Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A röghöz kötést miért évekre...

A röghöz kötést miért évekre szabják meg és miért nem havonta az államnak fizetendő összes költség alapján, mely a diploma árából vonódna le?

Figyelt kérdés

Nekem pl 6 évet kell itthon töltenem. (6 féléves képzés miatt) Ennek az összege 1,2M.

Ha csak a saját esetemet nézem, a reális a szakmámban lévő kezdőfizetéssel tekintve 6 év alatt több mint 13M forint megy az államhoz adó és járulék formájában. (bér és amit a vállalkozó fizet) EZ több mint 10X-ese annak mint amit az állam a diplomába invesztált. És ebbe nincs beleszámolva a fizetésemelés. Ha azt is beleszámolom és egy éles közelítéssel olyan 16,6M jön ki. EZ hol van a diploma árához képest?


Miért nem annyit kell itthon dolgozni, hogy az államnak megtérüljön a diploma összege?


2013. márc. 10. 12:44
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
Miért ennyiben húzták meg az itt eltöltendő időt? Ez hol reális a diploma összegével?
2013. márc. 10. 12:51
 2/21 anonim ***** válasza:
84%

Kedves Kérdező!


Szerencsésnek mondhatod magad, ha a diploma után munkával tudsz számolni. Sokaknak ez sem adatik meg. Érdekes az általad felvetett kérdés. De amúgy ha valaki itthon kap diplomát, még mindig megéri neki külföldre menni, mert egy ottani fizuból könnyebben kiköhögi a diploma árát, mert ezt a 1,2 millát nyilván nem azonnal és egyösszegben kell kifizetni (ha jól tudom).

És amúgy mi van a szakmunkásokkal, akik szintén ingyen tanultak, özönlenek külföldre (sok helyen jobban keresik, mint a diplomásokat)? Gyakran jóval többet keresnek, mint egy diplomás? Rájuk ez nem vonatkozik? Vagy mi van, ha valaki érettségi után megy ki tanulni és kinn is marad?

2013. márc. 10. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
86%
Az a vicc, hogy nekem a két éves mesterképzésem ugyanennyibe kerülne, mégis nekem csak 4 évet kell itthon dolgoznom, neked meg 6-ot. Igazán logikus. Persze eszem ágában sincs aláírni egy 20 évre szóló szerződést, nem bolondultam meg.
2013. márc. 10. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

"mert ezt a 1,2 millát nyilván nem azonnal és egyösszegben kell kifizetni"


Na igen, de az ég tudja, mekkora kamatot raknak rá és hogy hány részletben fizethető vissza. Akkor már jobban megéri diákhitelt felvenni a kedvezményes kamattal, ha valaki mindenképpen külföldre vágyik.

2013. márc. 10. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Mutass már egy jól sikerült intézkedést a (felső)oktatásban! Majd pont ezt fogják eltalálni...
2013. márc. 10. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
0%

Nem jó az okfejtésed mert a fizetése után az is fizet adót aki csak 8 általánost végzett.

Nem tudom miért kell ebből ekkora ügyet csinálni,20 év alatt kell a 6 évet itthon töltened,ez könnyen teljesíthető,ha meg végleg itt hagyod a hazádat akkor meg az ottani keresetedből vígan vissza tudod fizetni a tanulmányaid költségét.

2013. márc. 10. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Az egész úgy ahogy van ellenkezik az EU szabad munkaerő-áramlás elvével. Vagyis te bármikor bárhova mehetsz dolgozni az EU-n belül és az senkit nem érdekel, hogy hol szereztél ehhez végzettséget. Ennyi.
2013. márc. 10. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
0%

Ez dologok végletes leegyszerűsítése, hogy 6 év alatt 13 millát fizetek be az államkasszába.

Igen. De ezért kapsz 6 évnyi nyugdíjjogosultságot, 6 évnyi eü ellátásra jogot, 6 évig világít lámpa az utcádon stb stb stb.

Az is fizet adót, járulékot akinek nem fizetett az állam egy kanyi fillért se (nem itthon tanult, nem tanult, fizetősön tanult), őt akkor ezzel a logikával mekkora igazságtalanság éri?


Ha nem akarsz itthon adózni itthon, menj ki külföldre és fizesd ki a diplomád árád. (Viszont van egy rossz hírem, szja-t és járadékot ott is kell majd fizetned! Pedig ők még nem is támogatták a tanulmányaidat. Hogy lehet ez? Kié érti?)

2013. márc. 10. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Igazából nem tudom, hogy miért pont így jött ki. Ha tippelnem kéne szerintem az oktatási intézmények valószínűleg kapnak egy csomó olyan támogatást amit ebből szándékoznának fedezni. Legalábbis csak így lenne logikus.
2013. márc. 10. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
0%
Elárulom neked: DOLGOZNI kell. Nekem nem egy ismerősöm diákmunkázik, és abból spórolja össze az iskolára valót. Ne minden alól a kibúvót nézegesd, hanem tegyél érte, ha valami nem tetszik.
2013. márc. 10. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!