Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon miért ilyen...

Magyarországon miért ilyen szigorúak a fegyvertartási szabályok?

Figyelt kérdés

A szlovákok hasonlóak a magyarokhoz nagyon sok tekintetben és sokkal liberálisabbak a fegyvertartási törvényeik ,Csehországban szintén.

És a szlovákok sem lövik egymást halomra ahogy sok magyar elképzeli.Nem mindenki olyan mint a lökött amerikaiak.


Az 1956-os forradalom óta elkezdték mosni a magyarok agyát és fegyverfóbiát neveltek beléjük ,mert az elvtársak féltek hogy fellázadunk ismét és eldurvul a helyzet.Sok emberben még mindig él az a fegyverfóbia amit mesterségesen ültettek az agyukba.


Szerencsére a fiatal generációnak már lenne igénye fegyverre , önvédelmi célokra , főként a növekvő bűnözés miatt indokolt is lenne.


Nézzük meg a statisztikákat , Szlovákiában sem szoktak balhék lenni.



2013. márc. 12. 19:27
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
85%

" Szerinted délig lemészároltam a fél várost, csak mert részeg voltam?"


Azt egy dolog. Az meg egy másik, hogy vannak emberek, akik képesek lőfegyverrel kárt okozni. Szerinted hagyni kelljen, hogy a beszámíthatatlan állampolgár fegyverrel csoszogjon az utcán? Elég, ha poénkodik és kárt okoz vele.


"Az embereknek legyen joga megvédeni a magántulajdonát , BÁRMI áron.

"


Magántulajdont nem védünk fegyverrel. Az életvédelemre való. Egy paradicsomért agyonlőnél valakit? Ha igen akkor tényleg jobb, hogy szinte elérhetetlen a fegyver a lakosság számára. Hirtelen sokan éreznék magukat feljogosítva sok mindenre.

2013. márc. 12. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:

11. Nem.


De ha valaki az engedélyem nélkül behatol a telkemre és elkezd fenyegetni hogy megöl meg stb és megtámad akkor legyen jogom lelőni.

2013. márc. 12. 19:51
 13/22 anonim ***** válasza:
3%
Nyolcas hozzászólásomban szerintem egyben a nincs meg a kultúrájuk felvetésre is reagáltam. Mindig tudtuk azt, hogy ha nagyon be vagyunk bszva akkor nem azzal kell szórakozni, hogy fegyvert tartunk egymás tarkójához és teszteljük az elsütőbillentyű ellenállását. Mások is ugyanúgy tudták, nem csak rólam van szó, valahogy senki sem lőtt homlokon bármennyire részeg is volt. Legsúlyosabb esetünk az volt mikor egy presszóban két járőr hozzábilincselte a pultos lányt a pulthoz, mert az nem akarta őket kiszolgálni, és csak később derült ki, hogy bilincs kulcsa az őrszobán maradt, na abból lett balhé rendesen, le is csukták őket, de ott sem volt lövöldözés és mint írtam máshol sem.
2013. márc. 12. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
87%

"Szerinted hagyni kelljen, hogy a beszámíthatatlan állampolgár fegyverrel csoszogjon az utcán?"


Szerintem igen. Én például a saját barátnőmnek is csak úgy adok valamit a kezébe, hogy előtte elsütöm, vagy sprét hogy előtte fújok belőle. Egyszer kért gázsprét. Fújtam belőle a saját kezembe és csak az arca elé tettem:


-Szívem, mindig tudd mi van a kezedben!


Gondolom mondanom sem kell, majd kifolyt a szeme. De tiszteletben is tartja, hogy ezek a dolgok nem játékok. Ha a te logikád követjük akkor bizony nem lesz a paraszt tisztában azzal mi van a kezében és bizony előállhat az általad vázolt jajjmost jáccokkicsit a fegyverrel szituáció. Sőt nem csak előállhat, garantáltan elő is fog.

2013. márc. 12. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
31%
Aki közületek látott már hatásbemutatót az emlékszik rá hogyan szedte szét az AMD a betontányért vagy hogyan ütötte át az acél vasúti sínt. Ezek az emberek nem is kezdtek egyszer sem ebből viccet kreálni. Ha valaki vizsgát tesz belőle, bemutatják neki, és mint mondtam "tudja mi van a kezében" azzal nem sok gondod lesz. De mikor tiltod és a piacon veszi meg, úgy hogy előtte még sosem látott ilyet, attól az ember az Isten óvjon téged!
2013. márc. 12. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
61%
2013. márc. 12. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
54%

Tündérke! Aki gyilkolni akar, annak nem lesz szüksége lőfegyverre, de ha netán mégis akkor be is szerzi. A kérdés pedig nem arra vonatkozott, hogy a hotdogos is áruljon-e nehézgéppuskákat és aknavetőket, hanem hogy az állampolgárok maroklőfegyverhez hutását nem kéne e LEGÁLISAN lehetővé tenni.


A válaszom pedig: De.

2013. márc. 12. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
25%
Mert a hatalom jó ideje lenézi a saját népét, ugyanakkor fél tőle, ezért nem ad lehetőséget arra, hogy egyszer saját magát védhesse meg.
2013. márc. 12. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
67%

Még régebben kirabolt minket egy besurranó tolvaj. Lány lakótársam volt otthon egyedül. Megfenyegette, hogy maradjon csöndben, együttműködött, 10 perc alatt lezajlott az egész és elment. Később letartóztatták, most börtönben ül. Lett 200 ezer forint kárunk, a lány pedig néhány évig még félt az eset miatt, de kiheverte.


Mi történhetett volna, ha van otthon lőfegyver?

1. Legjobb esetben elkergeti vele az elkövetőt. Ehhez egy fegyver még kevés, határozott fellépés és dominancia kell, ami egy törékeny lányban nincs meg. Valószínűbb, hogy összeomlik.

2. Kevésbé szerencsés eset, ha a rabló találja meg a fegyvert, akkor ennyivel is nő a zsákmány értéke, semmin nem változtat.

3. Lelövi a betörőt. Egy emberi élet kioltása olyan maradandó károkat okoz egy normális értékrenddel bíró, erre fel nem készített ember lelkivilágában, ami az egész életére kihat. Ér ennyit 200 ezer forint?

4. A támadó megszerzi a fegyvert és kioltja az életét.


A 4 lehetséges opció közül csak egy pozitívabb, mint az együttműködés. De annak nagyon kicsi a valószínűsége, hogy pont az valósul meg. Ha választani kellene, én a fegyvermentes megoldást választanám, minthogy esélyt adjak ezeknek a végkimeneteleknek.


Emellett a fegyvertartás nem a bűncselekmények számát csökkentené, hanem az elkövetés erőszakosságát növelné. Szerintem.

2013. márc. 12. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
60%
Szerintem a magyar nép van olyan okos, hogy egymást lövöldözze. Nem valami nagy az összetartás.
2013. márc. 12. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!