Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Komolyan kérdezem! Mi magyarok...

Komolyan kérdezem! Mi magyarok ennyire töketlenek vagyunk? Meddig várnak a béremeléssel amíg elmegy az egész ország?

Figyelt kérdés
Egyszerűen nevetséges hogy uniós árak vannak,kb osztrák árakkal,sőt van ahol méh olcsóbb uasztria.Lásd benzin és egy csomó élelmiszer.Az itthoni minimálbér bruttó 93 ezer ft,az kinti 1350 brutto euro,ami nettoba olyan 1100 körül van,ami 300 ezer ft.Az árak szinte ugyan ezek egy két dolgot leszámítva.Egyszerűen nem akarnak rájönni hogy már nem lesz itt senki aki dolgozzon ennyi pénzért?Nem azért met nem akar,mert ebből egyszerűen nem lehet megélni.Miért nem jönnek rá arra ha az emberek többet keresnek akkor többet is költenek és mondjuk tudja fízetni a hitelt stb.Lengyelországba is ezt csinálták,aztán rájöttek hogy valami nem ok hogy 2 millió lengyel hagtya el az országot.Aztán ahogy emelték a béreket szépen vissza fele szálingóztak.Ezzel azt fogják elérni hogy senki nem marad itt,eladják az emberek a házaikat,lakásaikat aztán lelépnek innen,ahogy egyre többen teszik..Nem marad senki itt,csak az élösködő cigány...
2013. febr. 5. 09:46
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
53%

Igen, növeljük a béreket sürgősen Ausztria szintjére, és 1 hónap alatt mehet csődbe az ország. Többet vásárolnak, mi? Igen, plazmatévéket amire rá hitelt vesznek fel mert van miből fedezni. Nehogy azt hidd, hogy a magyar gazdaságot fogják fellendíteni azzal, hogy több lesz a bér. Soha nem vetődött fel sehol Magyarországon ez a brutális lehetőség, de biztos jobban értesz a gazdasághoz, mint az összes közgazdász együttvéve.


Ilyen naiv kérdést is ritkán látni errefelé. Mondjuk már hozzászoktam.a

2013. febr. 5. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 A kérdező kommentje:

ma 10:01


Nem ausztria szintjére,de mondjuk egy netto 150 ezres minimálbér.Szerintem az emberek tanultak abból hogy ne vegyenek fel minnél több hitelt.Az a többlet vszinü nem arra menne el hogy ilyen meg olyan tv-ét vagyenek,hanem arra hogy egyáltalán legyen miből ételt venni és kifízetni számlákat.Mert sok embernek hó közepén semmi pénze nincsen vagy ha van akkor már számolgatja hogy vajon meddig lesz elég.Anyámból indulok ki,aki egydül él és 80 ezret kap készhez,ha én és a testvérem nem küldünk neki havonta még x összeget akkor itt tornyosodnának a számlái!Pedig nincs hitele neki és nem él nagylábon!Csupán a téli rezsije 55-60 ezer ft és még nem evett egy falatot sem és semmit nem vette azon kívül.Most van olyan munkatársa aki ebből a fízetésből egy 4 tagú családot tart el!Érted miről beszélek egyáltalán?Nem kellene itt senkinek plazma tv,plána nem hitelre,szerintem az emberek tanultak az elmúlt év nagy hitel lázából..

2013. febr. 5. 10:08
 3/51 anonim ***** válasza:
100%

A fizetések CSAK akkor nőhetnek, ha a gazdaság fellendül! Erre viszont kilátás sincs. Inkább hanyatlik lefelé.

Ha felemelnék a fizetéseket, akkor az csak növelné az inflációt, és még rosszabb lenne a helyzet.

2013. febr. 5. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 A kérdező kommentje:

ma 10:11


Persze nyílván de ha nincs magasabb fízetés akkor miből lendűlne fel a gazdaság?Amíg az emberek a máról a holnapra élnek addig nem fog fellendűlni a gazdaság mivel hó végére sem marad pénzük,nem hogy pl minden hétvégén húst egyenek..most ez csak egy hülye pl,de még számtalan dolgot lehetne itt sorolni.

2013. febr. 5. 10:14
 5/51 anonim ***** válasza:
60%

Majd figyeld meg, jönni fog a sok birka és megmagyarázza neked, hogy Isten őrizz növelni a béreket, mert akkor csődbe megy az ország.Ilyen hatékony itt az agymosás!

Kritika nélkül elhiszik azt a blődlit, hogy nincs pénz, arra

nem is gondolnak, hogy ha végkielégítésekre és hasonlókra telnek milliók, akkor telne béremelésre is, mert gondolkozni fárasztó.

Ez a baj, hogy sok a megvezethető idióta, amíg ilyen lesz a többség, addig nem lesz változás, mert logikus, hogy a politikusok ezt kihasználják.

Nem félnek attól, hogy elmennek a magyarok az országból,

amíg lesz annyi rabszolga, aki a szűk, de nagyon drága élősdi réteget kiszolgálja, addig elvannak...

2013. febr. 5. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 anonim ***** válasza:
65%

"de mondjuk egy netto 150 ezres minimálbér"


És én ezt mint vállalkozó honnan gazdálkodom ki? Örülök hogyha a mostani minimálbért tudom fizetni a munkásaimnak.

2013. febr. 5. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 anonim válasza:
57%
a cigányoknak segíteni bezzeg van pénz,sz@rházi politikus bagázs!!!
2013. febr. 5. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 A kérdező kommentje:

És én ezt mint vállalkozó honnan gazdálkodom ki?


Az már a te dolgod,engem mint alkalmazott az marhára nem érdekel..csak azon se csodálkozzál ha majd az embereid kimennek külföldre..

2013. febr. 5. 10:24
 9/51 A kérdező kommentje:
Egyébként meg a lengyeleknél is megtudták ezt csinálni és muszáj is volt nekik,mivel ott is rengeteg ember ment el az országból.Itt is az lesz!Majd marad Orbánéknak a majdnem 1 millió élösködő cigány...Nem mellesleg a lengyelek hasonlóan állnak mint mi még is megtudták csinálni.
2013. febr. 5. 10:27
 10/51 anonim ***** válasza:
76%

A vállalkozó hogyan gazdálkodja ki?


Hát úgy, ahogy a luxuskocsiját és luxusutazásait!

2013. febr. 5. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!