Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért hagyott le minket...

Miért hagyott le minket gazdaságilag Szlovákia, Lengyelország, a balti országok?

Figyelt kérdés
10-20 év és Románia, Bulgária, Szerbia is le fog előzni minket?

2013. márc. 7. 16:54
 1/10 anonim ***** válasza:
64%
Gazdaságban lehagytak, de életszínvonalban nem. Ha "Szlovákia" alatt nem csak Komárnót, Pozsonyt és Párkányt érted, "Lengyelország" alatt nem csak Krakkót, a "balti országok" alatt pedig nem csak Tallinn kikötőnegyedét, akkor hamar kiderül, hogy a volt komcsi országok közül még mindig Magyarország a legjobb hely.
2013. márc. 7. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
69%
Romániáról meg annyit, hogy ősszel voltam vonattal Aradon, hazafelé a sötétben a román határfaluban Curtici-n (kürtös) egy utcai lámpa se égett, csak az állomás lámpái meg azok amik a határsávot világították meg. Magyarországon ilyet sohasem tapasztaltam.
2013. márc. 7. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Én gyakran járok Szlovákiába , ugyanolyan lepusztult mint Magyarország , és ők is sokat panaszkodnak.


Az aszfalt utak ott is olyanok hogy eső idején a kacsák fürdenek a hatalmas lyukakban.


Emellett a c-osztályú problémát nekik sem sikerült megoldani.

2013. márc. 7. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert nálunk elkúrták, a kétezres évek elveszett évtized volt.

Ami növekedés itt volt, az szinte kizárólag a lakosság eladósításának volt köszönhető: felvették a rengeteg hitelt lakásra, házra, az építőipar ennek "köszönhetően" felpörgött. Hitelezési lufi volt. A növekedés részben továbbgyűrűzött a gazdaság többi szektorába, de teljesen torz szerkezetben. A bankszektor és az építőipar voltak a "húzóágazatok" látszólag, ami teljesen abszurd, és ennek most isszuk meg a levét.

Mert az alapvető szektorok az exportra termelő ipar, mezőgazdaság és a turizmus kellene legyenek, és amikor ezek jól mennek, akkor ennek következtében fejlődhet az építőipar és a bankszektor, ez a normális menete a dolognak. Nálunk az ok és okozat fel volt cserélve, előbb költötték el a pénzt, amiért most kell az országnak megdolgoznia.

2013. márc. 7. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy az észt faxi mondta egy tévés interjúban: "90 után itt felmosták a padlót a kommunistákkal!"

(Nálunk meg pártokat alapítottak poltikiai hatalmuk átmentésére. A politikai hatalmukat meg gazdasági hatalmuk megalapozására használták.)


Nem kell ahhoz 10-20 év.

2013. márc. 7. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
91%
Bizonyos válaszolóknak: Szlovákiában Komárno (magyarul Komárom, de gondolom ez elkerülte a figyelmeteket) az ország egyik legszegényebb része. A magyarországi elsőosztályú utak pedig olyanok, mint a szlovák másodosztályú utak.
2013. márc. 7. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
51%

2000 után Magyarországon lefulladtak a piaci reformok. Először Megyo a 100 lépés programmal, aztán GyF. első kormányzása idején, majd pedig most Orbán a "jóléti" államot építették. Az első kettő delikvens hitelekből finanszírozta a fenntarthatatlan nyugdíjat, segélyeket, ilyen-olyan juttatásokat, gázártámogatást, stb. Orbán pedig szemtelenül elveszi a felsőoktatásból, egészségügyből és ahonnan nem szégyelli. Csak azoknak a bizonyos szavazóknak jó legyen! Egyébként a fő kérdésre a válasz: azért, mert szinte az összes volt szoci országban a "kommunizmus" hihetetlen nyomorral és gazdasági összeomlással ért véget. Úgy megutálták a kommunizmust, mint a sz@rt. Itt Kádár elvtárs nyugati hitelekkel eltolta a kakit maga utánra. Ezért az emberek nem csömörlöttek meg a szocializmustól és az állami pátyolgatástól. Itt az emberek igénylik ezt. Tehát Magyarország jelenlegi helyzetéért csakis a nép felelős. Nem kell a politikusokra kenni: ők mi vagyunk, a magyar néplelket testesítik meg*. Ha másért nem, hát azért, mert a politikus a szavazatok maximalizálásában érdekelt, nem az ország rendbetételében (nyugaton is, csak ott felelősebb polgárok vannak).

Egyébként elképzelhetetlen másutt az, ami itt, az országban van: jobb helyeken egy orvos annyit vagy még többet is keres, mint egy mérnök. Itt szinte minimálbérrel kiszúrják a szemét... Oszt' lehet csodálkozni, ha elmennek nem kommunista országokba...


*A tudat határozza meg a létet, ugyebár.

2013. márc. 7. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
51%
Nem értem, miért pontoztátok le a 18:58-as választ, ugyanis minden szava igaz a hozzászólásának.
2013. márc. 7. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
72%

"Nem értem, miért pontoztátok le a 18:58-as választ, ugyanis minden szava igaz a hozzászólásának."

Azért, mert a magyar néplélek egy jó ideje a felelősséget másokra hárítja, mintsem elismerje a saját hibáit, vagy szembe kelljen nézni azokkal. Mindig más a hibás: az illumináti, a zsidók, a cigányok, a nyugat, a kelet, a románok, a szlovákok, az ufók, az Isten, a szabadkőművesek, az árulók, a liberálisok, stb. De mi nem! Hányszor olvassa az ember, hogy gyarmat vagyunk?! Érdekes, a csehek, lengyelek, stb. nem gyarmatok? Japánt atommal bombázták és mégis feltornázták magukat. Képzeld: mi lett volna, ha ők is az USA-t hibáztatták volna napestig? Semmit! Ugyanis, ha nem én vagyok a hibás, azaz más, akkor nekem semmit nem kell tennem az ég világon, mert az a "más hatalom" a felelős a sorsomért. Ő dönt felőlem, nekem kényelmesen csak várnom kell...

2013. márc. 7. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Forint - Euro árfolyam 300 és fölötte!!!! Hááát mi ez már??? kinyitok egy újságot, megnézem az euróhoz viszonyított árfolyamokat, és mi van ott? minden pénznem 100 alatt bőven, azt hiszem a szerbek dínárja volt 111-es körüli váltóval. hát hol van ehhez a 300???

a szlovákok is a koronát 2008/2009-ben 30ért váltották. 30->300 nem kis külömbség. de miért is 300 a forint?? senki nem tudja. de sajnos ez tükröz mindent.


de nem baj, majd pár hét mulva lemegy 270-re, és egyből meglesz a címlap napokon keresztül, majd lemegy 250-re és mindenféle csúcsokat döntünk meg. az nem lényeg hogy még akkor is fényévekre vagyunk mindenkitől...

2013. márc. 26. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!