Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Érdekesség! Írok egy általános...

Érdekesség! Írok egy általános esetet. Ne bennem bízz! Ha nem hiszed, vagy csak tudni szeretnéd, nézz és számolj utána. Vajon meglepődhetsz?

Figyelt kérdés

Talán azzal az alapelvvel egyetérthetünk, hogy „ a tőke már a fejlődni akaró kis vállalkozásoknál is úgy működik, hogy nem létezhet soha olyan stagnálás. Hogy nettó árbevétel keletkezik huzamosabb ideig kihasználatlanul. Viszont így, az „egy lépcsővel magasabb” Szint eléréséhez nem csak hogy sok esetben szerkezet váltás kell, hanem sok pénz is, Amit így csak is valamelyik banknál tud felvenni.


Van egy Német multinacionális vállalat, aki itt termel az országunkban, mint 100% leány.

Van egy Magyar KKV aki az itt jelenlevő leánynak arányiban, versenytársa lehetne.

Egy idő után mind a kettőnek fejleszteni kell. De hogy is néz ki?

A Magyar esetében 2.5-3 szoros nettó árbevétel esetén elfogadva a hitel kérelem.

Már torz mert aki már a 1,5 szorosára növelhette volna magát már akkor meg tette volna ideális esetben ! Hány % kamatra adnak hitelt a magyarnak a hazai bankok?

Ugyan ezt hány % kamatra a Németnek egy hazai Német?

Mennyi a bekerülésre szánt összeg kamatos felhasználói kölcsöneinek összege?

Németnek: Magyarnak:


Mennyivel többet kell felvenni a magyarnak, hogy meglegyen a szükséges fejlesztési forrás?

Mennyivel többet kell törlesztenie, ebben a kiszolgáltatott közegben?

De ha sikerül is, akkor jön a „ fekete leves „ hiszen olyan közegbe kell versenyképesnek lenni, ahol néhány % haszon van a terméken az előre meghatározott osztalékoknak megfelelően. Ugyan akkor mennyi az összes adóterhelése egy Magyarnak? És mennyi egy, multinacionálisnak ?


Akkor hány %- al kellene többet fizetni a kedvezőbb feltételűeknek, hogy egyenlő legyen?

Mennyi is lehet a ma hazánkban tevékenykedő multinacionális cégek összes árbevétele?

Térdre fogsz esni, hogy mekkora összeg, amitől elesünk.

És ott is maradsz ha, megbecsülöd az elmúlt 20 évét és annak a hasznának a fejlődési lehetőségeit!


Sajnos ez van, de ezen kell változtatni.


2009. szept. 6. 23:28
 1/8 anonim ***** válasza:
78%
na látom te is egy közgazdász vagy és napi szinten benne vagy a gazdasági életben.
2009. szept. 7. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nem vagyok közgáz, építész vagyok.

Egyszerüen az kezdettel érdekelni, higy mi lehet az oka annak hogy az jövedelmün nagyságrendel alacsonyabb a nyugatiaknál, még is versenyképtelenek vagyunk!

Nem kell hogy közgáz légy, csak info és tiszta logika.

De ha csak becslés alapján számol az is megdöbbentő.

2009. szept. 7. 08:34
 3/8 anonim ***** válasza:

A helyzet megoldása egyszerű: a multi mindig erősebb a kicsinél, ezért kevesebb adót fog fizetni. A kicsi sokkal okosabb és rugalmasabb, ezzel kell ellensúlyozni a hátrányt. Annyival jobb terméket és szolgáltatást kell kitalálni.

Plusz a német befektetőnek a német bank hitelez kedvezően, a magyar befektetőnek pedig a magyar bank - ha lesz majd nemzeti összetartás és stratégia. Most nincs, és ez a baj, nem az, hogy a németeknek meg van.

2009. szept. 7. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

az első vagyok.


vettem, hogy nem vagy közgazdász.


és olyan dolgokat írsz tényként, ami nem így van.


