Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A kormányt kritizálóknak...

A kormányt kritizálóknak miért csak az internetes fórumokon van nagy szája?

Figyelt kérdés

Kérdezem mindezt annak fényében, hogy gyűlölöm Orbán Viktort az egész bagázsával együtt (2, azaz kettő fidesznyiket tartok normálisnak valamennyire: Áder Jánost és Pokorni Zoltánt).


Sokan a neten élezik a nyelvüket az egyre arcátlanabb kormányzati húzások elkövetőin, de ténylegesen nem történik semmi. Mi ennek az oka?

a) nem merjük kinyitni a pofánkat és millióan összeállni egy közös tüntetésre?

b) nincs lehetőségünk kollaborálni?

c) nincs értelme az összedolgozásnak, hogy eltüntessük ezt a nemzetet kifosztó bandát?

d) nincsen egy olyan ellenzéki semleges erő (személy / mozgalom), amely összefogná a másképp gondolkodókat?


2013. febr. 27. 09:28
 1/7 anonim ***** válasza:
78%
A, D.
2013. febr. 27. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ennek megszervezésére például a net alkalmas. Ezen kívül is vannak összejövetelek, legfeljebb nem tudsz róluk. A közös tüntetésnek célja kell legyen, és utána meg kell szervezni.

Nekem nem tiltotta senki sem - és nem is tűrném el - hogy másokkal beszélgessek, "kollaboráljak", összefogjak, stb. Viszont ezeket nagy társaságban lehet tenni, amit a nagy társaságnak többi tagjának is akarnia kell.


De szerintem neked sem tilos bármit megszervezni, ha az nem törvényellenes. Kormány ellen tüntetni, ellenvéleményt megfogalmazni, sőt kormányt leváltani nem törvényellenes.


Nem tudom te mit értesz "normális" alatt, de kormányzásra az említett két urat jelen körülmények között kevéssé tartom alkalmasnak.

2013. febr. 27. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Részben mindegyik igaz.


Az a baj, hogy manapság ha valaki kimegy tüntetni, akkor a sok internethuszár még őket is elkezdi fikázni, meg leszólni. Meg alapból mindig egymás között keressük az ellenséget, így nem is az hogy nincs értelme összedolgozni, szimplán nem is képes a mai magyar ember erre, hogy összefogjon.


És az ellenzéki erők is folyamatosan lesik a lehetőségeket, hogy hol tudnának még több szavazót összeszedni, de ezzel meg még inkább ellentétet szítanak az emberek között.

2013. febr. 27. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Mert az országgyűlésbe nem akarnak beengedni, így marad net a véleménynyilvánításra.

Tüntetés nem megoldás szerintem, lásd 2006. És mellesleg jelenleg nincs a politikai szinpadon egy olyan csoport sem amitől egy kicsivel is jobbat remélhetnénk, szóval nincs alternatívája a jelen kormánynak.

Sokan emegetik a Jobbikot, de könyörgöm idestova 3 éve parlamenti párt ez is, mit tettek eddig? A szájtépésen és megosztó nyilatkozatokon kívül..

Nem akarom az ördögöt a falra festeni, de a tapasztalat azt mutatja, hogy pont ilyen patt helyzetekben szoktak önkényuralmak hatalomra jutni. Békés, vagy fegyveres módon, de a tenni akaró többség támogatásával az biztos. Nem csak itthon, de külföldön is egyre erősödnek a reakciós támogatók, ez már egy 4-5 éves hír. Csak vissza kell nézni a 2010-es választás eredményeit, mennyien óhajtják a változást. Hátha még gyökeres változásról van szó.

2013. febr. 27. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
51%
Felsoroltad az összes okot, mit vársz még tőlünk?
2013. febr. 27. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mert a többi média a kormány kezében van...
2013. febr. 27. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

e) vidéken, egy kis 20ezres városban élek, itt jóformán egyetlen foglalkoztató az állam(közvetlenül – iskola, polg.hivat, rendőrség, járási hivatalok, stb vagy közvetve – konyhák, mosodák, ilyen olyan állami pénzek csorgatása stb), ha itt valaki kinyitja a száját és őszintén elmondja mit gondol a mai kormányról megnézheti magát, hogy holnapután lesz e munkája (vagy repül mint a győzelmi zászló, vagy bontják a szerződését a cégének)


f) 5000Ft csak egy oda vonatjegy pestre, ennyi pénzért én nem fogok utazgatni hogy tüntetgessek (sajnos ezt nem fizeti Sz. Gábor vállalkozó)


g) mégis ki mellé álljak? kit támogassak? Nincs egy épkézláb ellenzéki erő. MSZP-re én nem fogok szavazni (ha csak az elmúlt 8 évet nézem az már bőven elég, hogy egy életre megutáljam) E2014 (kivénhedt exszocik, szadeszesek, gyűjtőhelye, ill olyan valakire aki a dorogok legalizálásáért küzdött én nem szavazok) LMP (van még? 2014-re már az se lesz) Jobbik (Fajvédő, rasszista pártra nem szavazok. Nullázhattok, nem érdekel.)

2013. febr. 27. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!