Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az alábbi országok tartoztak...

Az alábbi országok tartoztak Magyarországhoz?

Figyelt kérdés

és valahol olvastam máshol is hogy ezen országok tartozak az országhoz, "Szent korona országai címen" . Na most azt tudom hogy ezek az országok sokáig vazallusok voltak ez azt jelenti hogy a "birodalomhoz tartoztak"? mert azt nem vágom hogy sosem hallottam hogy magyar király szerb király vagy fő vajda lett volna Szerbiában vagy a román fejedelemségekben.

ez Luxemburgi Zsigmond királyi címei:

Magyarország, Dalmácia, Horvátország, Ráma, Szerbia, Galícia, Lodoméria, Kunország és Bulgária királya, a szent római birodalomnak főkamarása Csehország és Luxemburg örököse.

ezen országokból 9et olvastam hogy a szent korona országaihoz tartozott: Magyarország,Erdély,Horváto., Bosznia, "Románia", Szerbia, Bulgária.

Bocs az össze visszaságért de egy részét már korábban írtam és most csak bemásoltam.


2013. febr. 11. 18:52
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Magyarország és Erdély igen, a többi nem. Horvátország is csupán perszonálunióban állt a Magyar királysággal, de soha nem volt az ország része...
2013. febr. 11. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 hollófernyiges ***** válasza:
100%
A királyok címei közé tartozik minden amit valamelyik előde valaha birtokolt vagy szerzett rá elméleti jogcímet amit a gyakorlatban soha nem bírt keresztülvinni. II. András megpróbálta a fiát Halics trónjára ültetni, de 10 év múlva kiakolbólították, de mégis bent maradt Galícia és Lodoméria a címek között egészen 1918-ig.
2013. febr. 11. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ezek a területek közvetlenül nem képezték az ország részét , csak a Magyar Királyság még mindig nagyobb hatalom volt a térségben . Ezeket a területeket nem sikerült úgy meghódítani , hogy folyamatosan hatalmat tudjanak gyakorolni . Luxemburgi Zsigmond idején ezek a területek ütköző államként működtek , a török fenyegetettség következtében .
2013. febr. 11. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Románia királya címet soha nem viselték. Helyette a Kunország királya címet viselték, mert a kunok hűséget fogadtak az egyik magyar királynak.

Szerbia, Bulgária Nagy Lajos idejében vazallusi esküt tettek a Magyar Királyságnak, de vazallusságuk csak addig tartott, míg a törökök megszállták ezeket az országokat.

Horvátország és Bosznia már hosszabb ideig voltak a Magyar Királyság részei.

Ezeknél a címeknél sokkal nevetségesebb címei is voltak a magyar királyoknak, például Jeruzsálem királya.

2013. febr. 12. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

"Románia királya címet soha nem viselték"

tudom hogy nem viselték Románia királya címet csak nem volt kedvem kiírni hogy Havasalföld és Moldova, és nem királyra gondoltam mert akk nem volt királyság ezeken a területeken hanem fő vajda, fejedelem

2013. febr. 12. 09:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!