Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a véleményetek a hallgatók...

Mi a véleményetek a hallgatók hat pontjáról? A kormány csak retorikában teljesített valamit, gyakorlatban semmit.

2013. febr. 9. 22:12
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
A romos ellenzék ingyenreklámja.
2013. febr. 9. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
Régen még hét ponttal se lehetett bejutni az egyetemre.
2013. febr. 9. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Orbán szembeköpte a választóit, akiknek a nagy része nem is veszi észre a pofiján lecsorgó nyálat.
2013. febr. 9. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

"A romos ellenzék ingyenreklámja."


Ja igen a fordul a kocka tipikus példája. Mikor már Viktor van kormányon akkor a diákok tiltakozása már ellenzéki munka. De bárhogy is nevezzük igazuk van. Amit ezek csinálnak az nem javítás.

2013. febr. 10. 00:26
 5/10 anonim ***** válasza:
81%

A hallgatók röghöz kötése és a tandíj kifejezetten káros.


Ma egy átlagos diplomás 44 millió forint hasznot termel az állam számára, ugyanis nagyobb a fizetése és többet adózik.


A tandíj bevezetésével és a keretszámok csökkentésével a kormány 2012-ben 18 ezer embert tántorított el a felsőoktatástól, ami 800 milliárd forintos kárt okoz az oszágnak hosszútávon!


A hallgatói szerződéssel pedig csak azt érték el, hogy már tanulni is külföldre mennek a diákok, tehát jobban menekülnek az országból.


A diákhitel2 nem megoldás a tandíjra: egy orvos a 12,5 millió forintos diploma megszerzése után nyugdíjas koráig törlesztheti a diákhitelét! Az egyetemekről történő sorozatos forráskivonások pedig rontják az oktatás hatékonyságát, amivel csak azt érik el, hogy kevésbé lesz piacképes a diákok tudása, kevesebbet ér a diploma.


2010-ben nem gondoltam volna, hogy tovább lehet rontani a felsőoktatást, de azért Orbánnak ezt is sikerült. A közoktatás helyzete pedig még ennél is szomorúbb.

2013. febr. 10. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
87%

A fő porbléma inkább az, hogy nagyon hirtelen és drasztikusan hozták a változtatásokat. A diákokat is meg lehet érteni, hiszen a korábbi tanulóknak is járt a röghöz kötés nélküli ingyen tanulás, nekik viszont miért nem; ezt nem érzik igazságosnak. Megmondhatta volna a kormány 2-3 évvel ezelőtt, faktválasztás előtt:


,,Gyerekek, mire odakerültök, bevezetjük a tandíjat és lesz röghöz kötés is. Úgy válasszatok szakmát, hogyha itthon dolgoztok, ingyen tanulhattok, ha viszont eleve külföldben gondolkodtok, fizessetek!"


Akkor még talán fel lehetett volna készülni, de most, utolsó évben senki nem fogja leválani a már legalább 1,5 éve tanult emelt biosz-kémia faktják emelt magyar-törire, értitek?


Másrészt, a társadalmat is teljesen meg lehet érteni, hiszen az ő pénzükön tanulva mennek ki a frissdiplomások valamennyivel jobb életet élni, míg itt kevés fiatal lesz, kevés munkaerő, ami gyengíti az országot, és csökkenti a nyugdíjat.


Véleményem szerint is kell tandíj - habár magam ellen beszélek -, hiszen a felsőoktatás egy szolgáltatás, ami igénybe vehető. Tehát nem kötelező, aki igénybe akarja venni, fizessen érte, hiszen nem ingyen van a tanár, a sok felszerelés stb. De szükség van ösztöndíjrendszerre is, mint Nyugaton, hogy ne csak a gazdagok kiváltsága legyen a tanulás! És ha már itt tartunk, azzal teljesen egyetértek a hallgatókkal, hog az egyetemeknek meg kell adnmi az anatómiáját. Azzal, hogy teljes állami befolyás alatt állnak, csak ront a helyzetükön, képzésükön, presztízsükön. Én a magánintézmények híve vagyok, ahol van kiépített ösztöndíjrendszer.

2013. febr. 10. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

" Tehát nem kötelező, aki igénybe akarja venni, fizessen érte, hiszen nem ingyen van a tanár, a sok felszerelés stb. De szükség van ösztöndíjrendszerre is, mint Nyugaton, hogy ne csak a gazdagok kiváltsága legyen a tanulás! "


De tudod mi a poén? Hogy pl gdp-t tekintve az Egyesült Államokban az állam 3X többet költ felsőoktatásra mint mi. És akkor arról beszélünk, hogy legyen olyan a rendszer mint ott. Ok, de akkor az államnak vagy 4-500 milliárdot kellene beleölni.

2013. febr. 10. 11:34
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Pont ez a baj. Vagy olyan rendszert csináljanak, mint a fejlet országokban (mi pénz nélkül tényleg nem megy), vagy ne is változtassanak rajta, mert még rosszabb lesz. És igazad van, Kérdező, a fejlett országok legalább felismerik az oktatás fontosságát, lásd USA, Svédország vagy Japán. Mi meg csak visszafele fejlődünk. Látjátok, annak van igaza, aki elmegy.
2013. febr. 10. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
34%

"A hallgatók röghöz kötése és a tandíj kifejezetten káros.

Ma egy átlagos diplomás 44 millió forint hasznot termel az állam számára, ugyanis nagyobb a fizetése és többet adózik."


Azt elfelejtetted hozzátenni, hogy "HA a végzettségének megfelelő munkát is szerez, itthon". Ha ez olyan egyszerű lenne, senki nem emelné fel a szavát se a röghöz kötés, se a tandíj, se a diálhitel ellen!

2013. febr. 10. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

"Ha ez olyan egyszerű lenne, senki nem emelné fel a szavát se a röghöz kötés, se a tandíj, se a diálhitel ellen!"


Igen, erről mindig eszembe jut, hogy miért a röghöz kötés, miért inkább nem olyan feltételeket teremtenek, hogy senki ne akarjon elmenni? És ha olyan jó lesz, hogy pár év múlva mindenki hazajön, akkor miért akarnának elmenni?

2013. febr. 10. 17:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!