Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A baloldali emberek miért nem...

A baloldali emberek miért nem gondolkodnak racionálisan?

Figyelt kérdés

Bár, inkább nevezzük szélsőségesen liberálisnak mint baloldalinak.

Feltétel nélkül megbíznak bárkiben és ha pofára esnek még ők kérnek elnézést.


Valójában igen sok közös van bennük és Hitler katonáiban.

Az egyik állandóan zsidózott ezek meg a rasszista harangot kongatják állandóan.Mást nem tudnak kitalálni.

Náluk egyéniség nem lehetsz , aki nem olyan mint ők az már rossz , elítélendő ,börtönben lenne a helye.


A mai rendszerben igaz nincsen gulág , de ahelyett másként büntetik a rendszerellenes jelszavakat mondó embereket , kirúgják , kirekesztik , propagandákat találnak ki ellenük ,és teljesen idiótának , elmebetegként kezelik őket.



2013. febr. 17. 11:29
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

A Fidesz egy kamu jobboldali párt ,hogy tisztázzuk.


Jelenleg gépészmérnök hallgató vagyok , a csoportomban többségben vannak a jobboldaliak.

Gyakran vitatkozunk ezekkel a bölcsész meg szociológus hallgatókkal akik általában baloldaliak , ők megpróbálják nekünk elmagyarázni hogy a rövid nadrágot is ki lehet térdepelni.


Ők fennhéjázva , játsszák a felvilágosultat és úgy tesznek mintha felsőbbrendűbbek , különbek lennének mindenkinél.


Én meghallgatom a véleményüket, anélkül hogy a szavukba vágnék.És elviselem a kritikát is.

Ők erre nem képesek.

2013. febr. 17. 12:45
 12/22 Vadkan01 ***** válasza:
53%
Nem tudtam, hogy a racionalitás, politikai oldalhoz köthető és egyáltalán, hogy mérik le hogy melyik oldalon mennyi racionális gondolkodó van? Furcsa, hogy a politikai harcban mások értelmi szintjével csúfolódnak, ahelyett hogy tényekkel megmagyarázzák az igazat. Én szívem inkább a jobboldal felé húz, mert itt azon gondolkodnak, hogy újraépítsék az országot, de vannak egyes emberek csak azért lettek jobboldaliak, mert megverte egy cigány vagy elárverezték a házát és ezért cigányozik, zsidózik ezzel az oldallal ez a baj. A baloldal az örök álmodozók akik azt hiszik, hogy teljes toleranciával és szabadsággal boldog társadalom alakulhat ki, de ez sajnos nem így van, ettől függetlenül erről az oldalról is jönnek értelmes dolgok. Még én is szoktam hülyeségeket írni és amikor visszaolvasom akkor szoktam mondani magamban "ezt tényleg én írtam, elment az eszem?", de szerencsére fejlődőképes vagyok :D. Tehát inkább az ésszerűséggel kell "harcolni" és nem mások lejáratásával, de aki ennek ellenére is mások értelmi szintjét akarja szájára venni, akkor felmerül a kérdés, hogy vajon mi is a valódi célja?
2013. febr. 17. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:

Egyszerűen semmi logikát nem találok bennük és az ő gondolkodásukban.


Valahogy ellent mondanak a józan észnek.


"Szolidaritás"?

Amikor tüntetsz hogy egy bizonyos kisebbségnek több joga legyen mint neked?Ez arra utal, hogy gyűlölöd magad és a magadfajtákat.


Ez egyáltalán nem logikus és racionális.

2013. febr. 17. 12:54
 14/22 anonim ***** válasza:
80%

"Ha kiváló embert látsz, arra gondolj, hogy egyenlő légy vele. Ha pedig nem kiválót látsz, fordulj bensődbe és vizsgáld meg magadat." Konfuciusz


Ajánlom figyelmedbe, Kérdező! Teljesen idiótának kezelsz valakit, akinek nem egyezik a véleménye a tiéddel, fennhéjazó vagy, és a megnyilvánulásaid sem a logika, sem a józan ész legalapvetőbb követelményeinek nem felelnek meg ... tehát akkor Te most a saját fogalmaid szerint baloldali vagy? :D Mert hogy pontosan azzal vádolod őket, amilyen tüneteket Te produkálsz. Mondom, ha nem kiváló embert látsz, nézz magadba...


És eleinte tényleg nem akartam ezzel jönni, mert nyilván nem abszolút érvényű egy ilyen statisztika, de hátha ez letöri a fennhéjazásod egy kicsit.


