Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mennyi pénz kell, kellene egy...

Mennyi pénz kell, kellene egy ember havi megélhetéséhez?

Figyelt kérdés

Mekkora nettóra lenne szükség ahhoz,hogy egy ember EGYEDÜL meg tudjon élni belőle?

Nevezhetjük minimálbérnek azt amiből egy ember egyedül él?

Vagy kellen,hogy éljen.

Esetleg a minimál bér már nem erre van?


Előre kérném ne bántsatok. Nyugodtan ki lehet javítani,hozzátenni ,de ha lehet csak kultúráltan.

Itt csak most hangosan gondolkodom kevés rálátással az önáló életre.


Tudom másak a viszonok,mert nem mindegy,hogy Budapest vagy vidéki megyeszékhely vagy kisváros, falu stb., de...


Tegyük fel,hogy valaki egyedül akar boldogulni.

Kivesz egy 40-45 négyzetméteres albérletet.

-Fizeti ezt, meg a rezsi-víz, gáz, villany, szemét, egyéb közös költség mondjukha társasházban lakik.

-Telefon. Vezetékes vagy mobil,de bénzbe kerül.

internet nincs !

-Kell egy bérlet amivel közlekedik. Mondjuk ha olyan helyen lakik.

-Étel-ital. valahol azt olvastam,hogy ha egy férfi sportol vagy fizikai munkát végez gond nélkül megeszik egy hónapban 30 000 Ft.

-Időnként ruha is kell. Legy turkálóból, használt ruha egy része.

Az egészségesek nek jó,de ha valaki allergiás pl. arra is kell némi zseton. Engedjk meg ennyi betegséget és ezzel plusz költséget.

-Mondjuk sportoljon valamit az illető. Ennyit tegyen az egészségért. Tehát oda is kell egy bérlet.Az mennyibe is kerülhet? Középárat nézzünk-5000

Ha valaki vidékről szeretne sportolni járni annak kell még egy bérlet is.

Munka,heti 3 nap sport.

Ez így alsóhangon mekkora nettó fizetést igényel.

egy ember egyedül él és csak magára költ.Nem támogatja az otthoniakat,nem tesz félre, nincs autó. Hétvégi vagy közbeni szórakozás,pár sör, diszkó, koncert, mozi pizzával nincs. Barátnőt sem hívunk meg semmire nem ám egy barátot egy sörre,


A fővárosban és vidéken- város, falu. Mennyi?

-----------------

Internet van

Autó is van,mert épp kell a munkához, félretett pénz van egy kicsi,Minden hétvégen egy nap szórakozás: péntek vagy szombat este. De szigorúan csak egy nap

Ha még próbál is odafigyelni arra,hogy mit eszik az kicsivel többe kerül. Ha vesz még vitaminokat az még pár ezres.

Ezekkel együtt mennyit kellen keresni?

A fővárosban és vidéken- város, falu.


Kérdem,luxuséletet vázoltam fel? Ez annak számít?

Tudom sokakan sőt talán egyre többekenk annak számít.



2013. márc. 1. 18:57
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/77 anonim ***** válasza:
95%

130 ezer nettó körül keresek + 8 ezer Ft Erzsébet-utalvány, ami költhető.


Na, akkor lássuk:

- Egyedül élek egy vidéki városban.

- Saját lakásban élek (örököltem), így albérletet nem fizetek.

- Rezsi (távfűtés, csatornadíj, hidegvíz, melegvíz, áram, közösköltség, internet, kábeltelevízió): kb. 50.000 Ft/hó.

- Csak feltöltőkártyás mobiltelefonom van, ami nem okos és alig beszélek vele, ezért egy 3.000 Ft-os feltöltés hónapokig elég.

- Bérletem nincs, mivel autóval vagy gyalog járok.

- Étel: bár nem végzek fizikai munkát, de a 30.000 Ft reálisnak tűnik havonta.

