Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyargyilkosságok! Mi a...

Magyargyilkosságok! Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Csak az elmúlt pár napbankét magyart öltek meg a romák.


Az egyik áldozatot, egy 27 éves miskolci lányt egy félcigány ölt meg az Avason 20 késszúrással. A tettest már elfogták.


Egy középkorú férfit Pesterzsébeten szintén cigányok rugdostak halálra. A férfi csupán egy másik embert akart megvédeni, válaszul a cigányok szó nélkül fejberúgták, majd ezt megismételték hússzor. A férfi agya bevérzett, az orra és a fél arca a felismerhetetlenségig összetört. Az egyik elkövető vezetékneve a szépen csengő Sztoja név.


Ez két eset pár nap alatt, és ezt olyan sok meglőzte már. Erről miért nem szól a média? Az ő életük miért kevesebb, mint egy cigányé?


2009. szept. 10. 18:20
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
90%
Várom már azokat, akik majd beírják és _megmagyarázzák_, hogy ezek tulajdonképp véletlen balesetek, nulla etnikai indítékkal...
2009. szept. 10. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
77%
A magyar csak magyar míg a kisebbséget félteni kell,mert ha nem tennénk akkor a világ szemében sz@rok lennénk(ergo rasszistknak titulálnának bennünket)...köbö ezért nem mondják sehol:)
2009. szept. 10. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
80%

Azért nem szól róla a média, mert fél ezzel foglalkozni. Nézd csak meg, mi volt abból, mikor szóba került Miskolcon a cigánybűnözési-história! Követeltél az illetékes kapitány leváltását! Emiatt nem mernek ezzel foglalkozni az emberek. Mert félnek. Félnek, hogy rasszizmus vádjával meghurcolják őket és családjukat, hogy a roma réteg "bizonyos színvonalán" élő emberek megtámadják, megölik őket és családjukat. Itt a félelem a kulcsszó. Fél a média, hogy beperelik egy rossz, kevésbé megválogatott szó miatt, hogy olyan bírságot akasztanak a nyakukba, hogy csak na. Félnek, mert senkinek sem kell a baj. Ki mosná le a bélyeget az illetékes média forrásról, hogy rasszista? Mert mostanság ez a trendi kifejezés. Az más, hogy a szó nem csak a romaságra értendő, hanem minden kisebbséget, idegen nemzetet utáló egyénre használható, de ma már csak az a rasszista, aki a romákat nem szereti, legyen az okkal vagy ok nélkül. Senkinek nem kell a bélyeg, a meghurcolás, az hogy a romák söpredék része miatt szenvedjen az ember. Így is van elég problémánk. De kérdem én! Milyen demokrácia az, ahol az ember nem mondhatja el a véleményét, nem foglalhat állást egy témában?


Nagyon szomorú, hogy egy egész országot tart rettegésben egy kisebbség, de sajnos ez van. Részvétem az elhunytak családjainak.

2009. szept. 10. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
88%

Halgat a média, és lapítanak.

A magyart ölni már lassan hobbi lesz!

Siralmas, hogy mennyire felbátorították a cigányokat.

A ballíb média tragikus hatási, arcúl csapja az egész magyarságot a cigányok kezável.

2009. szept. 10. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Úgy gondolom, hogy a média nem azért nem számolt be ezekről az esetekről, mert fél, hanem azért, mert nem érdekük. Gondoljunk csak bele mennyi embert butít pl. az rtl, hány olyan ember van, akik szentírásnak veszik a tv-ben elhangzottakat. Az rtl-re senki nem festené azt, hogy rasszisták, nem bojkottálná őket senki. De ha valóban ez lenne az ok, akkor talán el kéne vetniük a kettős mércét, ergo ha nem beszélnek a magyargyilkosságokról, ne beszéljenek a cigánygyilkosságokról sem.


Egyébként véletlenül kihagytam egy k-t, tehát a név helyesen: Sztojka.

2009. szept. 10. 18:40
 6/22 anonim ***** válasza:
86%
az MSZP elmondta: a kisebbségi választókat szeretnék megszerezni. Innentől tudhatjuk, miért nem szól erről a média. Azt is a kormány irányítja, mint a megrendezett roma támadásokat is. Ettől függetlenül mind a romákat és mind a magyarokat sajnálom, akiket megöltek.
2009. szept. 10. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
31%
Azért megemlítette ezeket a média, gondolom, te is onnan tudod. A pesterzsébeti esetet legalábbis olvastam, a másikat nem, de ez lehet véletlen. Nem arról van szó, hogy kevesebb egy magyar élete, mint egy cigányé, csak hát évente van több száz gyilkosság, és ezeknek különböző a szenzáció- és a hírértéke. A Cosma-gyilkosságról is sok szó esett annak idején, bár ő ugye nem volt cigány. A cigányok elleni sorozatgyilkosságra se volt még példa, persze, hogy ez is több figyelmet váltott ki. De nyugodj meg, van ám olyan is, hogy egy cigány embert "normál" körülmények között meggyilkolnak, és nem lesz, vagy csak egy kis mínuszos hír lesz belőle. Szóval engem minden gyilkosság egyformán ledöbbent, nem hiszem, hogy ezt érdemes lenne etnikai síkra terelni.
2009. szept. 10. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

Nem fogalmaztam eléggé pontosan: a "vezető" média nem foglalakozott vele. Én a kurucról tudom, az is beletartozik a médiába, de erről csak egy szűk réteg értesül, nem hiszem, hogy pl. bemondták az rtl-en, vagy lehozták a Népszabadságban.


Másrészt sorozatgyilkosság... Több olyan cigány elleni támadás is történt, amikor nem volt még bizonyíték a sorozatgyilkosságra tekintve hogy az első volt vagy a második, mindenféle bizonyítékok híján mégis rasszista támadásról beszéltek, majd amikor beigazolódott, hogy cigányok támadtak cigányra, arról már nem számolt be pl. az rtl sem.


Ezért úgy gondolom, hogy igenis működik a kettős mérce, és nem én vagy más hozzám hasonlóan gondolkodó ember tereli etnikai síkra ezt a témát, hanem azok, akik ok nélkül rasszista indítékokkal dobálóznak olyan esetben, amikor szó sincs erről, viszont ha valakit azért vernek meg, mert "büdös magyar" (ami egyértelműen rasszista indíték), arról nem számol be legnézettebb tv, és legolvasottab hírlap sem.

2009. szept. 10. 20:35
 9/22 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem hülyeség így különszedni,hogy cigány,meg magyargyilkosságok.Aki vét az élet ellen keményen megbüntetni.Örökös dutyi,középkori körülmények között,amiről a tv hetente tudósít.

Ez visszatartó erejű lenne.

2009. szept. 10. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
17%
Megöltek két magyart, na és? ti olyan sokan vagytok gádzsók !
2009. szept. 10. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!