[link]

2013. febr. 17. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
0%
Így van ahogy leírtad kedves kérdező. A balliberális ideológia pejoratív. Az ellen küzdnek amit képviselnek, és látatnak magukról. Saját kárukra. Ez társadalmilag merő önpusztítás. Annyira vak ideológia, hogy észre sem veszi hogy átlépi azt a határt amit szerinte ő húzott. Ezzel hatalmas helyrehozhatatlan károkat okozva.
2013. febr. 17. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
65%

"Náluk egyéniség nem lehetsz , aki nem olyan mint ők az már rossz , elítélendő ,börtönben lenne a helye."


Te, kedves kérdező, mint jobboldali, meg vagy győződve arról, hogy az összes baloldali sík hülye, sőt, ennek alátámasztásaként megjegyzed, hogy azért is tartod őket annak, mert nem képesek elfogadni, ha valaki másként gondolkodik. Eközben pont saját magad vagy az, aki nem tiszteli az eltérő gondolkodást. És te leszel gépészmérnök???

2013. febr. 17. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:

Az a véleményem ,megmondom őszintén én sík hülyének , idiótának tartom a balliberális embereket és minden amit csinálnak az rombolás.És szerintem az értelmi , agyi kapacitásuk egy virágföld és egy fűszál között van.

Ez a véleményem róluk.


Szeretik megkongatni a rasszista harangot , szeretik kijátszani a náci kártyát is.Ez a két főbb fegyverük van.Racionális , logikus magyarázatot semmire nem tudnak.Realitás nélkül alkotnak véleményt erre példa mondjuk a cigánykérdés.

Úgy tesznek mintha azok épp olyan emberek lennének mint én a csoport társam vagy éppen a professzor pedig ez közel nem igaz.

Életükben nem láttak cigányt , nem ismerik őket , nem tudnak semmit , tudatlanok.


Olyan mintha egy ismert gyilkosban én csak úgy megbíznék , előítéletek nélkül ,az meg térden szúrna és még én kérnék elnézést.

Ők pont ilyenek.

Ha tehetnék már most elvennének minden jogot a fehér emberektől ,a többségtől.

2013. febr. 17. 14:52
 18/22 anonim ***** válasza:
72%

Sikerült belekezdened egy olyan vitába, ami láthatóan számodra ismeretlen terepen zajlik. Nem kell ehhez politológusnak lenni, bárki utánaolvashat önszorgalomból.


Az "érveid" egy részével nyitott kapukat döngetsz (pl.: egyetlen liberális sem akar semmilyen jogot elvenni a fehér emberektől), továbbá élsz azzal a módszerrel, ami retorikában nagyon hatásos, a nagyfiúk a tévében is gyakran tolják, de érveléstechnikában hiba, nevezetesen az ellenfél álláspontjának kisarkítása. ("a rasszista harangot kongatják állandóan, mást nem tudnak kitalálni")


Ha bele szeretnél szólni politikai vitákba, és nem csak húzogatni az ikszet négyévente vakon, olvass utána legalább részben! Engem nem zavar, ha ikszelgetsz, van annak is egy diszkrét bája, de így nem vagy vitaképes.


John Stuart Mill megvan? És Jeremy Bentham? A liberalizmus nagy alakjai, mindkettő zseni. (Ne érts félre, a másik oldalon is vannak nagyon okos emberek.)


Vagy téged nem a liberalizmus elvei zavarnak, hanem a gyakorlata? Van valami szociológiai felmérésed, ami alátámasztja az állításaid? Vagy az ismertségi körödben sokan vannak börtönben, mert nem liberálisok? ("aki nem olyan, mint ők, az már rossz, elítélendő, börtönben lenne a helye") (Leszopom magam, ha igen...)


Ha egyetemre jársz, kell, hogy legyen eszed, használni kéne! Nem kell liberálisnak lenni, felőlem szavazz a Jobbikra... de előbb gondolkodj, könyörgöm, aztán riszpekt, bárhogy döntesz...

2013. febr. 17. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:

Félre értesz utolsó ,a homoszexualitással , eutanáziával , nincs bajom , engedélyezzék felőlem.


De , az hogy mindenféle kisebbséget helyeznek a többség fölé az tűrhetetlen és olyan kisebbségeket amelyek semmit nem érdemelnek , semmit nem csinálnak , és csak károsak.


A liberalizmus szép eszme de tudni kellene kiválogatni hogy mi jó és mi káros egy nemzetnek.

2013. febr. 17. 15:34
 20/22 Dick Esmen ***** válasza:
53%
Racionálisan gondolkodó ember nincs,mert akkor nem lennénk emberek.
2013. febr. 17. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!