Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A cigány szó az negatív...

A cigány szó az negatív tartalmú? Romáknak kéne hívni őket?

Figyelt kérdés
A cigány szó hallattán elgurul sok cigány gyógyszere.De most akkor mik ők romák?
2013. febr. 18. 21:03
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
Ja, és a zászlajukon a szekérkerék, melyet ők sorskeréknek hívnak mely a sors forgását szimbolizálja, szerintem a vándorló életmódjuk szekérkerekének szimbóluma volt és csak később az újkorban a liberálisok ruháztak fel sorskerék jelentéssel.
2013. febr. 18. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 anonim ***** válasza:
100%

ma 22:29

Azért 50 éve még büszkébben viselték, lásd a 100 tagú cigányzenekar nevében is benne van a "cigány", nem helyettesítették medvecukorral vagy akármivel. Tény, hogy a természetük létezésük óta majdnem változatlan, de a szocializmusban és előtte vissza voltak fogva rendesen. Egyik cigányokkal foglalkozó ismerősömnek az a véleménye, hogy "a cigányt keményen kell fogni, ha engedékeny vagy, hosszú pórázra engeded, akkor ráb*szol". És nem igy van? Mióta annyira "humánusan" akarnak bánni velük, azóta elszaladt egy kicsit a ló velük, elkanászodtak rendesen.

2013. febr. 18. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim ***** válasza:
100%

magyar, ne légy barom!

Vörösmarty Mihály - A vén cigány

ha egyszer ez a nevük, b*szki... nem hívhatom őket bretonoknak...

2013. febr. 18. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:
100%

Én sem értem, hogy miért nem lehet nevén nevezni a dolgokat. De például a zsidóért is orrolnak az emberek, pedig így hívják őket. Engem nemzavar, ha le keresztényeznek, ha egyszer az vagyok. :D


Mondjuk nálunk a cigányt arra is használják, ha például "kontár", vagy "gány" módon csinálok egy vezetékezést, arra mondják hogy nagyon cigány:D azaz tákolás például:)


Egyébként én sem értem miért gurul el a gyógyszerük. Ha csúnyán hangzik a lecigányozás, miért csinálják úgy, hogy szégyen legyen, vagy lebecsmérlő ez a szó. lehetne fennkölt is ha úgy viselkednének.

2013. febr. 18. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 Vadkan01 ***** válasza:
100%
Régen jobbágy szó sértés volt, ezért lett paraszt, most a paraszt is sértés, ezért lett földműves, vajon hány új szót fognak még kitalálni mire rájönnek, hogy fölösleges kerülgetni a forró kaksit.
2013. febr. 18. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 anonim ***** válasza:
73%
A paraszt szó ma sem sértés. A magyarság gerincét a parasztok adják, nélkülük nincs sem Magyarország, sem magyar nép. Nem, nem a politikusok, nem az egyetemisták a parasztság az ami fontos. Ha nincs parasztság, nincs élet.
2013. febr. 19. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 anonim ***** válasza:
100%

Bennem a paraszt szó mindig is egy nagy tudású jómódú ember képét rajzolja ki. Jó persze voltak szegény és buta parasztok is, de a többség értett a gyógyításhoz, gyógynövényekhez, a művészetekhez, faragáshoz, zenéhez, valamint több más egyéb kézműves foglalkozáshoz. A parasztok többsége maga építkezett, maga készítette a szerszámait, hangszereit, eszközeit, még a kanalát is maga faragta.


Ma már kevés olyan ember él a földön akit nyugodt lélekkel a tudása alapján is parasztnak lehetne nevezni.

2013. febr. 19. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj,hogy kell őket nevezni bárhogy is.
2013. febr. 19. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim ***** válasza:
100%
A cigànyok azok cigànyok , becèzhetjük romànak , koherònak rèti nègernek, mandingaharcosnak, attol mèg azok maradnak soha nem hasznàlom csak a cigàny szòt, èn sem haragszom meg hogy magyarnak nevzne mivel magyar vagyok, ès gondolom õk sem haragudnak meg ha cigànynak hivom õket hacsak nem szègyellik a fajtàjukat vagy szàrmazàsukat.
2013. febr. 19. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 anonim ***** válasza:
100%
Azt bírom mikor az egyik cigány a másikra: az a retkes cigány! Magukat is így hívják a mellettünk lévő falu putri során. Meg akkor ha sértő átnevezzük ezeket is: cigánysonka-romasonka, cigánykerék-romakerék? :-)
2013. febr. 19. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!