Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Azok, akik vissza akarják...

Azok, akik vissza akarják hozni a többkulcsos adórendszert, mekkora jövedelemtől vezetnék be a magasabb kulcsot?

Figyelt kérdés
Sokat olvasgatok politikai témában, és rendre felmerül, hogy többkulcsos adórendszer kellene, azonban soha nem írja meg egy hozzászóló sem, hogy mekkora jövedelemtől lenne magasabb kulcs. Vegyünk egy példát: sok hozzászóló "gazdagnak" titulál egy havi 200 ezer forintos nettó fizetéssel rendelkező személyt, és nagyobb kulccsal szeretné őket megadóztatni. De számoljunk egy kicsit! 290-es árfolyammal számolva 200 ezer forint az 689 euró. Ez annyira sok lenne, miközben nyugaton 1000 euró alatt a legegyszerűbb munkát végezve sem keresel? Azok a hozzászólók, akik "adózzanak a gazdagok" címszóval írogatnak, nem gondolnak bele, hogy a többkulcsos adó visszahozásával belerúgnánk a nagyon vékony középosztályba (ráadásul EU-s szinten szegény emberekbe), kivándorlásra sarkallva őket?

2013. febr. 15. 22:20
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
70%

az a bibi, hogy a hozzád hasonlók eléggé vicces módon fogják meg ezt a témát.


egy hasonlattal szemléltetném.

úgy döntök, hogy ezentúl minden banknak jókora kedvezményt adok a mostaniakon felül ha van.


1-2 év után amikor felmerül a kérdés, hogy talán vissza kéne vonni, mert ez marhaság volt, akkor a bank azzal szítja az indulatokat, hogy el akarják tőle venni a jussát, az ami az övé, az amihez neki mindig is joga volt, ami mindig is járt.


ez megy itt is. kaptak sokan kedvezményt az egész ország kárára és sokan csak az hajtogatják, hogy ez jár nekik. Szerinted meg éhen is döglenek. Igaz eddig jó volt.


ismerősöm is megkapta a nagy fizuemelést ezzel. hivatalban. szépen betette a bankba.

2013. febr. 15. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 A kérdező kommentje:

"Szerinted meg éhen is döglenek."


Hol írtam én ilyet? Azt írtam, hogy butaság lenne megemelni az adóját a példában szereplő nettó kétszázezres fizetésű embereknek.

2013. febr. 15. 22:35
 3/48 anonim ***** válasza:
66%

azt amúgy nem értem mit kell hisztizni 200k-s fizetéssel. nagyon sokan 70-80k-t kapnak és így is megélnek valahogy.


Én kerestem kb 190k-t és nem volt az se rossz fizu, sőt, eléggé jól meg tudtam élni belőle, igaz nem volt saját ingatlanom, viszont eléggé pazarlóan éltem (volt, hogy heti 2-3x is sushit kajáltam délben), ha visszavettem volna, akkor eléggé jól megéltem volna akár albiban is vagy egy saját ingatlant fenntartva.

2013. febr. 15. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
67%

aki most 200k-t keres, az pár évvel ezelőtt nem ekkora fizetésre szerződött, nettóban. Ergó nem elvesznek, hanem visszavesznek.


amúgy valahol még a kétkulcsos ellen tiltakozókat is megérteném, ha érvnek felhoznák, hogy miért adják vissza a pénzt ha van pénz stadionra. De általában ez nem szokta a legtöbbjüket zavarni, ez elmond sok mindent.

2013. febr. 15. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
55%
Aki 300.000 felett keres, azokat szerintem egy 5%+-os adó nem érinti úgy, mint aki 98.000 FT-ot keres.
2013. febr. 15. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 anonim ***** válasza:
39%
Én nem két kulcsos adót vezetnék be hanem három vagy négy kulcsost. Az első lenne mondjuk havi bruttó 150k-ig a második 250 k a harmadik meg 500k utóbbi a fizetése 40%-át adózná. A többi értelemszerűen kevesebbet.
2013. febr. 15. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 anonim ***** válasza:
86%
Én olyan statisztikára lennék kíváncsi, hogy az egykulcsos adó mennyivel csökkentette a bürokráciát és a visszaéléseket. A többkulcsos adóval a macera és a kiskapu biztosan több.
2013. febr. 15. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 anonim ***** válasza:
59%

Mivel koherencia kéne mutatkozzon a gazdaságpolitikában, a mindenkori minimálbér többszöröseit venném.

Igazad van a számokban, de az adózás NEM arról szól, hoyg az adózzon, aki már SOKAt keres. Ha egyszer a minimálbér is adóköteles (sőt tavaly szuperbruttóval adózótt, tehát több, mint 20%-ot), akkor?...


" többkulcsos adó visszahozásával belerúgnánk a nagyon vékony középosztályba (ráadásul EU-s szinten szegény emberekbe), kivándorlásra sarkallva őket?"


Ennél a témánál avval szoktak érvelni, hogy miért adózzanak ANNYIVAL TÖBBET, és ROSSZABBUL JÁRÓKNAK állítják be a magasabb sávba kívántakat.

Miért járnának rosszabbul?

Ha az adózás sávos, akkor az nem azt jelenti, hoyg az egész jövedelmükre vonatkozik a m,agasabb adókulcs, csak az adott összeghatáron FELÜLI részre.


A középosztályról: A középosztály a pedagógusok, egészségügyisek, művészek, értelmiség, közalkalmazottak, koztisztviselők, szakemberek kéne hogy legyenek, de sajnos lecsúsztak az éhezők közé, hiába dolgoznak többet, mint bárki más.

És a többkulcsos adó azért lenne ildomos, mert akkor pont ŐKET lehetne tehermentesíteni, és visszahozni a középosztály aljára legalább.

2013. febr. 15. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:
83%

#7

Nem hinném hogy több volt a visszaélés és a kiskapu. Konkrétan az összes vállalkozó akit ismerek ma is minimálbérre van bejelentve mint előtte. Pedig most ebből elvileg nem lenne akkora hátrányuk.

2013. febr. 15. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 anonim ***** válasza:
71%

"Azt írtam, hogy butaság lenne megemelni az adóját a példában szereplő nettó kétszázezres fizetésű embereknek."


Amennyiben többsávos lenne az adórendszer, akkor nem emelni kéne a 200 E-s jövedelem adóját, evvel egytértek.

Hanem az alacsonyabbat csökkenteni, és a jóval magasabbat növelni.

Például 10, 15, 20, 25, 30%-os kulcsot vebezetni minimálbérenként. Legyen az egyszerűség kedvéért a minimálbér br. 100 E.

Akkor évi 1,2M-2,4M közti részre 10%, 2,4M-3,6M közti részre 15%, stb.

És én még az általam megadott 30%-os plafont is alacsonynak tartom, mert akinek van évi többmilliárdos jövedelme, azt nem teszi a padlóra a 7,2M fölötti résznek a nagyobb megadóztatása, akár 50% se.

2013. febr. 15. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!