Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Elmondaná nekem valaki, hogy...

Elmondaná nekem valaki, hogy miért ekkora az ellenszenv Orbán Viktor ellen?

Figyelt kérdés
Nem vagyok kíváncsi a fröcsögésekre, szidalmakra, káromkodásokra, normális válaszokat kérek! Határon túliként érdekelne, hogy mik azok a dolgok, amiket Orbán rosszul csinál. Magyarázatokkal alátámasztva, ha lehet. Ha szerintetek (is) ő nem megfelelő, akkor ki lenne az? Visszagondolva, Gyurcsány sem volt jó. Kíváncsi vagyok az Orbán ellenesek és az Orbán pártolók véleményére is. Most lettem magyar állampolgár és szeretnék komolyabban foglalkozni a magyar politikával is. Ismerem a pártokat és a terveiket is, csak érdekelne a ti véleményetek is.

2013. febr. 17. 13:20
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
85%

Neked nem csak a magyar politikáról, de úgy általában a politikáról sincs fogalmad, ha egy ilyen naiv kérdést felteszel. Orbánnal az a baj, hogy felszámolta a jogállamot és a demokráciát Magyarországon. Létrehozta helyette a centrális erőtérnek nevezett egyeduralmát, továbbá a 9 évtől élethossziglan terjedő kinevezésekkel, a saját ízlésvilágát tükröző kirekesztő kétharmados törvényekkel és alaptörvénnyel és más módszerekkel lehetetlenné tette a kormányzást arra az esetre, ha nem ő győzne.


Ezen túl a befektetésekhez és a gazdálkodáshoz elengedhetetlen jogbiztonság és bizalom felszámolásával évtizedekre tönkretette a magyar gazdaságot, és vele együtt a jólét alapjait. Megszűntek a beruházások és a működőtőke-befektetés, nincs hitelezés, pang, vagy vészesen épül le minden. Az csak a kezdet, hogy tavaly a GDP 1,7 %-kal esett vissza. A 4. negyedévben már 2?7 % volt a visszaesés.


Orbán tönkretette, feldúlt a magyar élet minden szegmensét a kultúrától kezdve az oktatáson át az egészségügyig. Az ő országlása idején gyorsult fel vészesen a kivándorlás, már fél millió magyar dolgozik külföldön. Ez a folyamat is évtizedes civilizációs visszaesést, a nyomor stabilizálódást jelenti.


Visszataszító, ahogy ez a rezsim a legkiszolgáltatottabbakat üldözi és ellehetetleníti. A leggazdagabbak javára változtatták az adórendszert, közben lecsökkentették a segélyeket, megszüntették,és csekély alamizsnává alakították a rokkantnyugdíjakat, embertelenül üldözik a hajléktalanokat stb.

2013. febr. 17. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
91%

3 évvel ezelőtt egy fizetésből éltünk úgy mint most kettőből.

De ha pár dolgot akarsz amivel nem értek egyet:


- Egy kulcsos adó amivel a gazdagoknak kedveznek


- Ellopták a nyugdíjunkat


- Felsőoktatás szétbarmolása, folyamatos pénzkivonás ezzel egy időben a romszi férgek támogatása


- szavazati jog a határon túliaknak is hogy a romszi férgekkel visszaszavaztassák magukat, mert itthon épeszű ember nem szavaz rájuk.


- ÁFA emelés, különadók ami miatt az élelmiszer árak megduplázódtak az elmúlt években


- Közalkalmazotti bérek be vannak fagyasztva évek óta


- Hitelekből és az adófizetők pénzén retkes focistadionokat éptenek

2013. febr. 17. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
94%

Akárki van kormányon mindig azt utálják (nem mondom,hogy nem jogosan) ,de a legrosszabb az egészben,hogy elfelejtik ,hogy előtte sem volt jó és "kisebbik rossz" címszóval visszahívják a másik szart.


Orbán annyi rosszat tett,hogy nehéz lenne felsorolni, ugyan így Gyurcsány és az összes többi aki eddig volt.(Szent Istvánt is utálták a maga idejében a magyarok,most meg nézd meg hogy tisztelik)

2013. febr. 17. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
86%
Ha magadtól nem tudod, kár magyarázni, úgysem fogod megérteni.
2013. febr. 17. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:
Bocsánat, hogy eddig, mivel nem voltam hivatalosan magyar, nem foglalkoztam a magyarországi helyzettel! Azzal a politikával foglalkoztam, amelyik ország papírjait hordom magammal. Mivel most a magyar papírokat is kézhez kaptam, a magyar politika is érdekel, illetve a vélemények. Próbálok eligazodni és hálás lennék, ha nem abból állna minden második válasz, hogy lehülyéztek... Köszi!
2013. febr. 17. 13:55
 6/28 anonim ***** válasza:
86%
Orbán 60 ezer forintról lecsökkentette a fizetéseket 47 ezer forintra.
2013. febr. 17. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
100%

"Szent Istvánt is utálták a maga idejében a magyarok,most meg nézd meg hogy tisztelik"


Hogy? Orbánnál is nagyobb nemzetgyalázó volt. Aki már ilyeneket képes tisztelni az a leköpésen kívül mást nem is érdemel.

2013. febr. 17. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
23%
Mert idáig bizonytalan,ki lesz az ellenzék miniszterelnökjelöltje jövőre.Ha meglesz,akkor meg azért,mert csekélyek lesznek az esélyei,kivéve ha egy eddig ismeretlen,feddhetetlen nevet fel tudnának addig futtatni.Orbánnak jelenleg nincs méltó ellenfele,csak egy csomó acsarkodó ellensége.Meg pár millió halk híve.
2013. febr. 17. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
27%
Hatos-hetes!Egy példa:Miért nincs nálunk buszgyártás,vagy csak elenyésző?Mert a multik 30-50 ezerért alkalmaznak egy távolkeleti autószerelőt ,lakatost pelenkázott gyártósori munkást.Onnan így lehet harmadával olcsóbban behozni buszt,mintha neked adna 120-at,és még fintorognál is fizetéskor.
2013. febr. 17. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
36%

"Orbánnal az a baj, hogy felszámolta a jogállamot és a demokráciát Magyarországon."


Na, innen már nem is olvasom tovább. Mindig elfog a röhögőgörcs, amikor ilyen érveket látok, közben pedig azt sem tudják, hogy mi az a jogállam.


Na, kérdésre válaszolva: sok majom Magyarországon még mindig készpénznek veszik a kampányigéreteket és most meglepődtek, hogy sz.rból nem lehet várat építeni, ezért utálják Orbánt. Tök mindegy, hogy ki van kormányon, ilyen helyzetben mindegyik ugyan ezt csinálná: megszorítás. Feri is ezt csinálta, Bajnai is és most Viktornak is folytatnia kell, hiába volt kormányváltás, attól még az ország nem indul tiszta lappal.

2013. febr. 17. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!