Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az árpád-sáv gonosz? Akkor az...

Az árpád-sáv gonosz? Akkor az USA zászlaját, a magyar címert és a Colgate fogkrémet is be kéne tiltani?

Figyelt kérdés
2009. szept. 4. 18:58
1 2
 1/12 Kankalin ***** válasza:
77%
Az Árpád-sávos zászló nem gonosz, az egy ősi magyar zászló, csak a sok tudatlan összekeveri a nyilasok zászlajával. Vagy nem tudatlan csak gonosz. Amúgy nem a sávok a gonoszak, hanem az emberek.
2009. szept. 4. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
39%

Nem a tudatlanok és gonoszok keverik össze az Árpád-sávos zászlót a nyilasokkal.Mert valóban a nyilasok használták az Árpádsávos-zászlót.És azokban,akik,mint én is,átélték a világháborút,rossz emlékeket kelt. (Nem vagyok zsidó)

Ezt a Jobbiknak is illett tudnia! Ha mindenképpen ősi zászlót akart elővenni,választhatott volna a történelmi zászlaink közül másikat.Így csak azt érte el,hogy az Árpád-sávos zászló devalválódik.Amúgy meg a zászló csak egy tárgy,ami nem lehet sem jó,sem gonosz.

2009. szept. 4. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
76%

Az árpád sávos zászló a legősibb zászlónk,azért választották azt.Az árpádsávos zászló egyébként NEM azonos a nyilasok zászlajával.A gyengébbek kedvéért:


[link]

2009. szept. 4. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Kankalin ***** válasza:
14%
Kedves második hozzá szóló, csupán megerősítettél. Indokkal, és elfogadható, megalapozott indokkal, de megerősítettél.
2009. szept. 4. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
86%

Nem, az Árpád-sávos zászló valóban nem azonos a nyilasok zászlajával. Csak nagyon hasonlít rá. Illetve pontosabban a nyilasok zászlaja hasonlít nagyon az Árpád-sávosra. És ez talán nem is véletlen, hiszen a nyilasok is egy ősi magyar szimbólumot sajátítottak ki maguknak, kissé átalakították (lásd a fentebb található linket), és ezen zászló alatt rengeteg gaztettet követtek el. Nem csoda, hogy annak, aki azokat az időket átélte, a hideg fut végig a hátán ha meglátja az Árpád-sávos zászlót, hiszen neki (az igen nagy hasonlóság miatt) az átélt borzalmak jutnak eszébe.


Igen, tudom, hogy nem azonos a két jelkép, de ismét mondom, nagyon hasonlítanak egymásra.


Én megértem azokat, akik nem szívesen látják, hogy fekete egyenruhás, katona bakancsos egyének, ilyen zászlók alatt masíroznak. Elfogadom, hogy egészen más a cél most, mint akkor, hogy ez nem ugyanaz, persze, hiszen ma más időket élünk, stb...


De gondoljátok el, ha valakit elütött egy autó (és persze túlélte :-)) az már egy közeledő autótól is összerezzen, és pánikszerű félelmet érez. Hasonló lehet ez azoknál, akik látták a nyilas zászlót is lobogni.


Szerintem az ő érzelmeiket is figyelembe kellene venni egy (egyébként pozitívnak szánt) jelkép kiválasztásánál.


Mellesleg akik ezt a zászlót ma használják, azok azt állítják, hogy ők a mi érdekeinket képviselik, értünk, a mi nevünkben cselekszenek, stb... Érdekes, hogy akik ennyi intuitív képességgel rendelkeznek, pont ők nem képesek belátni, hogy jónéhány szintén magyar emberben ez milyen ellenérzéseket kelt?


Azt, hogy valaki a közösség érdekében cselekszik, hogy jó szándékai vannak, talán éppen azzal tudná a legjobban bizonyítani, hogy érzékenységet mutat a közösség tagjainak problémáira. Nem pedig azzal, hogy a saját ötleteit kikiáltja közös célnak, és azt akár mások ellenében is, csak azért is megvalósítja.


Legalábbis én nem kérek a rám erőltetett, mások szerint hű-de-jó világból. Talán mielőtt rólam és a nevemben döntenek, megkérdezhetnének engem is...


Hát nem furcsa? Ők is pont ezt hiányolják a hatalom mostani gyakorlóitól is... (Mellesleg ebben teljesen egyetértek velük: én is hiányolom. De az egyik felettem-nélkülem-rólam döntőt miért cseréljek el egy másik ugyanolyanra???)

