Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A szakmunkás képzés népszerűtl...

A szakmunkás képzés népszerűtlenségének egyik oka ez?

Figyelt kérdés

Ugyebár a gimnáziumban , szakközépiskolákban nem nagyon vannak romák , elvétve 1-2 akad de nem gyakori.


A szakmunkás osztályok viszont tele vannak velük.

És ugyebár senki nem akar közöttük tanulni , "bizonyos" okok miatt.



#oktatás #roma #oktatási rendszer #szakmunkás képzés
2013. febr. 18. 19:03
 1/10 anonim válasza:
Akár ezis..... Igen! De már elég sokan csak az érettségi miatt mennek szakközépbe... Mert hogy "érettségi nélkül nem méssz semmire!"
2013. febr. 18. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Igen , igen tudom.

Egy másik ok pedig a fizetés.

Egy szakmunkásnak 80 ezer - 90 ezer forintot fizetnek alkalmazottként , persze bejelentve csak minimálra van.

2013. febr. 18. 19:11
 3/10 Dick Esmen ***** válasza:
100%
Lehet,de szerintem inkább a médiában és a nevelésben lévő negatív visszhang,mely szerint a kétkezi munkás hülye proli.
2013. febr. 18. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
A szakmunkásban töltött éveim életem legjobb évei. Nem volt sok roma, ők első félévben kibuktak. De nem akartam egy szalag mellett megdögleni havi 65 ezerért, ezért tanultam tovább.
2013. febr. 18. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

"Egy szakmunkásnak 80 ezer - 90 ezer forintot fizetnek alkalmazottként"


Ez az egyedüli oka a népszerűtlenségének.

2013. febr. 18. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Komplikato ***** válasza:
4-es és akkor gondoltad volna lesz idő amikor érettségivel is 65.000-ért lehet megdögleni szalag mellett?
2013. febr. 18. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:

Az osztályba 2 cigány volt. Az egyik nem volt balhés, a másik viszont igen, ő első évben kibukott.

Amúgy tényleg sok volt a cigány a szakközépiskolához képes, de kétlem hogy emiatt nem mennek az emberek oda tanulni.

Akinek az az álma hogy ács legyen akkor kibír 2-3 évet egy egy olyan osztályban ahol 5 cigány van.


A szakmunkások tényleg nem keresnem túl jól alkalmazottként. 80-100ezer a gyakori, jó helyeken 180.000ft is lehet a fizetés.

Viszont ha van ismeretséged akkor tudsz maszek munkát vállalni a szabadidődben.

2013. febr. 27. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem a cigányok miatt népszerűtlen a szakmunkás képzés, hanem azért mert azok mennek szakmunkásnak vagy 5-10 éve, akik általános iskola után sem/nem akarnak tanulni(jelentős részük amúgy cigány), a szellemi szintjük meg egy csimpánzéval vetekszik és a normális ember annyit lát, hogy aki szakmunkásba megy, annak el kell viselnie ezt az állatkertet.

Nem véletlenül hívják a diákok egymást között a szakmunkás középiskolákat gladiátorképzőnek :)

Értelmes ember, aki vinni akarja valamire, az nem megy ilyen társaságba akár szereti a szakmáját akár nem.

2013. febr. 28. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"4-es és akkor gondoltad volna lesz idő amikor érettségivel is 65.000-ért lehet megdögleni szalag mellett?"


Igen ezért érettségi után egyetemre is mentem.

2013. febr. 28. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A szakmunkások legtöbbször gyűjtőiskolaként működnek. Akiket általánosból sehova nem vesznek, azok kerülnek az adott település/város/kerület gyűjtősulijába, ahol sajnos nagyrészt agyilag zokni emberek járnak, semmi köze ennek a valódi szakmunkásképzésnek, arról szól, hogy 16 éves korig tanköteles mindenki, nem lehet emiatt olyan, hogy 14-15 évesen 8 általános után nem tanul semmit. Persze, aki hülye, akármilyen a színvonal az kibukik.

Emiatt van ez a negatív megítélés. Csak régen nem kellett a magasan képzett munkás, mert mindenkinek lett munkahelye, nem volt rákényszerülve senki, az "élet hosszig tartó" tanulásra. Emiatt nem volt ciki szakmunkásképzőbe járni.

2016. ápr. 8. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!