és talán itt van a fene elásva. a fél ország azon sír, hogy miért nem tud bizonyos dolgokat megoldani, ahelyett

hogy azon agyalna, miképp tudná megoldani. persze egy nagyon kényelmes álláspont másokat (itt a multikat) hibáztatni, hogy én miért vagyok sikertelen. nincs se hosszú, se középtávú tervezés. és a lakosság 80%-a nem tud számolni.


itt van a gond.


továbbá elterjedt az a gondolkodásmód, hogy valamilyen külső hatalmak tönkre akarnak minket tenni. ez már azért is hülyeség, mert senkinek nem lehet érdeke, hogy összeomoljon a magyar gazdaság, mert akkor hiányzik egy piac.


az is gond (és ezen a fórumon is látszik néhány kérdésből), hogy az emberek nem terveznek, mielőtt belevágnak valamiben és megfelelő szakmai tudás nélkül akarnak vmit megvalósítani. ha olyan kérdéseket olvasok, hogy megéri-e ilyen vagy olyan üzletet nyitni, akkor abból már látszik, hogy semmi nincs a háta mögött. minden üzleti területen vannak sikeres és kevésbé sikeres emberek. nekem meg sem fordulna a fejemben, hogy egy szoftver céget nyissak, csak azért, mert microsoft nagyon sikeres. mert nem értek hozzá.


a második válaszolónak igaza van. az erősségre kellene koncentrálni. egy kisebb cég sokkal rugalmasabb, mint egy multi. és ezt az előnyt kellene kihasználni

2009. szept. 7. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nem értelek barátom!

Itt van leírva feketén fehéren hogy 30-40% al olcsóbban termelnek a multik vagy akár az ide érkező külföldi KKV-k. Erre te azt mondod hogy találjunk ki mást! Nem azt hogy legyenek ugyanazok a feltételek. Holnap kitalál egy magyar valamit ami sikeres és elkezd fejlődni, de csak addig amíg egy nyugati rá nem ál a termelésének a lenyúlásához és pont.

Szerinted a magyarok a hibásak mert nem versenyképesek? Te magyar vagy ?

Már megint nem kaptam egy érvet sem csak demagógiát.

Miért is kell beletörődni ebbe? És mi a jó ebbe nekünk.

Miért véded ennyire a múltikat? ( fizetnek érte)

Soha nem kapok választ arra hogy mi ebbe a jó nekünk, meg hogy miért ez a természetes.

Miközben én sok oldalról és matematikailag is bizonyítom hogy káros.

2009. szept. 7. 14:01
 6/8 A kérdező kommentje:

és olyan dolgokat írsz tényként, ami nem így van


Megvádolsz hogy hazudok?

Akkor most már mond ki hogy mi nincs így?

2009. szept. 7. 14:05
 7/8 A kérdező kommentje:

második válaszolónak igaza van. az erősségre kellene koncentrálni. egy kisebb cég sokkal rugalmasabb, mint egy multi. és ezt az előnyt kellene kihasználni


Ekkora hátránnyal milyen előnyünk lehet?


Persze hogy nem akarják elveszteni a piacot, de a konkurenciát sem díjazák!

2009. szept. 7. 14:09
 8/8 anonim ***** válasza:
Kerdezönek igaza van. Bär a peldäban emlitett nemetorszägi ceg nem nemet, a nemetorszägi bank sem nemet. Csak ugy mondjuk, az egyszerüseg kedveert. A multi meg a bankos, ök ketten ugyanaz a kaszt - ha erted, mire gondolok. Üzleti becsületük, etikai kodexük nincs - neked persze van ilyened, ha magyar vagy. Kepzeld el, egy "nemet" meg egy magyar kiäll a ringbe boxolni: a magyar betart minden szabälyt, a "nemet" viszont rug, harap, es meg fegyvert is hasznäl. A jätszma halälkomoly. Szerinted melyikük eli tul?
2013. febr. 9. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!