2009. szept. 4. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
69%

Az Árpás-sáv 8 vörös-ezüst sávból áll vörössel kezdődik, ezüsttel végződik. A nyilas zászló kilenc sávos pirossal kezdődik és pirossal végződik. Van még egy jelentős különbség. A nyilas zászló közepén ott van a nyilaskereszt, az Árpád-sávos zászló nem tartalmaz semmilyen jelképet.

Jó lenne ha az okoskodók nem irkálnának szamárságokat, nem gyaláznák egyik nemzeti jelképünket.

Engem személy szerint sokkal jobban irritál a vörös csillag, a sarló-kalapács és a szegfű!

2009. szept. 5. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
31%
nem gonosz. nem kéne betiltani. de a magyar az nekem a piros-fehér-zöld.
2009. szept. 5. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
71%
20:58 Nem érdekel engem a hatalom gyakorlói, sem azok akik félnek az ősi jelképeinktől. Én a magyar nemzet tagja vok és ez az ország Magyarország. Egyelőre mi magyarok vagyunk a többség, és többség dönt, egység nyal. Egyetértek Vona Gáborral. Akit ennyire érzékenyen érint a zsidók ügye, az húzzon el Izraelben. Ott képviselheti a zsidók ügyét. S erről a kérdésről ez a véleményem. Nem érdekel, ha zsidókat zavarják az Árpádsávok,. mehetnek ki Amerikába, ott majd többet láthatnak. Ez a mi országunk mi nemzeti jelképeinkkel. Már csak az kéne, hogy mert a Turul nem tetszik nekik felmásznak a Gerecse hegyére és leverik a szent nemzeti madarat. Tiltakozzanak Esztergomban is az 5 piros és 4 fehérsávos nemzeti lobogó ellen. Engem a Vörös zászló rühell a sarlókalapács és a vörös csillag. Még sem tiltakozom a Heineken sörös üvegek ellen.
2009. szept. 5. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
42%

Két kérdésem lenne

1. Mit jelent, hogy többség dönt, egység nyal ? nem ismerem ezt a kifejezést, azért kérdezem.

2. Ki állapítja meg, hogy ki magyar ? történelmünket ismerve, Szent István óta befogadó ország vagyunk, jöttek mindenfelől népek, hozták az ismereteiket, amitől ez az ország gazdagabb lett. Ajánlom szíves figyelmedbe, hogy a II. világháború előtt Magyarországon élt Európa legnagyobb zsidó közössége. Nézd meg nyugodtan ( kultúra, gazdaság ), hogy mit tettek le az asztalra. A nemzet asztalára.

2009. szept. 9. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
42%

Kedves 22:45-ös!


Csak néhány mondatodra szeretnék reagálni:

"Én a magyar nemzet tagja vok és ez az ország Magyarország." A "vok" - nem magyar szó. Te, mint a magyar nemzet tagja, megtanulhatnál magyarul. Mellesleg rajtad kívül még sokan mások is a magyar nemzet tagjai. Megkérdezted őket, hogy beszélhetsz-e a nevükben?


"Egyelőre mi magyarok vagyunk a többség, és többség dönt, egység nyal. Egyetértek Vona Gáborral." Huh, még szerencse, hogy Vona Gábor NEM a többséget képviseli... Szóval miért is téped a szádat?


"Akit ennyire érzékenyen érint a zsidók ügye, az húzzon el Izraelben. Ott képviselheti a zsidók ügyét." Ismét felhívom a figyelmedet a magyar nyelv szabályaira: "Izraelbe" a helyes. Mellesleg a nyilaskeresztes zászlók alatt NEM CSAK a zsidókat gyilkolták halomra, hanem nagyon sok magyart is - azaz annak a magyar nemzetnek a tagjait, amelynek a nevében te mindenáron osztani akarod az észt...


"Engem a Vörös zászló rühell a sarlókalapács és a vörös csillag." Hát ha szegény sarló ÉS kalapács rühell téged, arról te tehetsz. Én még nem tudtam egy igazán béketűrő kalapácsot még felbosszantani se. Nem is beszélve a sarlóról!


"Még sem tiltakozom a Heineken sörös üvegek ellen." Na legalább valamiben egyetértünk! Én sem, sőt, nagyon is szeretem. Viszont azt hiszem, pl. a Kossuth téren felállított vörös zászló ellen tiltakoznál, nem? Akkor miért vitatod el mástól a tiltakozás, azaz a szabad vélemény nyilvánítás jogát?


Hiszen te írtad: "...többség dönt, egység nyal." Nos akkor te is érezd magadra nézve kötelezőnek a többség akaratát!

2009. szept. 11. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!