- Ruhát ritkán veszek, de akkor minőségit a márkaboltban és ezeket használom. Kínai boltba, túrkálóba nem mennék.

- Nem szedek gyógyszert.

- Nem sportolok olyat, amihez bérlet kell, futás és kerékpározás ingyen van.

- Autó van, aminek a törlesztőrészlete kb. havi 20 ezer Ft + a Casco 5 ezer + kötelező biztosítás (évente) 25 ezer és akkor még nem tankoltam, szervizeltem.

- Nem támogatom az otthoniakat.

- Hétvégi vagy közbeni szórakozás, pár sör, diszkó, koncert, mozi pizzával nincs. (Amúgy alkoholt egyáltalán nem iszom + nem dohányzom és nem járok sehová)

- Barátnőt nem hívok meg semmire (mivel nincs is) nem ám egy barátot egy sörre.

- Vitaminokat nem szedek (amúgy ha telne rá, akkor se venném be a vegyipar termékeit, mert szerintem mérgeznek).


Így jövök ki a fizetésemből, sőt még van úgy hogy valamennyit félre is tudok tenni!


27/F

2014. jan. 4. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/77 anonim ***** válasza:
78%

"Mennyi pénz kell, kellene egy ember havi megélhetéséhez?"

Zsiga Marci!! Te vagy az,! :DD

2014. jan. 4. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/77 anonim ***** válasza:
100%
Vedd sorba azokat a kiadásokat, pl. Te egy egyedülálló ember vagy . Gyűjteni kell pénzt, hogy egy lakásra befizess. Addig albérletben laksz. Bérleti díj, a rezsi és a megélhetésed mennyibe kerülne? Emellett öltözködni is kell , néha szórakozni. Ki ki a saját igényét akarja kielégíteni. Milyen igényed van és ehhez próbáld kiszámolni mennyi jövedelemre lenne szükséged
2014. jan. 15. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/77 anonim ***** válasza:
75%
60,000 ft lakás bérlet,+ villany víz gáz fűtés 60 000= 120 000. Ha öltözködnie is kell /otthonról nem segítik akkor éves szinten kb. 80,000 ezt elosztva 12 -vel 8000 = 128000.+5000 ft a közlekedésre. Az 133 000 ft. De még nem voltál szórakozni és nem ettél semmit. Nem tudtál félre tenni Havi kaja a legszerényebben is kb napi 1500 ? kb havi 45000 Már lassan 20000-nél tartasz de nem látszik , hogy előrébb lennél, csak morzsálod a napjaidat. Még nincs benne a telefon, az internet, és a szórakozás
2014. jan. 15. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/77 anonim ***** válasza:
100%
bocs a ruha havi 6000
2014. jan. 15. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/77 anonim ***** válasza:
100%
Én két éve nem vettem új ruhát.Miért?Mert nincs pénzem rá.Vigyázok ezekre mint a szemem fényére,hogy legalább erre ne kelljen költeni azt a kevéske pénzt
2014. febr. 5. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/77 anonim ***** válasza:
78%

Na a ruhavásárlás az egy amivel nem értek egyet szerintem ,teljesen idokolatlan hogy havonta ruhákat vegyen bárki is . Én nem hogy 6000 et de 5 év alatt nem költök el ennyit ruhára , egyedül cipő amit váltani kell két évente 20e ért .

Sok kis hülye gyerek meg majomkodik de aki spórolni akar az ne vegyen ruhát , amúgy is egy turkálóbol 1000 ft ért több évre elegendő rongyot lehet venni szóval akinek nincs pénze az ne jöjjön azzal hogy ruhát kell vennie havi szinten egy nagy lófszát. Cipőt esetleg , alsógatyát meg egyszer veszel 20db ot azt az is elvan 10 évig .

2014. febr. 12. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/77 anonim ***** válasza:
100%

Egy embernek ahhoz, hogy egyedül normálisan éljen, azaz a munka mellett jusson szórakozásra, ruházkodásra, kultúrára is, kb. 200-300 ezer forint nettó jövedelemre lenne szüksége.

