Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon mindenki zsidó?

Magyarországon mindenki zsidó?

Figyelt kérdés
apám oda van a zsidókért én viszont nem szeretem őket, és apám mondja hogy ez is meg az is zsidó, főleg zsínészek meg humoristák ezek a zsidók. lehet mégis van zsidó honfoglalás Mo.-on
2013. febr. 10. 18:40
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
40%

Apád cionista?

Nincsenek gyanús dolgai?Menóra a fiókban vagy hasonlók?

2013. febr. 10. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
54%
Ha ez igaz lenne nem lenne túl sok szegény az országban!
2013. febr. 10. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
30%

Más az,hogy zsidó vagy zsidó származású.

Egyébként a médiában sok zsidó származású ember van, mivel szeretik ha a semmittevésért kapnak pénzt.(pl. ilyen kreatív főszerkesztő meg hasonló baromságok amiket kitalálnak és kapnak havi 400-500 ezret)

2013. febr. 10. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
hát nem cionista de azt mondta ő inkább zsidó lenne.
2013. febr. 10. 18:48
 5/19 anonim ***** válasza:
45%
Mindenki kivétel nélkül az, akár közszereplő, akár közemberről legyen szó.
2013. febr. 10. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
77%
Még nem tudok róla,de szerintem én is vagyok.
2013. febr. 10. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
91%

A színészek között van szép számmal zsidó származású, ahogy a médiában mindenhol. Általában szellemi munkáknál keresd őket. Na de ez nem jelenti hogy mindenki zsidó az országban :DD


De lehet hogy még az itt élő arabok is csak a szórakozás kedvéért tettetik magukat arabnak... ;)

2013. febr. 10. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
53%
Az arabokat azért könnyebb felismerni a zsidók keveredtek az itteniekkel ezért nem lehet általánosítani hogy nagy orr ilyen szem , olyan száj.
2013. febr. 10. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
90%

a színészek, írók, költők, orvosok, tudósok körében koárbban is hagyományosan nagy volt itthon a zsidók aránya (elég mondjuk a Nobel-díjas tudósainkat megnézni, vagy a világhírű matematikusainkat, amiből ugye nem osztanak Nobel-díjat).


A zsidóságon belül alapból elég magas az értelmiségiek aránya, ennek kulturális és történelmi okai is vannak (történelmi: jellemzően el voltak tiltva egy csomó szakmától meg földtulajdontól, tehát maradtak a keresekdelemmel kapcsolatos dolgok, illetve amikor már abból is meg lehetett élni, akkor a szellemi tevékenyésgek - amik ráadásul nem kötötték egy helyhez az embert, így ha jött az ukáz, hogy a zsidóknak tipli - ilyen meg anno azért előfordult - akkor máshol könnyű volt újrakezdeni; kulturális: a zsidó kultúrában a tudás, a tanulás, a szellemi tevékenység mindig is központi szerepet játszott).

Ezen felül itthon még magasabb volt ez az arány, adva a magyar társadalmi viszonyokat: nevezetesen hogy korábban nem igazán volt polgárság. Magyarországon a polgári réteget lényegében a bevándorolt zsidók illetve svábok alapozták meg.

2013. febr. 10. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
77%
Nem mindenki.Mindössze csak nézd meg a magyar Nobel-díjasok származását.
2013. febr. 10. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!