Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mégis mennyire voltak átgondol...

Mégis mennyire voltak átgondoltak a felsőoktatási elvonások? És mégis ha az egyetemek nem tudnak reális költségvetést se kidolgozni a pénzhiány miatt, mégis hogyan lesz minőségi a felsőoktatás? AZ intézkedések inkább csak minőség romláshoz vezetnek.

Figyelt kérdés

"Balog Zoltán emberi erőforrás miniszter csütörtökön délben találkozik a Felsőoktatási Kerekasztal résztvevőivel, itt bizonyára az egyetemek súlyos anyagi helyzete is szóba kerül. Már csak azért is, mert – mint a korábbi tárgyalások egyik szereplője a hvg.hu-nak elmondta – már „egy sor intézményvezető fordult a miniszterhez, mert egyszerűen nem tudnak reális költségvetést tervezni erre az évre”. A felsőoktatás támogatását a Széll Kálmán-terv 2.0 értelmében – a korábban zárolt összegeken túl – idén 26 milliárd forinttal vágták meg.

Van, ahol már megkezdődtek az elbocsátások a felsőoktatást érintő megszorítások miatt, máshol a csoportos létszámleépítés előkészítése zajlik. Van, ahol a dologi kiadások 80 százalékos csökkentését írták elő, egy budapesti intézményben ingyenmunkára kértek fel kollégákat. Ebben a helyzetben ül össze a Felsőoktatási Kerekasztal, miközben a miniszter egy tárgyaló szerint „rosszul viseli a kritikát”."


[link]


2013. jan. 31. 12:52
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Semennyire. A kormánynak nincs semmiféle koncepciója a felsőoktatásról. Csupa átgondolatlan, szakmaiatlan döntés születik. Elég tavaly decemberre gondolni: amikor megjelentek a felsőoktatási keretszámok amelyek szerint az államilag finanszírozott helyek száma jelentősen csökkent. Aztán elkezdődtek a tiltakozások és a minisztérium visszavonta a keretszámokat, és közölték, mindenkit felvesznek, aki eléri a ponthatárt. Aztán januárban már azokon a szakokon is hirdethető állami finanszírott képzés, ahol korábban nem.

Pedig minden bizonnyal nem lett több pénz az államkasszában azóta sem. Arra a kérdésre pedig, hogy miből fogják finanszírozni az egyetemek megnövekedett költségeit, konkrét választ senki sem adott.

Én úgy gondolom, hogy az egyetemek jelentős része már hosszú ideje a létfenntartásért küzd és csak az ott oktatók és dolgozók munkájának és kitartásának köszönhető, hogy az egész rendszer nem omlott még össze.

2013. jan. 31. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

"Van, ahol már megkezdődtek az elbocsátások a felsőoktatást érintő megszorítások miatt, máshol a csoportos létszámleépítés előkészítése zajlik."


Kíváncsi lennék egy statisztikára, de karok szerinti bontásban.

2013. jan. 31. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
2013. jan. 31. 15:20
 4/10 anonim ***** válasza:

Most az a legújabb mánia, hogy a felsőoktatásba is vezessék be a mindennapos testnevelést. Az esetleges bejárós, vagy egyetem mellett dolgozó, nem is feltétlenül fiatal felnőttek ott futkározzanak. Kész. :D Ezek után lehetnek-e nem meggondolatlanok??


[link]

2013. jan. 31. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

ma 17:59


Ezek kész hülyék. Úgy látszik nem ismerik a különbséget az általános iskola és az egyetem között. Elég rég voltak már ott. Megnézem, hogy fogják megoldani 30E (egy városnyi) hallgató mindennapos testnevelését.

2013. jan. 31. 18:17
 6/10 anonim ***** válasza:

17:59


Megjegyzem, hogy már most is van kötelező testnevelés nappali tagozaton, de kb. azt sportolhatsz, amit akarsz (ezek között van a kocogás is!), és a féléven belül amikor akarod, és a tesi tárgyakat is úgy osztod be a 6 vagy több félévedbe, ahogy akarod.

2013. jan. 31. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

ma 21:24


Nálunk 2 félév kötelező és vagy 15 féle közül lehet választani. Én pl felvettem egyszer a röplabdát. Most meg a kézilabdát.

2013. jan. 31. 21:51
 8/10 gabor__v ***** válasza:

Semennyire, egyszerűen pénz kell a kormánynak, mert (többek között) a KATA bevezetése, annak sikertelensége miatt, rohadt sokba került. Ezt a pénzt az egyetemekől akarják kiszipkázni, pontosan úgy, ahogy 2008ban Lopcsány tette. Egyébbként ebből is látszik, hogy Viktátor, Lopcsány és Libatolvaj agya egy rugóra jár...


Az elvonások amúgy a minőségi okatást csak rontják, mert pont azok a képzések kerlnek sokban ahol szakmai képzés van (laborok, műhelyek) így az a marhaság, hogy a bűfészakokkal leszámolnak ócska hazugság.


A fityesz koncepció alapján amúgy (ezt mélyen elkussolja a média) a kormány kancellárokat nevez ki az egyetem élére (értsd, sima irodista vénlány pestről kiküldve) aki dönt majd az egyetem ügyeiről. Narancsos Jolánka a kettes átlagú éretségijével dönti majd el, hogy egy Biokémia tanszék mit kutathat és mennyiből.


A viktor most mutatja meg, hogy sikerült neki még mélyebbre süllyedni az idiotizmusban, mint lopcsánynak...

2013. febr. 1. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 gabor__v ***** válasza:
(elnézést a rengeteg gépelési hibáért)
2013. febr. 1. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Az elvonások amúgy a minőségi okatást csak rontják, mert pont azok a képzések kerlnek sokban ahol szakmai képzés van (laborok, műhelyek) így az a marhaság, hogy a bűfészakokkal leszámolnak ócska hazugság."


Egyrészt, én jelenleg benne vagyok a felsőoktatásban nyakig, és abszolút nem attól minőségi az oktatás, hogy milyen csóró vagy modern eszközökkel bütykölünk, hanem hogy az oktatók milyenek, és EBBEN van hatalmas különbség az egyes egyetemek között, illetve egyetemen belül is, a karok között, illetve tanszékek között. Ég és föld.


Másrészt, leginkább nem a mérnöki, informatikai vagy a természettudományos beállítottságú egyetemek/karok sírnak, hogy csődközelbe jutottak, hanem a társadalomtudományi, bölcsész és gazdász karok. Ezeken a területeken már korábban sem ment a szekér, mégis ezek öntik magukból a legtöbb diplomást, többségük nem is fog soha a képzettségének megfelelő munkát végezni - alapot szolgáltatva a mekis vicceknek. Ráadásul az ilyen intézményeknek a belső felépítése is sokkal feudálisabb. Rájuk fér a gatyába rázás.


Csak a szerencsétlen hallgatót sajnálom, aki a jelentkezésekor bevette azt, hogy tőlük tudást és versenyképes végzettséget szerezhet.

2013. febr. 1. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!