Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Jó lenne-e euró Magyarországon...

Jó lenne-e euró Magyarországon vagy sem?

Figyelt kérdés
Érveket és ellenérveket várok. Én személy szerint nem tudom.
2009. szept. 1. 12:44
 1/8 anonim ***** válasza:
Én sem tudom,hátrányai és előnyei is lennének,de mindenképp ez a jövő, ha fejlődni akarunk!
2009. szept. 1. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

előnye, hogy egy egységes pénz lenne több országban is, nem lenne ingadozás a valuta miatt.


hátránya pl. az, hogy ha az euró értéke csökken, akkor csökken mindenhol, nem pedig az, hogy ha az euró csökken akkor a forint nő.


biztos van még ezer előnye-hátránya.

2009. szept. 1. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Most kifejezetten előnyös, h nincs Eurónk. A Forint árfolyamának rontásával kedvezőbb helyzetbe hozhatjuk az exportra termelő hazai cégeket.


Egy nemzeti valuta sok előnnyel jár, és ha erős gazdaság van mögötte, a hátrányok kevésbé jelentősek. Például Svédország, Dánia, Anglia nem vezette be az Eurót, és nem is szándékozik bevezetni még egy jó darabig.


Tehát, sztem nem kell az nekünk.

2009. szept. 1. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Jó lenne.Nem lenne a multiknak pofájuk bagóért dolgoztatni az embereket
2009. szept. 1. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"kedvezőbb helyzetbe hozhatjuk az exportra termelő hazai cégeket."

Ez igaz, csakhogy az import alapanyagokkal dolgozó cégek csődközelbe jutottak ugyanezért.

Mivel az import hasonló mértékű, sőt néha nagyobb mint az export, ezért az árfolyamnövekedés nem kedvező dolog, főleg mivel az államadóság egy része is euróban van elszámolva.

2009. szept. 1. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem az inport a gáz sőt az nem is baj ha egy kicsit visszább szorúl, hanem a hitelesek.


A persze a pénzügyi stabilitás fontos és ha EU lenne akkor 10× olyan nehéz lenne bedönteni minket.

2009. szept. 1. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Nem az inport a gáz sőt az nem is baj ha egy kicsit visszább szorúl,"


Francokat nem.

Ez én volt munkahelyem emiatt zuhant meg. Az alapanyagaik 90%-a nem szerezhető be Magyarországon. Pl. Bio zab termesztéssel senki nem akar itt bajlódni.

Hogy csökkentenéd az importot kőolaj, acél, vagy akár narancs, kávé és csokoládé esetén. Behozatal nélkül nincs elég.

2009. szept. 1. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nagyon jó, hogy most nincs. Ez tavasszal Magyarországot nagyon segítette, ezért volt itt kisebb a visszaesés, mint pl. Szlovákiában. A gyenge forint javítja Magyarország versenyképességét. Ha majd rendbejött az ország gazdasága, lehet gondolkodni a bevezetésén, de nem sürgős.
2009. szept. 2. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!