Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Tiszántúl, Kelet Magyarország...

Tiszántúl, Kelet Magyarország tényleg egy más világ?

Figyelt kérdés

Nekem még sajnos nem volt lehetőségem szétnézni ott, mert nagyon nyugatra lakom! De aki volt azt mondta össze sem lehet hasonlítani.

Tudnátok nekem filmeket mondani ami a "keleti életet" mutatja be?


2013. febr. 7. 17:25
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Én is nyugaton lakom, de tiszántúli távkapcsolatom volt 2 évig. Én szerettem oda járni, de élni nem szerettem volna ott. Nagy a szegénység, és a munkanélküliség. Viszont sokkal összetartóbbak, közvetlenebbek, barátságosabbak ott az emberek.
2013. febr. 7. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
35%
Sok beszéd,szegénység.Keleti magyarok tényleg más világ.Itt harmincmillióból falut lehet venni,nekünk nincs pénzünk,Nektek meg nem kell.Pedig ennyi pénzből 30-70 házas falut Tényleg lehetne magyarítani...Van ilyen vagy kéttucat.
2013. febr. 7. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
A nagyobb városok között nincs nagy különbség. Szegényesebb kis falvak meg nyugaton is vannak.
2013. febr. 7. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
69%
Attól függ mennyire nyugatra laksz. Én Zemplénből származom, most a fővárosban lakom, de gyakran megfordulok a Dunántúlon. Szerintem nincs jelentős különbség, ha hasonló méretű/helyen fekvő településeket hasonlítunk össze.
2013. febr. 7. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
19%
ég és föld! aki nem járt ott, el se tudja képzelni. én is eldobtam magam nagyon sokszor
2013. febr. 7. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
64%
5! Miért hol jártál? Én Miskolcon lakom,vannak rokonok Székesfehérváron,Sopronban,de jártam arra több helyen és semmi különbséget nem láttam! Itt is,ott is vannak szegények,gazdagok,multik,kis boltok,éttermek,kocsmák,stb.Miben láttad a különbséget,hogy dobtál egy hátast?Sőt a Soproni rokonom beájult a Miskolci Plázától,hogy náluk fele akkora sincs.A falu meg dunántúlon is falu és a cigány negyed ott is cigány negyed.Mentem olyan körfolyosós házban Sopronban,hogy azt hittem ott szakad le az 50 kg alatt.Még rendesen korhadt deszkákon kellett lépkedni.Itt még nem jártam olyan helyen,de nem jelenti,hogy itt nincs!A munkahely miatt szokták különválasztani,mert ott több a lehetőség.De aki dolgozni akar,az itt is tud.
2013. febr. 7. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

" ma 18:21"


Attól a 2× es jövedelemtől ami létezik és a 2-3× nagyobb munkanélküliségtől!


"ezeket nem lehet plázákban mérni, csak megélni"

2013. febr. 7. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
7.Én ettől nem dobok hátast!
2013. febr. 7. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

"7.Én ettől nem dobok hátast!"


Mitől nem?

Hogy nekem Debrecenből jobban megéri naponta akár 200-250km ert is nyugat felé utazni mert még akkor is többet keresek mint a környezetemben. Gondolkodj! 5 ó val kevesebbet dolgozom effektív és még is 2× annyit keresek.


Na ez az igazi hátas!

2013. febr. 7. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Szóval valami filmet tudnátok?
2013. febr. 7. 18:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!