik ez nem jelent semmit.Nos, ezt azért más országokban értékelik.Ha követed az ottani nemzet céljait és elveit, nem annyira kirekesztőek, mint itthon a magyarok.Szóval azért érdekes ez!

2013. jan. 18. 21:34
 7/16 anonim ***** válasza:
70%
Csak annyit mondok erre, hogy mi lett volna ebből az országból ha minden ember futott, menekült volna akkor amikor baj volt/van? Képzelj el egy Széchenyit vagy Kossuthot amint arra buzdít, hogy meneküljenek az országból! Mi lett volna itt??? Olyan emberek, vezetők kellenének, mint régen akik felkarolták az országot és vezették az embereket. De lehet ez ma már csak álom... Én megértem azokat akik kivándorolnak, de nem hiszem, hogy ez megoldás lenne. Mellesleg nyugaton sem kolbászból van a kerítés.
2013. jan. 18. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

"Mellesleg nyugaton sem kolbászból van a kerítés."


Sok helyen nincs is kerítés barátom, ott nem Magyar mentalitás van kérem szépen!

Lássuk csak, Kossuth hol is halt meg?Hmm, csak nem Olaszországban, ő mi a jó büdös vattacukorért menekült?

Nincs itt semmi baj, én csak azért megyek el, mert ehte a Magyarokat utálom, elegem van belőlük.

Nem mennék el, ha nem utáltatnák meg magukat az emberrel.De a Magyar egy olyan nép, akivel nem könnyű kijönni.A Ci*ány sem egyszerű, de a Magyar egyenesen nehéz, sőt súlyos eset.

Élő példa rá.Most is lehúzol, mondván nyugaton se jó.Köszi, de én nem a jót keresem, hanem a kisebbik rosszat!Itt ami van, az a nagyon nagyobbik gond.Jót már rég nem várok.De itt sem fogok maradni.Inkább legyek rabszolga nyugodtan, mint saját fajtámnak alárendeltje egy olyan országban, ahol bűn ha az ember fiatal és mer álmodni, tervezni, munkáról is csak ablakon keresztül álmodhat.

A magadfajta üldözi el a fiatalságot, a nagy mellveregetős, turulgőzös, jobbikos, kokárdás nácik!!!

2013. jan. 18. 23:59
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem lesznek városok az országban, melyek szépen fognak fejlődni a következő évtizedekben (például a budapesti agglomeráció, Győr, Kecskemét, Szeged), az ország egy jelentős része pedig leszakadó régió marad(pl. Borsod, Heves, Nógrád, Somogy, Békés megye).


Az EU-ban megfigyelhető egy kiegyenlítődés a tagállamok fejlettsége között, de ez lassú folyamat és nem nyíl egyenes (lásd a görögök, spanyolok, portugálok, magyarok, szlovének példáját), de különbségek mindig is lesznek. Ez ahhoz hasonló, mint hogy Kelet-Magyarország sem fogja utolérni a fővárost vagy a nyugati részt, de Debrecenben, Békéscsabán, Nyíregyházán is lehet sikeres, boldog az ember és attól még, hogy a fővárosba költözik, nem biztos, hogy minden jóra fordul.

De mivel nemcsak az országban, az egész EU-ban szabadon vándorolhatnak az emberek mindenki oda települ ahova akar, legyen az akár London, Barcelona, München, Pozsony vagy Székelyudvarhely (persze a nyelvtudás, tőke jelenthet akadályt).

2013. jan. 19. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Kérdező, attól, mert itt fröcsögsz a Jobbikosokra, te se fogsz értelmesebbnek tűnni.


"Csak annyit mondok erre, hogy mi lett volna ebből az országból ha minden ember futott volna..."


Azokban az időkben az elmegyek és letelepszem máshol dolog még nem működött. Ám nézd meg a VH utáni, komcsi időket. Szerte Európába, USA-ba ez időtájt pattantak meg tömegével a magyarok.


A GDP számokat nézve lassan kezdem én is elhinni, hogy MO. mostantól lényegében egy gyarmat, a multik és idegen hatalmak keze alatt. Mindent privatizálnak, tönkre vágnak, kintről hozzák be. Szánt szándékkal kisöprögetik Európa, a Föld egyik legjobban élhető területét.

Etiópiában, a száraz sivatagban megértem hogy éheznek, mert nincs ott semmi. De itt egy tökéletes világ lehetne, mégis minden elcsesződik.

2013. jan. 19. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!