Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Vannak akik komolyan elhiszik...

Vannak akik komolyan elhiszik a kormány azon propagandáját, hogy a köz és felsőoktatásban minden rendben van és a pénzkivonással a minőség JAVUL?

Figyelt kérdés

Ha annyira jót helyzet akkor miért kellet megtiltani az igazgatóknak a nyilatkozatokat? Miért vannak iskolák ahol nincs fűtés, ahol nem tudják a krétát se megvenni? Mivel lesz jobb, hogy egy óriás vállalat fogja irányítani a közoktatást, és központilag lesznek a vezetők kinevezve? Hogy fogja a felsőoktatást javítani a brutális pénzelvonás? És miért van az, hogy egyedül a fidesz hiszi, hogy ez jó? Miért hiszik azt, hogy minden rendben van minden területen? Se a rektorok, se a szakemberek nincsenek ezen az állásponton. Miért kell úgy államosítani mindent mint a kommunizmusban?


[link]


2013. jan. 19. 12:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
81%
Amikor a kormány 2 éve az egykulcsos adó révén százezrekkel emelte a jól keresők jövedelmét (csak Orbán nettó félmillióval többet vihet haza havonta), miközben a kiskeresetűektől még el is vett 5-10 ezer forintot, Selmeczi Gabika vigyorogva magyarázta, hogy ezzel a szegények is jobban járnak, mert egyszerűbb lesz az adóbevallásuk. Akár azt is mondhatta volna, hogy kevesebb a pénzük, legalább nem kell boltba menniük, és azon gondolkodniuk, mire költsék... Ez a példa elég jól mutatja az Orbán-kormány cinizmusát.
2013. jan. 19. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
12%
Értelmetlen a kérdés, ugyanis nem létezik olyan ember, aki hisz a kormányban. Csak a média akar zavargásokat szítani a csökkent értelmi képességű emberek között.
2013. jan. 19. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
85%

Minden normális ország öli a pénz az oktatásba, mert nagyon jól tudja, hogy az ország ezen felül emelkedhet csak fel, minden értelemben.

Úgy hogy ebben az értelemben nem zajlik jelenleg más az országban, mind az ország jövőnének a felelőtlen és bűnös szétverése, nemzeti öngyilkosság.


Abban viszont nagyon is igazuk van, hogy nem szabad az államnak az adófizetők pénzét sem pazarolnia a bölcsész-bűfés szakokra, sem az olyanokra, amiből olyan túlképzés folyt eddig, hogy Dunát lehetne velük rekeszteni.


Ugyanakkor a piros szeműek és a szélső libsik is mindent elkövetnek, hogy amivel csak lehet, mindenféle hangulat- és zavar keltéssel, demagógival ott is lejárassák a kormányt, amiben éppen helyesen cselekszik.


Miközben azt sem tudjuk ugye, hogy miről is szól igazából a dal. Például sokan azt sem tudják miről szól a hallgatói szerződés: hát nem éppen valami díjazandó dolog, de nem is olyan veszélyes.


Ugye régen egyetemi képzés mondjuk 5 éves volt. Aztán bevezették a Bolognai rendszer, amit ez ketté osztotta, 3 éves alap, és 2 éves mester képzésre.


A dal pedig arról szól most, hogy a hallgató szedődés aláírásával vállalod, hogy ezt az 5 évet:


- 5 év vagy maximum plusz egy kevés (nem tudom pontosan mennyi) idő alatt elvégzed - ez szerintem teljesen jogos kívánalom


- a diplomád megszerzése utáni 20 év során valamikor a képzési idő duplája idő alatt Magyarországon vállalsz munkát. Magyarországon adózol. Ha pontosan 5 évet tanultál, akkor ez esetben tehát 10 évet.

De ez a 10 év bármikor lehet: azt is megteheted, hogy a diplomád megszerzése után rögtön 10 évre külföldre mész, és csak a 20 második 10 éveben dolgozod le a Magyarországon ledolgozandó 10 évedet.


Mindezen túl aki akar szerezhet magának az 5 éven túl doktori képesítést is, de ez már nem tartozik bele a támogatott évekbe, tehát az már mindenképpen fizetős lesz; de ösztöndíjat viszont lehet megpályázni és nyerni rá.

