Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi az értelme egy 80 éves a...

Mi az értelme egy 80 éves a világon jól csengő cég nevét elkótyavetyélni a céget bezárni? Nem ismerős a jelenség?

Figyelt kérdés

Bolond magyar, vegyél Globus-t, mert magyar!

2013, február 10 - 10:15


Belföld

Friss hírek


Persze, akár hozzá is lehetnénk már szokva ahhoz, hogy egykori nagy, magyar márkáinknak immár közük sincs hazánkhoz, ha csak az nem, hogy egyfajta aljas fegyverként fordítják ellenünk, és szedik el vele pénzünket. Sokszor pusztán azzal, hogy azt hisszük, magyar terméket veszünk. Vagy, mert emlékszünk, hogy az megbízható minőség. Volt.


Nincs ez másként a Globus, egykor gyár, ma már csak márkanév esetén sem.

Vajon miként éri meg a Hamé-nak Csehországban gyártani és utána ideszállítani Globus név alatt a termékeket? De még nagyobb rejtély, hogy ha nekik még így is megéri, akkor miért kellett az itthoni, ezek szerint rendkívüli profit potenciállal rendelkező, egyébként patinás, világhírű és elismert terméket gyártó magyar céget bezárni, a márkanevet eladni?


Miért nem lehetett ugyanúgy megmenteni, mint a Gyulai kolbászt? Persze, a választ tudjuk: Gyurcsány, Bajnai… A Globus Konzervgyár Nyrt. magyarországi gyáregységeit 2009. március 20-án bezárták, a márkanevet pedig a cseh Hamé vette meg - gyártja és forgalmazza a Globus név alatt saját termékeit a mai napig.


A márkanevet, illetve az ezzel járó piacokat 300 millió forintért herdálta el nekik a bezárást, felszámolást, kiárusítást végző, pedig Oroszországtól Ausztráliáig a konzerv szinonimájaként szerepel a Globus szó. A Maglódi úti gyár bezárását követően nem csak az ott dolgozók kerültek utcára, hanem egy sor, termelő és kisipari vállalkozás is csőd közeli helyzetbe jutott, vagy csődbe is ment, mivel a Globus felvevő kapacitására alapoztak és fejlesztettek.


Nyolcvan év munkája, befektetése, a nemzeti vagyon jövedelmező része ment veszendőbe egyetlen hónap alatt. Felvetődik a kérdés, kinek fűződött a legnagyobb érdeke a Globus megszűnéséhez? Ez is része volt-e a magyar mezőgazdaság és feldolgozóipar jól megszervezett tönkretételének, hiszen a megmaradt gépeket, - egy részét a privatizátor elvitte új üzemébe magának talán, - csak úgy lehetett, megrongálva, külsős részére eladni, hogy azok konzervgyártásra tovább ne legyenek alkalmasak? Vagy egyszerűen csak néhány ál-privatizátor és a menedzsment saját vagyongyarapodását szolgálta? Esetleg mindkettő?


Felvetődik a büntetőjogi felelősség kérdése is, melyet tovább vizsgálunk.


A Maglódi úti gyáregység gépeit, berendezéseit a volt termelési főmérnök értékesítette az utolsó csavarig. Érdekessége az egész történetnek, hogy a gyár bezárása előtt hat hónappal a volt vezérigazgató az imént említett termelési főmérnökkel, Kalocsán kialakított egy üzemet, ételízesítők gyártására. Amikor eldőlt a bezárás ténye, a Globus növényi üzemét egy hét alatt leszerelték és az összes gépet a fentebb említett két úr által nyitott kalocsai üzembe szállították, ahol egy hét alatt összeszerelték és a mai napig gyártanak a már meglévő piacokra.


Nem mellesleg, ennek a kalocsai üzemnek a tulajdonosa egyben a Szegedi Paprika tulajdonosa is, melynek egyik legfőbb konkurenciája nem más volt, mint a Globus konzervgyár... Mi pedig vesszük továbbra is, mert természetesen pont a lakosságot nem tájékoztatta senki - hiszen ez az átverés a márkanév-üzlet lényege. Ezt már megtanították az újgyarmatosítók…s kiszolgálóik!


Nem vagyok bolond, tudom, hogy a Globus már nem magyar, nem veszek, vannak valódi magyar termékek!


Bertha Szilvia


[link]



2013. febr. 11. 17:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Zártak már be ennél sokkal jobban csengő "márkaneveket" is a világon... hozzájuk képest a Globus sehol sincsen.
2013. febr. 11. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Dick Esmen ***** válasza:
Az első-vel értek egyet.
2013. febr. 11. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 tetro ***** válasza:
Ezt az irományt sok mindennek merném nevezni, csak cikknek nem.
2013. febr. 11. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Vadkan01 ***** válasza:
Tényleg gáz a minősége, ma kinyitottam egy ketchupot és a tetején víz volt :(
2013. febr. 11. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Végül is igazatok lehet!

Nem szabad ebben az országban még füvet sem vetni, csak akkor nem kell panaszkodni sem a fizuért sem a magas adókért, meg úgy általában semmiért.


A balíbek meg amúgy sem nagyon értenek máshoz, csak eladni mindent olcsón, persze a zsebüknek hasznosan.

2013. febr. 11. 18:21
 6/12 tetro ***** válasza:
Én azt hiszem nem vagyok jobboldali. Mondjuk bal sem. De nem panaszkodom. Sőt vetek is, és jó sokat aratok, és adózok is belőle jócskán. De attól, hogy nem picsogok mindenen, a te szemedben már biztos ballib vagyok. Vagy zsici, vagy b_ziimádó vagy bármi... De tudod... Azt hiszem lesz_rom. Olvasgasd a barikádot, és keseregj :)
2013. febr. 11. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

"tetro válasza:



Ok haver, te tudod!

Néhány éve még én is így voltam ezzel.

Mára megértettem hogy egy országban nem lehetnek közömbösek az emberek.


Ha én nem sz@rok, előbb utóbb te sem eszel, ha tetszik hanem. Illetve ha exportra termelsz akkor lehet.

De mindenki nem dolgozhat exportra.

2013. febr. 11. 18:35
 8/12 tetro ***** válasza:

Tudod, az hogy fikázzuk a kormányt az ellenzéket, cigányozunk zsidózunk, rühelljük a szomszédot, és szájba verjük ha valaki besorol elénk a dugóban, attól ez még nem lesz jobb ország.

Attól hogy te bekajálod a barikád ökörségeit, mert ugye azt te is látod hogy ez a cikk is nélkülöz minden objektivitást ami a modern sajtóban az azért picit szükséges lenne, azzal még semmit nem tettél. Sőt, csak rontottál a helyzeten.

2013. febr. 11. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Miért ne lehet exportra termelni? Mert a tiéd rosszabb mint a kapitalista nyugati? Vagy mert a magyaroknak szart is lehet termelni? (persze, kínainál csak is jobb lehet)
2013. febr. 11. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 tetro ***** válasza:
Én exportra termelek. Magyarországon élek norvég keresetből... És nem sírok a globalizmus miatt.
2013. febr. 11. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!