Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Orbánék miért b*sznak ki a...

Orbánék miért b*sznak ki a kisgazdálkodókkal? 5000Ft os kamarai tagság után most itt a 6000Ft os kiskert regisztráció. Regisztráljanak, de miért kell fizetni? Kinek a zsebébe landol a pénz?

Figyelt kérdés
2013. febr. 6. 16:29
1 2
 1/16 anonim válasza:
80%
Valamilyen jogcímben be kell szedni egy "kis" pénzt. Megnézték, hogy egy csomó ember gazdálkodik, kitalálták, hogy lehet ebből pénzt csinálni és voila.
2013. febr. 6. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
69%

Csak a teljesség kedvéért jelezném, hogy ezt a kötelező 6000 Ft-os földhasználati bejelentést 1 hektár feletti területre már egyszer előírták még az MSZP-kormány idején.


Ezt most megismétlik, illetve kiterjesztik az 1 hektár alatti, minden nem belterületi földre is.


Ezzel nem csak a kisgazdálkodókkal b*sznak ki, hanem több 100 ezer öreg emberrel, köztük az anyámmal is, akik kárpótlás során szereztek 300 kilométerre levő kis földecskéket, amivel azóta se tudnak mit kezdeni, csak a gond van vele.


Az tényleg mocsokság, hogy az állam kötelezően előír egy adatszolgáltatást, majd egyúttal díjat is szed érte, mintha én kezdményeztem volna, vagy én kérnék valamit.


Biztató, hogy utólag a Vidékfejlesztési Minisztériumban is rájöttek, hogy ez így nem jó, és azt ígérik, hogy törvénymódosítási javaslatot nyújtanak be, hogy ne kelljen fizetni. De mi van azzal, aki már fizetett?


[link]

2013. febr. 6. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
58%
Ja, és akihez nem jut el a hír, vagy elfelejti, azzal az aranykoronaérték ezerszeresére rúgó megabírságot fizettetnek kötelezően.
2013. febr. 6. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
55%
Érdekesség: határidőre (jan. 31.) az érintettek legfeljebb 15%-a "vallott".Én erről csak a múlt héten értesültem,és három pici területem érintett:(
2013. febr. 6. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
74%

Minden nap kitalálnak egy újabb ilyen lehúzó törvényt. :D

Nemrég a vagyonőröknek kellett befizetni, most ez, jövőre meg kezdődik előről, ha nem váltják le őket.

2013. febr. 6. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
63%
Én azt olvastam, hogy márc. 31. a határidő.
2013. febr. 6. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
64%
Nálunk van vagy háromszáz elhanyagolt zártkert, 500-3000 m2-ig szerintem senki nem tudott erről.
2013. febr. 6. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
64%
Mert Orbánék segg fejek.
2013. febr. 6. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
51%

Az MSZP is felébredt, most már ők is tiltakoznak:


[link]

2013. febr. 6. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
2013. febr. 6. 18:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!