2013. jan. 19. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

ma 13:06


A hallgatói szerződés szerintem se az ördögtől való dolog. Talán az az egyetlen amire még azt lehet mondani, hogy ok. Annyi nem igaz abban amit írtál, hogy nem 5 év. Hanem a képzés 1,5Xöse. Tehát 3 év alatt 4 és fél év. De ha elkezded a doktorit akkor ez arra is vonatkozik.

Viszont garantálniuk kellene, hogy lesz munka. És ez az ami a legnagyobb baj.


És kérdés az, hogy van a e túlképzés. Sok munkahelyen elvárás a diploma. Tehát még ha nem is a szakmájában helyezkedik el akkor is olyan helyre megy ahova diploma nélkül nem vennék fel.

2013. jan. 19. 13:26
 5/12 anonim ***** válasza:
30%

Ugyanezt írtam én is, csak nem voltam biztos abban az 1,5 szeres-ben, azért írtam, hogy meg plusz egy kicsivel több.


Csak ezek szerint a doktori kapcsán tévedtem, de ha arra is vonatkozik, akkor az még jobb.


Hogy kapsz-e Magyarországon munkát az viszont a hallgatói szerződés nélkül is fogas kérdés, és természetesen rontja a helyzetedet, ha ide akarnak kötni.


Viszont ha jól tudom, a törlesztést a fizetésedből vonnák, tehát ha nincs éppen munkád, akkor fizetned sem kell.

Továbbá ha csak 3 évig tanulsz, akkor meg főleg marad időd.

Mert 20 - (2 x 3) = 14 , azaz 14 évig azt csinálhatsz külföldön amit akarsz, és 14 év azért elég sok mindenre elegendő.

A maradék 6 évben meg csak lesz valami...


Ez inkább azoknak kitolás, aki végleg külföldön akar maradni. Mert ugye ki az az örült, aki külföldön megalapozza az egzisztenciáját és ott családot alapít, hogy 14 év elteltével meg oda menjen vissza épen, ahonnan jó okkal eljött.

2013. jan. 19. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

"Viszont ha jól tudom, a törlesztést a fizetésedből vonnák, tehát ha nincs éppen munkád, akkor fizetned sem kell. "


Nem vonnak semmit se le a fizetésből.

2013. jan. 19. 14:25
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

ha jól értem, akkor azért megy itt a cirkusz, hogy ha valaki 6-7 év alatt szerez meg egy főiskolai képzettséget, akkor azért fizetnie kell?!

ez a hallgatói szerződés?


egyetlen dolog, amiben egyetértek orbánnal: alibi és telített szakokat MEGSZÜNTETNI!

nem kell mindenkinek fősulira járni!


privát üzeneteket olvasás nélkül törlöm!

2013. jan. 19. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

ma 16:08


Nem nem itt megy. És olyan hogy telített nem igazán van. Sok más helyen is el lehet velük helyezkedni ahol megkövetelik a diplomát.


És amúgy mit csináljanak a fiatalok ha nem kell tanulniuk? Azt ne mond, hogy szakmunka, mert abból van bőven, csak nem a szakmájukban dolgoznak, de nem nagyon lehet vele olyan helyen elhelyezkedni ahol magasabb iskolai végzettséget várnak. A munkanélküliek egy nagy csoportját a szakmunkások adják és nem a diplomások. A diploma ma még mindig egy nagyobb esély a jobb élet felé.

2013. jan. 19. 16:16
 9/12 Dick Esmen ***** válasza:
32%
Igen,sajnos vannak.
2013. jan. 19. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

természetesen, hiszen Viktor is megmondta, ezek után meg nem érdekel, hogy mit hazudoznak össze a sok hülye libcsi-bolsi a hülye adataikkal, érveikkel, rinyálásukkal fűtésről meg krétáról meg miegymásról - Viktor megmondta, akkor az biztos úgy van, különben nem mondta volna meg. Vagy megmondta volna, de akkor mást. Vagy lehet, hogy a Szájer mondta volna meg, bár ő olyan, hogy meg is mondja, meg nem is, de attól az még meg van mondva.

De mindegy is, mert Viktor megmondta, és akkor az úgy van.

Ennyit 60as IQval is föl lehetne már fogni (én már csak tudom), nem értem, hogy a sok panelproli mit nem képes felfogni ezen.

És különben is: emúúútnyóóócéév!

2013. jan. 19. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!