Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Komolyan kérdezem! Mi magyarok...

Komolyan kérdezem! Mi magyarok ennyire töketlenek vagyunk? Meddig várnak a béremeléssel amíg elmegy az egész ország?

Figyelt kérdés
Egyszerűen nevetséges hogy uniós árak vannak,kb osztrák árakkal,sőt van ahol méh olcsóbb uasztria.Lásd benzin és egy csomó élelmiszer.Az itthoni minimálbér bruttó 93 ezer ft,az kinti 1350 brutto euro,ami nettoba olyan 1100 körül van,ami 300 ezer ft.Az árak szinte ugyan ezek egy két dolgot leszámítva.Egyszerűen nem akarnak rájönni hogy már nem lesz itt senki aki dolgozzon ennyi pénzért?Nem azért met nem akar,mert ebből egyszerűen nem lehet megélni.Miért nem jönnek rá arra ha az emberek többet keresnek akkor többet is költenek és mondjuk tudja fízetni a hitelt stb.Lengyelországba is ezt csinálták,aztán rájöttek hogy valami nem ok hogy 2 millió lengyel hagtya el az országot.Aztán ahogy emelték a béreket szépen vissza fele szálingóztak.Ezzel azt fogják elérni hogy senki nem marad itt,eladják az emberek a házaikat,lakásaikat aztán lelépnek innen,ahogy egyre többen teszik..Nem marad senki itt,csak az élösködő cigány...
2013. febr. 5. 09:46
1 2 3 4 5 6
 11/51 A kérdező kommentje:

Hát úgy, ahogy a luxuskocsiját és luxusutazásait!


Így van és mondjuk többek között nem a gyakorira írogat hanem fejleszti a cégét és azon gondolkodik hogyan tudna több profitot csinálni hogy ne csak ő részesüljön a tutiból hanem a dolgozói is hogy nehogy elmenjenek tőle külföldre.Amikor majd a dolgozóid nem tudják fízetni a számláikat őket nem fogja az érdekelni hogy te hogyan meg miképpen,hanem elmegy külföldre és egyedü l maradsz.Mivel neked se lesz ki dolgozzon te is lehúzhatod a rolót..hát ennyi

2013. febr. 5. 10:32
 12/51 anonim ***** válasza:
77%

"Az már a te dolgod,engem mint alkalmazott az marhára nem érdekel..csak azon se csodálkozzál ha majd az embereid kimennek külföldre.."


Tudom kérdező hogy egy gazdasági géniusz vagy, de azt magyarázd el nekem hogy miért jó az államnak és mindenki másnak hogy egy vállalat tönkremegy, ami adókiesés az államnak illetve sok munkanélküli lesz.

Amelyik vállalat meg éppen túléli ezt a fajta béremelést az meg beépíti az áraiba, tehát ugyanott vagyunk mint eddig.

2013. febr. 5. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/51 anonim ***** válasza:
56%
Neked még nagyon sokat kell tanulnod a gazdaság működéséről, az egyszer biztos.
2013. febr. 5. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/51 A kérdező kommentje:

ma 10:34


Nézd egy átlag embert marhára nem fogja érdekelni az ilyen olyan gazdasági számíttás.Őt az érdekli hogy belegyenk fízeve a számlái és normális körülmények között élje az életét.Itt ez senkit nem érdekel.Itt az embereket az érdekli hogy emberhez méltóan nyugodtan élhese az életét és tudja fízetni a számláit.Nem kell a mellé beszélés,senkit nem érdekel ez.Ott vannak a nagy okosok fent ez a dolguk,oldják meg,úgy ahogy elb@szták.Úgy ahogy a cigányoknak tudnak évente több milliárdot kidobni úgy erre is legyen pénz pont!

2013. febr. 5. 10:39
 15/51 anonim ***** válasza:
70%

ma 10:39


Tipikus magyar mentalitás. Nem tesz semmit, de azt elvárja hogy a szájába repüljön a sültgalamb.

2013. febr. 5. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/51 anonim ***** válasza:
49%

"Marhára nem érdekel"? Nem érdekel, hogy meg fogja szüntetni a vállalkozást és munkanélküliségbe fogsz csöppenni? Hogy még 93 ezret SE fogsz kapni??


Ez nem így működik, remélem nem vagy gazdasági szakon végzős, mert akkor nagyon rossz kilátásaink vannak.

2013. febr. 5. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/51 A kérdező kommentje:

ma 10:35


Lehet de ez engem nem is érdekel!Engem az eredmény érdekel és az hogy az emberek normálisan élhessenek a hazájukba és ne húzzák le róluk a bört.Majd ne csodálozzon itt senki ha több millió magy fog elmenni innen,ahogy már meg is indúlt a kiáramlás az országból.

2013. febr. 5. 10:41
 18/51 anonim ***** válasza:
71%
Nem béremelés kellene hanem több munkajely.Legtöbben nem azert dolgoznak külföldön mert több penz,hanem mert otthon nem kaptak állást.Lengyelek jol jarnak.Svajc több céget is atrakott Lengyelbe.Mint legutobb fogkrem,meg egeszsegügyi kellékek gyartasat is lengyelekre bizzak.Itt meg emiatt több szazembert engedtek el.Na de a lengyelek olcsobban termelnek.Szoval igen munkahelyhiany a baj es nem a fizetes összege.
2013. febr. 5. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/51 A kérdező kommentje:

ma 10:41


Nem érted a lényeget..azok az emberek elöbb mennekki külföldre mitn hogy a sz@ros cége befucsoljon.Én is már kint vagyok amúgy külföldön..othon a volt főnököm azóta sem talált senkit a helyemre:D Hát ennyi.

A kérdést nem magam miatt tettem fel,ahem édesanyám miatt,aki az egész életét ledolgozta és még most is dolgozik de hónap végén már nincs egy fillérje sem.Ha nem lennék én vagy a testvérem akkor már éhen haét volna.Engem te ne féltsél,soha nem megyek haza hogy 80-90 ezerért gürizzek.

2013. febr. 5. 10:46
 20/51 A kérdező kommentje:

ma 10:40


Többet keresek alkalmazottként mint szerintem te vállalkozásodba.:DD

És nem vártam a sültglambot hanem szakmailag képeztem magam és évekig nyelvet tanultam.

2013. febr. 5. 10:48
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!