Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit szólsz a tiltakozó hallgat...

Mit szólsz a tiltakozó hallgatók megfélemlítéséhez?

Figyelt kérdés

Kitalálták, hogy az eddig nem problémás "hídfoglalás" sok éves börtönnel büntethető közérdekű üzem működésének megzavarását jelenti, és ilyen címen zaklató, megfélemlítő nyomozók szálltak rá a hallgatókra. A legutóbbi vonulásokat már rendőrsorfal és óriási rendőri jelenlét kísérte. Tök ugyanaz minden, mint a 70-es években a március 15-én demonstrálni próbálókkal szembeni fellépés.


[link]


[link]



#rendőrség #diák #hallgató #hídfoglalás #közérdekű üzem működésének megzavarása
2013. febr. 19. 10:09
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
58%
Igen, Európában kezd kirajzolódni a hatása annak, hogy a sáskák felzabáltak mindent.Kellett a kapitalizmus?!Minek rak az ember piócát önként magára, ha aztán jajgat, hogy szívja a vérét?!Semmiféle kormány meg párt, meg elit nem kellene ide.Rájöhetett volna már az ember ennyi idő alatt, miután sorra minden rendszer csődöt mondott, hogy nem uralkodásra termett, abból előbb-utóbb csak baj és elégedetlenség származik.Valami egészen újat kellene kitalálni, létrehozni, mert az izmusok látható, hogy nem működőképesek hosszú távon.
2013. febr. 19. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
100%

Tetro, rosszul fogtad meg. Látszik is az eredménye. Nem kioktatás kell itt, hanem "ki" nélküli. Sőt, inkább nevelés, az sokkal megelőzi az oktatást.


A korábbiakkal való összehasonlítgatásokhoz nem fűzök kommentárt, önmagukért beszélnek.

A HÖOK kontra HaHa összehasonlításhoz nem árt megnézni a személyi összetételt, az egyetemeken eltöltött időt, eredményeket és még néhány dolgot. Azt nem említem, hogy az egyetemeken belüli működést, szavazások módját és hasonlókat, mert ahhoz az adathoz csak a résztvevők férhetnek hozzá - de láttam már okos, megfontolt és igazságos professzort választáson kiszavazva, hogy inkább egy korrupt vezető kerüljön az élre. Jól szervezett hallgatói csapat emberei csodákra képesek. Rögtön megjegyezném, hogy az ellenkezőjére is van példa. De a kép árnyalásának fontosságához hozzátartozik.


Sajnálatos, hogy a hallgatók nem az igazi, hanem rövidtávú érdekeikért tüntetnek. A létszám a megosztottságot, érdektelenséget, sunyítást is mutatja. Az még sajnálatosabb, hogy véleményük bemutatására erőteljesebb eszközöket kell igénybe venniük a média érdektelensége, de főleg irányított elfogultsága miatt.

De a legsajnálatosabb az, hogy a kormány kellő cinizmussal és hatalmának vélt tudatában a saját maga által generált problémát erővel és megosztással kívánja megoldani.

2013. febr. 19. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 A kérdező kommentje:

Nem hiszem, hogy hülyeségbe kötöttem bele (14-es), mert egy hídon a forgalom max fél órás korlátozásával való átvonulás aligha lehet közérdekű üzem működésének megzavarása. Mint ahogy korábban a rendőrség sem így értékelte. Ehhez képest furcsa ez a mostani megvilágosodásuk. Én nem azt írtam, hogy ez korábban ne volt a BTK-ban, hanem arra utaltam, hogy erre az esetre eddig nem vonatkoztatták.


És ebben tér el lényegesen a dolog a 2002-es Budaházy-féle hídfoglalástól is. Ők tényleg nem vonultak, hanem erőszakkal elfoglalták az Erzsébet-hidat.


Köszönöm mindenkinek a választ, alaposan körbejártunk szinte minden szempontot.

2013. febr. 19. 12:21
 24/24 tetro ***** válasza:
45%
Hol van most a csőcselék? Gondolom focimeccseken vagy kocsmákban... :D
2013. febr. 19. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!