Egyébként nagyon jó a kérdésed, olyan okból is, hogy pl. mit okozhat az ha az ember kereset keres és épphogy kijön hó végére: stressz, depresszió, alkoholizmus, magas vérnyomás és stb.

2014. febr. 18. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/77 anonim ***** válasza:
20%

Matolcsy bácsi nagyon okos bácsi, megmondta hogy 47 ezer forintból simán meg lehet élni...

Természetesen 8 millás fizetéssel (plusz az a 80 milliárd amit elsikkaszt) hatalmas a pofája. Remélem örültök, hogy megszavaztátok őt meg a sleppjét.


A Parlamentből, ha rá is pillantanak az itteni válaszokra, rögtön elkapják a tekintetük. Itt nagyon tudnak az emberek másfelé nézni, ha az érdek úgy kívánja. A politikusokat egész egyszerűen nem érdekli, hogy hány ember nem tud megélni, hányan élnek mélyszegénységben. Oké, a küszöbmajmokért nem kár, de rajtuk kívül is vannak éppen elegen. De hát a kormány már csak ilyen: a végsőkig kizsákmányolja az ostobákat, majd pedig halállal fizet nekik.


Egyébként,ahogy írták, nagyon sokmindenen lehet spórolni. Például eladod az autódat - hatalmas pénztemető, főleg ilyen benzinárak mellett, plusz biztosítás, plusz súlyadó, gépjárműadó, hülyeségadó. Szabadulj meg a kocsitól, és máris megtakarítottál rengeteg pénzt.

Aztán, lehet időtálló, strapás ruhákat venni, nem kell minden hónapban 20 ezret költeni a legújabb divatra. Nekem van olyan kabátom ami lassan 10 éves, és semmi baja nincs. Ja hogy nem divatos? Ésakkormivan?

De ugyanez igaz a cípőre is, egy militarista bakancs életideje megegyezik 4-5 márkás tornacipőével. Nem divatos, ez igaz, viszont sokkal több pénzt takarítasz meg.

A pipere- meg szépítkezőcuccokon is sokat lehet spórolni. Nem kell ötszázezer féle tusfürdő meg kölni meg parfüm (főleg hogy egy üveg parfüm 4-5 ezer is lehet helyből). Veszel egy szappant oszt kész. Én is szappannal mosakszom, nem kölnizek, és mégse vagyok büdös. Azta, hát ezt hogy csinálom? :$$$

Aztán...fölösleges elektronikai eszözöke NE vegyél. Okostelefon, tablet, iPod, iPad stb. Ezeket az iDiótáknák találták ki, hogy menőzhessenek vele a suliban. Most azért senki nem fog megkövezni, ha tablet helyett asztali gépet használsz, okostelefon helyett meg régimódi analóg, billentyűs készüléket (különösen hogy a tablet kb. mindenre alkalmatlan a netezést kivéve). Na, máris megspóroltál újabb 40-50 ezret,amit mókusvakításra hánytál volna el.

A szemétdíjon is lehet spórolni. Bemész és lemondod, a szemetedet meg szétszórod valahol, vagy felgyújtod. Ezzel megint spóroltál.

A káros szenvedélyekről pedig nemcsak erény, hanem hasznos is lemondani. A cigi drága, a pia még drágább, a drog a legeslegdrágább. Ha leszoksz,ezeket mind megtudod spórolni, plusz az utána törvényszerű 3-4 millás kórházi számlát is, amibe mondjuk egy májzsugor kikúrálása kerül.

2014. febr. 18. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/77 A kérdező kommentje:

Szóval akkor szerinted mennyiből lehet megélni,kihozni amit felvázoltam?

Úgy néz ki, hogy a 150 szinte mindenkinél kijön.

2014. febr. 18. 21:28
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!